Білі цятки на шкірі: що призводить до їх появи?

Білі цятки на шкірі... У вас вони є? Чи, може, були раніше? Що призводить до їх появи? Звідки вони? Відповіді на ці та інші питання - далі.
Білі цятки на шкірі: що призводить до їх появи?

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Білі цятки на шкірі… У вас вони є? Чи, може, були раніше? Наприклад, у спекотний період року на пляжі досить часто можна побачити, як негарно такі світлі цятки виглядають на чиїйсь шкірі.

Що призводить до їх появи? Іноді такі цятки з’являються на спині або обличчі, а також на шкірі зовсім молодих людей. Звідки вони? Якого лікування потрібно дотримуватися? Сьогодні ми поговоримо про це поширене явище. Утім, як і завжди, нагадуємо вам, що при виникненні будь-яких сумнівів чи проблем, слід звернутися до лікаря, точніше (у даному випадку) до дерматолога.

Білі цятки на шкірі можуть свідчити про різнобарвний лишай

Так званий “висівкоподібний (різнобарвний) лишай” виникає досить часто. Утім, не варто хвилюватися, адже це – не дуже серйозне захворювання і з часом воно минає. Різнобарвний лишай проявляється білими цятками на шкірі, особливо на:

 • Грудній клітці та спині;
 • Руках та ногах;
 • Областях, які зазвичай зазнають сонячного впливу в літній період.

Особливо часто мітки з’являються з настанням теплої погоди або на початку осені. Зазвичай білі цятки можна побачити на шкірі молодших людей, адже вони більше пітніють та переживають гормональні зміни.

Як ми вже говорили раніше, жодної загрози в них немає, вони не заразні та не спричиняють больових відчуттів. Проблема лише в появі негарних цяток на шкірі, яких не так легко позбутися.

Як лікувати різнобарвний лишай?

Різнобарвний лишай – це тип грибка, і саме тому він вимагає лікування.  Раніше ми вже згадувати, що воно є досить ефективним, тому не варто хвилюватися. Найчастіше використовують такі методи лікування:

 • Протигрибкові лікувальні засоби, як-от: тербінафін або міконазол, які чудово підходять для лікування цієї інфекції.
 • Також добре допомагає шампунь селена сульфід (selenium sulphur). Потрібно просто нанести невеличку кількість засобу на проблемну зону перед сном, аби він мав час подіяти. Потім вранці прийміть ванну, щоб добре змити шампунь. Усе просто.
 • Якщо ви надаєте перевагу натуральним засобам, спробуйте алое. Воно трохи допомагає вивести білі цятки. Просто нанесіть гель рослини на проблемну зону, зробіть легенький масаж та залиште на декілька годин, щоб він подіяв. Потім прийміть душ.
 • Варто зауважити: якщо після щонайменше двотижневого використання вище згаданих методів білі цятки не почали зникати, потрібно звернутися до дерматолога.

Білі цятки на шкірі можуть також бути симптомом вітіліго

білі цятки на шкірі обличчя

Вітіліго – значно серйозніше захворювання. Воно пов’язане з втратою пігменту меланіну. Це проблема імунної системи, у якій відбувається збій: організм починає атакувати та руйнувати меланоцити. Розгляньмо характеристики захворювання детальніше:

 • Такі білі плями можуть з’явитися будь-де на тілі. Часом вони бувають великі, іноді малі, а також відрізняються формою.
 • Вони не призводять до виникнення неприємних відчуттів, болю, свербіння або подразнення. Вони з’являються без жодних симптомів, та з часом починають ставати все помітнішими.
 • Зазвичай білі цятки з’являються на шкірі людей, які живуть в умовах високої вологості.
 • Іноді ці білі плямки можуть стати коричневими і почати лущитися. От тоді у вас виникатимуть неприємні відчуття.

Чи існує лікування від вітіліго?

 • На жаль, ефективного лікування від вітіліго не існує. Це автоімунне захворювання досить часто виникає через генетичну схильність, тож, не дивлячись на лікування, продовжує ефективно руйнувати меланоцити.
 • Іноді повернути первинний колір шкіри намагаються за допомогою стероїдів та імуномодуляторів, утім, це не завжди діє. Спеціалісти радять використовувати креми проти засмаги, щоб захистити гіпопігментні області шкіри від сонячних променів.
 • Якщо говорити про натуральні засоби, багато людей використовують,наприклад, алое, пов’язки з куркумою та гірчичну олію, аби запобігти появі білих цяток. Так, плями на шкірі не зникнуть, утім, при регулярному використанні з часом ви почнете помічати, що їх стало трохи менше. Крім того, це чудовий спосіб доглядати за своєю шкірою.

Білі цятки на шкірі як симптом дефіциту поживних речовин

фрукти для шкіри

Це також варто взяти до уваги. Іноді ви неправильно харчуєтесь, тому і страждаєте через значну нестачу вітамінів та мінералів. Потрібно особливо обережно ставитися до маленьких білих цяток, намагатися, щоб вони не з’являлися. Якщо все ж вони у вас є, зверніться до лікаря, аби він вас оглянув. Такі цятки можуть бути ознакою дефіциту поживних речовин:

 • Іноді білі цятки на шкірі можуть з’являтися через дефіцит кальцію, вітаміну D та вітаміну Е, який сприяє їх появі. Ніколи не забувайте вживати багаті на кальцій продукти! До них належать не лише молочні продукти. В овочах також міститься дуже багато речовин, корисних для здоров’я шкіри та кісток.
 • Іноді білі цятки, спричинені неправильним харчуванням, є не настільки шкідливими, утім, вони можуть також свідчити про незбалансованість вашого раціону. Завжди варто звернутися за порадою до лікаря.
 • Не забувайте, що існує багато харчових компонентів, які допоможуть покращити здоров’я вашої шкіри. Зі свого боку ми радимо покращити харчування, аби воно було повним і збалансованим. Це стане чудовою профілактикою появи таких незначних проблем, як білі цятки.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.