10 основних симптомів діабету, про які варто знати

Існує декілька основних симптомів діабету, про які варто знати, щоб своєчасно виявити цю хворобу та розпочати лікування.
10 основних симптомів діабету, про які варто знати

Останнє оновлення: 11 березня, 2019

Діабет – це захворювання, яке може протікати без видимих симптомів впродовж багатьох років. Причиною розвитку діабету є збільшення рівня глюкози у крові, до якого призводять дефіцит інсуліну в організмі, необхідного для засвоєння глюкози, або інсулінорезистентність людини. Читайте далі про декілька основних симптомів діабету у нашій статті.

На жаль, симптоми діабету з’являються на пізніх стадіях захворювання, а ще їх часто можна сплутати з ознаками інших хвороб.

Основна проблема полягає у тому, що якщо діабет не виявити вчасно та не зайнятися його лікуванням, це може призвести до розвитку розладів у роботі таких життєво важливих органів, як нирки, серце та мозок.

Саме з цих міркувань необхідно звертати увагу на будь-які тривожні дзвіночки, які посилає ваш організм. Що швидше ви діагностуєте захворювання, то більше шансів матимете на ефективне лікування.

У цій статті ми зібрали декілька основних симптомів діабету, про які ви могли не здогадуватися досі. Приготуйтеся занотовувати!

10 Симптомів діабету, які варто знати кожному

1. Постійне відчуття втоми

постійна втома є ознакою діабету

Дефіцит інсуліну в організмі або інсулінорезистентність не дозволяють клітинам всотувати необхідну кількість глюкози для того, щоб організм мав достатньо енергії для виконання всіх функцій.

З часом це призводить до гострого відчуття хронічної фізичної та емоційної втоми, яке не зникає навіть після того, як людина відпочила.

Зверніть увагу, що за цим симптомом також лежать такі несприятливі фактори, як зайва вага та ожиріння, зневоднення організму та коливання кров’яного тиску.

2. Розлади сну

Різкі коливання рівня цукру у крові призводять до серйозних розладів сну, втоми та недосипання.

Хворі на діабет другого типу часто страждають від безсоння та прокидаються по кілька разів за ніч.

Зверніть увагу, що недостатня кількість нічного відпочинку (менш як 6 годин) також призводить до розвитку розладів сну та негативно впливає на загальне самопочуття людини.

3. Сухість у роті та постійне відчуття спраги

сухість у роті та відчуття спраги - симптоми діабету

Глюкоза є одним з основних рушіїв організму людини. Саме тому при порушенні балансу цієї речовини організм починає страждати від зневоднення.

Цей стан негативно впливає на стан клітин у всіх внутрішніх органах та системах. У ротовій порожнині не виділяється достатньо слини, у результаті чого людина відчуває сухість у роті та сильну спрагу.

4. Часті позиви до туалету

Через високий рівень глюкози у крові нирки змушені працювати вдвічі сильніше, щоб забезпечити фільтрацію цієї речовини. Оскільки навантаження на нирки збільшується, людина змушена частіше бігати до туалету.

Глюкоза не дозволяє виводити з організму токсини та призводить до погіршення роботи сечової системи.

5. Інфекції сечовивідних шляхів

інфекції сечових шляхів при діабеті

Коли йдеться про основні симптоми діабету, варто згадати про затяжні та часті випадки розвитку інфекцій сечовивідних шляхів. Причиною цього є високий рівень глюкози у крові, який призводить до погіршення роботи імунної системи.

У результаті цього організм перестає виробляти достатню кількість антитіл, що робить імунну систему людини більш вразливою до різноманітних вірусів, бактерій та грибків.

6. Повільне загоєння ран

Поверхневі рани або шкірні виразки, які загоюються дуже повільно або не загоюються повністю взагалі – це одні з основних симптомів високого рівня глюкози у крові.

Хворі на діабет повинні дуже обережно ставитися до поверхневих ран, тому що без належного догляду за ними в організмі можуть виникнути серйозні ускладнення, що потребуватимуть медичного втручання.

7. Проблеми з ногами

проблеми з ногами - симптом діабету

Ноги – це та ділянка тіла, за якою дуже швидко можна впізнати діабетика. У хворих на діабет відбувається погіршення кровообігу та затримка рідини в організмі.

Якщо не займатися лікуванням діабету та симптомів, що супроводжують це захворювання, це призведе до пошкодження нервових закінчень у нижніх кінцівках. Діабетики страждають на такі неприємні відчуття, як поколювання та біль у ногах, неначе хтось їх проколює голками.

8. Погіршення зору

Зневоднення організму, до якого призводить підвищення рівня глюкози у крові, може спровокувати погіршення зору. Діабетики можуть все бачити розпливчасто.

Порушення водного балансу негативно впливає на стан та функціонування кришталиків, і саме тому людина втрачає здатність фокусувати свій погляд на конкретному предметі і бачить усе довкола розмито.

9. Нестримний апетит

сильний апетит є ознакою діабету

Коли глюкоза не потрапляє всередину клітин у достатній кількості, це призводить до того, що внутрішні органи не отримують необхідну кількість енергії для виконання всіх функцій.

У результаті цього мозок отримує сигнал про те, що для поповнення запасів енергії необхідно споживати більше їжі.

Це означає, що допоки ви не відрегулюєте рівень цукру у крові, то постійно страждатимете через сильний апетит та регулярне відчуття голоду.

10. Суха шкіра

Діабетика легко можна впізнати за поганим станом шкіри, адже зазвичай у хворих на діабет вона є дуже сухою і сильно лущиться. Причиною цього є розлади у роботі циркуляційної системи та зневоднення організму.

Звісно, необхідно звертати увагу й на інші основні симптоми діабету, адже надмірна сухість шкіри може свідчити не лише про високий рівень цукру у крові, але й про серйозні захворювання інших внутрішніх органів та систем.

Можливо, ви виявили у себе одну або кілька ознак діабету? Чи перебуваєте ви у групі ризику? Перш ніж хвороба витягне з вас усі соки, неодмінно зверніться до лікаря для підтвердження діагнозу та призначення ефективної терапії.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.