Як вилікувати аноргазмію у жінок

У більшості випадків аноргазмію у жінок легко лікувати, адже неможливість досягти оргазму - це психологічна проблема, яку спеціалісти можуть вирішити за умови правильно підібраної терапії.
Як вилікувати аноргазмію у жінок

Останнє оновлення: 17 травня, 2019

Аноргазмія у жінок є одним із найпоширеніших сексуальних розладів. Дуже часто вона супроводжується відсутністю сексуального бажання, адже якщо жінка не може отримати задоволення від сексу, вона втрачає бажання ним займатися надалі.

Аноргазмія – це неможливість відчути оргазм попри попередні ласки, сексуальну тягу до партнера та приємні відчуття під час сексуального контакту.

Головною причиною аноргазмії у жінок є психологічні проблеми, проте у деяких випадках жінки не можуть отримати задоволення під час сексу через неправильний спосіб життя та травми в районі геніталій.

Чимало людей вважають аноргазмію захворюванням, проте насправді це лише функціональний розлад, який можна легко вирішити за допомогою консультації спеціаліста та правильної терапії.

Найбільша складність під час лікування аноргазмії полягає у тому, що більшість людей соромиться говорити про свої сексуальні невдачі та вважають за краще не зважати на наявність проблем в інтимному житті.

Ось чому у цій статті ми розповімо вам про головні причини аноргазмії у жінок, а також симптоми цього розладу та ефективні методи лікування.

Аноргазмія у жінок: причини появи

аноргазмія у жінок та її симптоми

Жіноча сексуальність складається не лише із зовнішніх, але й із внутрішніх факторів, які часто не дозволяють жінці насолоджуватися інтимним життям на повну.

Ви здивуєтесь, але причиною близько 90% випадків аноргазмії у жінок є психологічні та емоційні фактори, і лише 5% – це фізична нездатність жінки отримати задоволення від сексу (так звана фригідність).

Дуже часто жінка не може досягти оргазму через недостатню обізнаність про інтимну сферу життя людини та дезінформацію, яку часто отримує з оточення.

Ось перелік найпоширеніших причин розвитку аноргазмії у жінок:

 • Сексуальна травма
 • Стрес, хвилювання або почуття провини
 • Відсутність інтересу до сексу або проблеми у стосунках з партнером
 • Страх або сором зізнатися комусь у веденні статевого життя
 • Довготривале вживання препаратів від гіпертонії
 • Використання антидепресантів або контрацептивів
 • Неспроможність встановити свою сексуальну сутність
 • Менопауза
 • Довготривале вживання певних препаратів

Аноргазмія у жінок: основні симптоми

Аноргазмія у жінок зазвичай має 5 головних видів прояву, залежно від факторів та симптомів, які до неї призвели:

 • Первинний вид: коли у жінки жодного разу у житті не було оргазму, навіть у результаті мастурбації або тривалої прелюдії.
 • Другорядний вид: коли жінка раптово втрачає здатність отримувати оргазм попри те, що раніше регулярно отримувала задоволення від сексу.
 • Безумовний вид: коли жоден метод стимуляції не приносить жінці задоволення
 • Відносний вид: коли жінка може досягти оргазму лише від певного методу стимуляції. До прикладу, жінка отримує лише вагінальний або лише кліторальний оргазм.
 • Ситуаційний вид: коли жінка може отримати оргазм лише за певних умов та у певній ситуації.

Аноргазмія у жінок: методи лікування

Звісно, найефективніший спосіб вирішити проблему – звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста. Утім, ми радимо спершу спробувати отримати задоволення під час сексу за допомогою кількох простих порад.

Займіться вивченням свого тіла

аноргазмія у жінок - лікування

Якщо ви не отримуєте задоволення від сексу, дуже важливо виділити трохи часу на дослідження власного тіла. Такі інтимні моменти допоможуть зрозуміти, що саме вам подобається, а що ні.

Станьте напроти дзеркала у повний зріст та розгляньте своє оголене тіло. Не намагайтеся відшукати у своїй фігурі вади, натомість почніть обережно стимулювати ті ділянки тіла, дотик до яких зазвичай приносить вам задоволення.

Ця проста вправа не лише підніме вашу самооцінку та підвищить впевненість у собі, але й допоможе визначити ерогенні зони, які й відповідають за отримання задоволення.

Скажіть “так” прелюдії

Секс – це дещо більше, аніж проникнення чоловічого статевого органа у жіночий. Власне, аноргазмія у жінок часто виникає у результаті рутинного, заяложеного статевого контакту.

Якщо у вас є постійний сексуальний партнер, з яким ви можете поводитися розкуто, спробуйте внести щось новеньке у своє інтимне життя. Присвятіть більше часу пестощам та сексуальним іграм, які вас заводять.

Використовуйте лубриканти

аноргазмія у жінок і методи лікування

Звісно, лубриканти не допоможуть вирішити проблеми, які призводять до аноргазмії, проте вони зроблять секс приємнішим.

Ба більше, нині у продажу є чимало спеціальних продуктів, які підвищують шанси досягти оргазму.

Ці засоби розслабляють вагінальні м’язи та роблять відчуття під час сексу більш інтенсивними та яскравими.

Регулярно займайтеся спортом

Фізичне навантаження сприяє зміцненню тазових та генітальних м’язів, нерозвиненість яких часто й призводить до аноргазмії та інших сексуальних розладів.

Зміцнивши м’язи, ви не лише подовжите тривалість сексу, але й отримаєте від цього процесу більше задоволення. Таким чином вам буде простіше досягнути оргазму.

Ба більше, регулярні заняття спортом допомагають боротися з нервозністю та стресом – двома емоційними факторами, які часто призводять до аноргазмії у жінок.

Відженіть від себе негативні думки

аноргазмія у жінок і методи лікування

Не давайте негативним думкам та невпевненості у власних силах взяти над вами гору та стати на заваді до отримання задоволення.

Звісно, позбутися негативних емоцій складно, проте якщо ви хочете покращити інтимне життя, потрібно звільнити свій мозок від негативу та зосередитися на способах досягти оргазму.

Якщо ви хочете отримати задоволення від сексу, забудьте про страх, сором та поширені міфи, які часто нав’язує оточення.

А ви готові назавжди забути про аноргазмію? Тоді випробуйте на практиці наші поради та обов’язково зверніться до гінеколога. • West SL, Viniloor LC, Zolnoun D. A systematic review of the literature on female sexual dysfunction prevalence and predictors. Ann Rev Sex Res. 2004;15: 40-172.
 • Cabello-Santamaría F. Disfunciones sexuales femeninas. En Cabello F, Lucas M, editores. Manual Médico de Terapia Sexual. Madrid: Psimática; 2012.
 • Castañeda Sánchez O, Flores García E, López del Castillo Sánchez D, Cortés Gil H. Anorgasmy prevalence in women attended at Familiar Medicine Unit no. 1 in Obregon, Sonora, Mexico. Ginecol Obstet Mex.
  2005; 73: 525-30.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.