Як правильно дати пораду дітям

Однією з основ добрих стосунків батьків і дітей є любов та ефективне спілкування, до того ж важливий час, який ви проводите разом. Дізнайтеся більше у статті.
Як правильно дати пораду дітям

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Нелегким завданням є навчання дітей, стимулювання їх на розвиток свого максимального потенціалу, щоб відігравати важливу роль у суспільстві. Саме тому батьки повинні навчитися знаходити підходи до дітей . У такий спосіб діти будуть відкриті для ваших порад, які захистять їх від багатьох помилок.

Якщо ви не знайдете спосіб зближення з дітьми, усі поради чи допомога, яку ви пропонуєте дітям, будуть ними відторгнуті. Саме тому дуже важливо підтримувати добре спілкування з дітьми.

Ви повинні бути однією родиною , не боятися говорити про те, що ви думаєте, аби зрозуміти чи відчути почуття ваших дітей. Довіра ґрунтується на любові та турботі.

Вкрай важливо почати налагоджувати тісні зв’язки з дітьми з раннього дитинства. Якщо ви не присвячуєте їм часу, не створюєте простір для довіри, поки діти ще малі, мало ймовірно, що ви зможете викликати на щиру розмову та вести з продуктивний діалог з підлітком.

Поради для зближення батьків з дітьми

Поради для зближення батьків з дітьми
  • Якщо у вас декілька дітей, важливо говорити з кожним з них окремо, встановлюючи особливий контакт із кожним з них. Це треба робити регулярно.
  • Поки діти ще малі, грайтеся з ними. Така діяльність емоційно зближує. Зрештою, коли ми граємося з дітьми, вони помічають зацікавленість батьків до них та їхніх інтересів.
  • Перегляд фільму усією сім’єю також є спільною діяльністю. З’являється можливість поговорити про те, що вони бачили, поцікавитися їхньою думкою. Діти відкриють батькам свої думки та покажуть особистість.
  • Обійми, поцілунки, турбота про дітей. Не уникайте фізичного контакту. Це основа для зміцнення емоційного зв’язку, який робить батьків та дітей ближчими одне до одного.

Проявляйте тепло та симпатію, коли говорите з дітьми . Любов, яку батьки демонструють, проявляється в голосі, тембрі, словах, жестах. Це вирішальні моменти, які дозволить розмові бути невимушеною. Завжди ставте себе на місце іншого .

  • Варто порадити проводити більше часу з сім’єю. Час на перегляд телевізору та відеоігри повинен бути обмеженим. Інакше дитина почуватиметься покинутою та ізольованою.
  • Даруйте дітям корисні подарунки, приміром, книги, ігри, що розвивають, грайтеся разом з ними, налагоджуйте емоційний контакт.

Також варто прочитати Чи справді діти є відображенням своїх батьків

Інші важливі поради для зближення з дітьми

  • Принаймні двічі на тиждень влаштовуйте сімейні обіди. Обіди чи вечері на вихідних допомагають зблизитися родині. Дуже важливо, щоб діти допомагали готувати їжу. Так вони навчаться готувати та будуть цінувати спільну діяльність.
  • Важливо планувати подорожі чи сімейні виходи для спільного проводження часу та здобуття нового досвіду. Це зближує родину.
  • Навчайте дітей кататися на ковзанах чи велосипеді, плавати. Це чудовий досвід, що зміцнює зв’язок між батьками та дітьми.

Заборони у стосунках з дітьми

Заборони у стосунках з дітьми

Не узагальнюйте та не кажіть, що діти чинять неправильно або нічого не вміють. Це знижує їхню самооцінку . Такі висловлювання можуть змусити дітей повірити в те, що вони насправді ні на що не годяться.

Не висміюйте дітей, не іронізуйте та не робіть негативних порівнянь, навіть якщо це не навмисно. Правда у тому, що така поведінка з боку батьків принижує дітей, хоча вони можуть це не виказувати.

Не варто постійно віддавати суворі накази, коли діти мають інше бачення ситуації. В них зароджується почуття того, що батьки їх не розуміють та їм потрібно слухатися батьківських наказів за будь-яких обставин.

Батьки також не повинні кричати на них і сперечатися про вже вирішені проблеми, які не пов’язані з теперішнім . Докірливий погляд зазвичай заважає нормальному діалогу між батьками та дітьми.

З іншого боку, визначення особистості дитини за її негативною поведінкою безумовно теж відштовхує .

В и ніколи не повинні дискредитувати своїх дітей в очах сторонніх людей та проповідувати мораль у невідповідний час. Натомість, зверніться до них у відповідний момент для вирішення та обговорення усіх проблем віч-на-віч.

Рекомендовано прочитати Захистіть себе від недоброзичливих членів родини

Ваші діти мають бути впевнені в собі

Найкраще, що можуть зробити батьки – це намагатися підтримувати спокій у стосунках з дітьми. Важливо пам’ятати, що, якщо батьки завжди будуть засмучені, то це завадить дітям бути впевненими у собі.

Суперечки з дітьми, негативні емоції призведуть до непродуктивного діалогу, коли можна сказати те, про що потім можна пошкодувати. Якщо це трапиться, діти закриються та віддаляться від батьків, ніколи не прислухаються до їхніх порад.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.