Асексуальність: коли немає сексуального бажання

Асексуальність - це сексуальний розлад, який характеризується відсутністю фізичної необхідності підтримувати стосунки з іншими людьми з однаковими або протилежними статевими ознаками.
Асексуальність: коли немає сексуального бажання

Останнє оновлення: 17 травня, 2019

Може здаватися неможливим, що є люди, які не відчувають сексуального бажання, які не вважають інших людей привабливими або не прагнуть задоволення. Ідеться про “асексуальність”.

Про асексуальність знають дуже мало людей. Це також може викликати надзвичайний стрес у пари, тому що, крім того, що людина не відчуває сексуального бажання, вона може не відчувати необхідність підтримувати стосунки.

Ба більше, вона намагається їх уникнути.

Асексуальність – наслідок целібату чи певних релігійних переконань? Відповідь – “ні”. Це природний стан, який відчуває людина.

Асексуальність – відсутність сексуальної орієнтації

асексуальні люди
Оскільки асексуальна особа не відчуває сексуальних бажань, вона не відчуває необхідності підтримувати стосунки. Оскільки її не приваблюють члени тієї ж або протилежної статі, вона також не має сексуальної орієнтації.

Тому асексуальність можна розглядати як несексуальну орієнтацію.

Є так мало досліджень на цю тему, що багато людей вважають, що асексуальні люди фактично обмежені.

Це правда, що це дивна ситуація, оскільки люди зазвичай відчувають сексуальне бажання насолодитися приємними враженнями та мати можливість народжувати, якщо вони цього бажають.

Попри те, що це незвичайна ситуація, це не хвороба чи ознака, що визначає обмежену людину.

Це просто несексуальна орієнтація.

що таке асексуальність

Соціальний тиск

Ви можете подумати, що асексуальна особа зможе уникнути багатьох проблем. Усі типи сексуальних орієнтацій, у тому числі й асексуальну, варто поважати і ставитися до них однаково.

На жаль, насправді це не так. Аксексуальні люди страждають від великого соціального тиску, тому що вони відрізняються.

Асексуал Хав’єр каже: “Мені знадобилося багато часу, щоб знайти партнера і бути в стосунках. Це сталося через суспільний тиск. Я ніколи не відчував у цьому потреби”.

Ці люди “змушені” бути такими, як інші, шукати когось, щоб відповісти на питання: “Коли у тебе нарешті буде хлопець/дівчина?”

асексуальність у стосунках
У найгіршому випадку їх не приймає суспільство.

Ви можете уявити собі, як сьогоднішня реклама, що агітує за сексуальну поведінку, напосідає на асексуальну людину? Цей постійний еротичний контент нічого не означає для такої людини. Це не має бажаного ефекту.

Низьке сексуальне бажання було завжди

Хоча ми не говорили про це, низьке сексуальне бажання було завжди. Люди здебільшого про це не здогадуються, поки не зустрінуть сексуально активного партнера.

На підставі того, що Хав’єр сказав нам, чи правда, що асексуальні люди справді не хочуть мати стосунків?

Хоча Хав’єр сказав, що йому не потрібно мати партнера, багато асексуальних людей цього хочуть, хоча й без сексу.

Реальна проблема виникає, коли асексуальна людина закохується в сексуально активну людину. Вони повинні поговорити про те, як розвивати стосунки, щоб не йти на жертви, яких вони не потребують.

Асексуальність не означає, що людина не в змозі любити, тому що всім нам потрібна любов, але не всім потрібен секс.

Асексуальні люди іноді почуваються так, ніби їх примушують до сексу. Вони не хочуть, але їм доводиться. Вони не насолоджуються сексом і не ненавидять його, але вони роблять це лише заради свого партнера.

асексуальність і парі
Тому пара має поговорити про те, що робити, коли одна людина асексуальна, а інша ні. Спілкування завжди необхідне, тим більше в цих випадках.

Як сказав Мозес Каталан, президент Національної Квір асоціації принца Ліла:

“Підтримка стосунків, у яких один партнер є асексуальним, а інший – сексуальним, залежить від згоди, до якої вони обидва доходять. Деякі займаються сексом, а інші підтримують відкриті стосунки”.

Ви колись зустрічали асексуальних людей? Багато людей навіть не знають, що це таке, вони просто розуміють, що не відчувають потяг до інших.

Найголовніше, якщо ви хочете зберегти стосунки, це обговорити ситуацію, щоб вирішити її максимально коректно.

Що менше ви ховаєтеся від реальності, і що менше приховуєте власну сутність, тим краще ви зможете зрозуміти одне одного.  • Portillo, W., Paredes, R. G. (2011). Asexualidad. Revista Digital Universitaria. https://doi.org/10.1080/02560054.2011.636826
  • Lugones Botell, M., & Ram??rez Berm??dez, M. (2015). Asexualidad: La cuarta dimensi??n sexual. Revista Cubana de Medicina General Integral.
  • Carranza, J. (2002). La evolución del sexo. LA BASE DE LA BIOLOGÍA Y ETOLOGÍA,.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.