Атипова депресія – найскладніший для діагностики розлад

· Жовтень 17, 2017
У цьому випадку основна проблема в тому, що людина, у якої розвинулася атипова депресія, не розуміє, що з нею відбувається. Вона почувається втомленішою, але не може визначити симптоми. Дізнайтеся більше в цій статті.

Атипова депресія – це форма основного депресивного розладу.

Її дуже складно діагностувати, адже симптоми захворювання можуть бути схожі на ознаки інших розладів, як-от звичайну втому, стрес або навіть розлади метаболізму.

Утім коли йдеться про ці типи емоційних проблем, варто запам’ятати, що люди не завжди усвідомлюють, що з ними відбувається.
Крім того, певні негативні прояви не завжди виникають просто через виснаження або складний етап у житті.

Ваш терапевт, без сумніву, має стати одним із перших, кому ви розповісте про свої симптоми. Запам’ятайте, вони іноді можуть ховатися за надмірним збільшенням ваги або сонливістю.

У сьогоднішній статті ми хочемо детальніше поговорити про те, що таке атипова депресія, і виокремити її характерні ознаки, про які ви маєте пам’ятати.

Атипова депресія – коли тіло болить, тому що душа страждає

Більшість медиків дотримується основного протоколу для визначення депресії: постійні негативні думки, відчуття безпорадності, безсоння та суїцидальні нахили.

На основі цих симптомів вони можуть поставити точніший діагноз, щоб визначити тип депресії. Після цього фахівці вирішать, якого  фармакологічного та терапевтичного лікування варто дотримуватися.

Утім атипова депресія майже не дає про себе знати, аж доки в людини не виникають суїцидальні думки. Звісно, це серйозний сигнал про тривогу, через який пацієнт і його сім’я змушені звернутися по допомогу.

Утім до цього якість життя пацієнта вже встигає суттєво погіршитися.

Розгляньмо разом основні характеристики атипової депресії.

Читайте статтю: Депресія: 5 фактів, про які не знають сторонні люди

атипова депресія і її ознаки

Фізичні симптоми

Люди з атиповою депресією часто набирають вагу без очевидної на те причини.

Для цього недостатньо просто почуватися більш голодними чи стривоженими, ніж зазвичай. Насправді змінюється метаболізм людини та, як наслідок, жир накопичується значно легше.
Ще один поширений симптом – це втома та фізичний біль, особливо в руках і ногах. Вони можуть здаватися дуже важкими, настільки, що в певний період дня вам буде складно рухатися.

Через таке виснаження у вас майже або зовсім немає бажання займатися щоденними справами. У результаті ви можете навіть перестати брати участь у звичайних соціальних заняттях.

Гіпербезсоння

Люди з атиповою депресією сплять надзвичайно довго.

Вони можуть спати без перерви до 10 годин. Через це пацієнти постійно відчувають втому, слабкість і сприймають реальність як сон, який неможливо контролювати.

Гіперчутливість

Через атипову депресію ви почуватиметеся дратівливими, матимете поганий настрій і не зможете отримувати позитивні емоції.

У такому стані людина сприймає хороші новини, відпочинок, сміх і веселощі з певною дистанцією. Вони можуть здаватися дратівливими або навіть незрозумілими.

Окрім цього,  у неї зазвичай починають виникати катастрофічні думки.

Хворі на атипову депресію можуть думати, що всі їхні починання завжди закінчуватимуться погано, тому не варто діяти чи проявляти якусь реакцію, адже вони нічого не контролюють.

Читайте також: 4 відмінності між сумом і депресією

Періоди підвищеної тривоги

Підвищена тривога також пов’язана з цим типом депресії.

Як не дивно, людина з атиповою депресією дуже добре усвідомлює, наскільки вона беззахисна, і почувається через це погано. Саме тому пацієнт починає відмовлятися від себе, що спричиняє ще більше тривоги. 

Досить часто трапляються періоди спокою та втоми, як і місяці стресу, нервовості та тривоги.

Очевидно, що це може серйозно впливати на роботу та соціальне життя хворого.

Хто схильний до атипової депресії?

Атипова депресія вражає як жінок, так і чоловіків.

Як завжди у випадку цього типу захворювання, є деякі люди, яким потрібно звернутися по допомогу до фахівців, і ті, хто може краще справлятися зі своїми переживаннями або опановувати емоції.

З іншого боку, немає чіткого чи єдиного фактора, який призводить до атипової депресії. Це багатопланове явище.

Розгляньмо можливі причини детальніше.

Можливі причини

Досить часто атипова депресія може виникати через генетичну схильність.

Якщо ваші батьки страждали на це захворювання, ви маєте більше шансів стати його жертвою, коли стикнетеся зі складною життєвою подією, як-от втрата близької людини, розрив стосунків, травматичні переживання тощо.

Фахівці пояснюють, що зазвичай атипова депресія розвивається як поєднання двох чинників: нещасний випадок чи травма та генетична схильність до депресії.

В інших випадках вона може виникати через надмірну кількість проблем і негараздів, які навалюються на людину водночас. Погані стосунки в сім’ї, незадоволеність своїм життям, щоденний стрес і проблеми з тим, щоб навчитися керувати власними емоціями, які спричиняють такий психічний стан.

як боротися з атиповою депресією

Лікування

Лікування цього захворювання складається з багатьох компонентів. До нього входять препарати, психологічна терапія, соціальна підтримка та зміни способу життя.

Атипова депресія зазвичай виникає та зникає протягом двох років.

Утім це підкатегорія звичайної депресії. Тобто людина, яка стала її жертвою, проходить через випробування, подолати які їй допоможе підтримка сім’ї та друзів, пильність, терпіння та співчуття.