5 домашніх засобів від вошей

5 домашніх засобів від вошей
5 домашніх засобів від вошей

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Воші – це надзвичайно неприємні паразити, які живляться людською кров’ю і за рахунок цього виживають. Переважно вони атакують дітей. Паразити найчастіше живуть у перенаселених місцях з поганими гігієнічними умовами.

Воші перестрибують з однієї людини на іншу через безпосередній контакт. Але правда в тому, що ніхто не застрахований від них, адже ці комахи можуть поселитися в будь-якому помешканні.  

Воші не є загрозою для здоров’я людей, утім вони дуже неприємні та викликають відчуття дискомфорту, наприклад, сильний свербіж шкіри голови, подразнення або навіть бактеріальні інфекції.

На щастя, існує багато домашніх засобів, які допомагають позбутися від вошей, щоб ні інші люди не могли їх підхопити, ні ви не страждали через цих паразитів.

Чому для боротьби з вошами варто використовувати домашні засоби?

Домашні засоби чи не найкраще підходять як альтернативний засіб боротьби з вошами, адже вони не мають побічних ефектів та цілковито безпечні. Так, зараз і справді існує безліч шампунів та засобів, щоб позбутися цих паразитів, утім досить часто вони містять токсичні складники, які можуть вплинути на ваше здоров’я або спричинити подразнення шкіри.

По суті, на більшості з цих продуктів є попередження, що їх не варто використовувати протягом тривалого часу, адже іноді це призводить до появи побічних ефектів.

Домашні засоби від вошей – це чудовий та ефективний варіант, адже вони можуть полегшити виведення цих докучливих паразитів. Можливо, вам і доведеться витратити більше часу на лікування, утім результати будуть просто приголомшливими і вам більше не потрібно буде хвилюватися через цю проблему.

Майонез та оцет

майонез та оцет в посудині

Майонез та оцет – це два союзники у боротьбі з вошами та іншими паразитами. Це і справді винятковий засіб, адже він не лише допомагає позбутися зараження, а й надає волоссю блиску та зволоження.

Як його використовувати? 

Змішайте майонез та оцет у пропорції один до двох, відповідно, у посудині та додайте декілька крапель ефірної олії чайного дерева. Добре перемішайте всі інгредієнти та нанесіть суміш на волосся по всій довжині та шкіру голови. Залиште так на декілька годин, а потім змийте теплою водою. На завершення розчешіть волосся спеціальним гребінцем для видалення паразитів.

Настій евкаліпта допоможе знищити воші

Запах евкаліпта може дуже сильно дратувати вошей, а при безпосередньому контакті з паразитами дія настою ще потужніша.

Як його використовувати? 

Нагрійте достатню кількість води, додайте туди листя евкаліпта та дайте настоятися протягом 15 хвилин. Потім нанесіть настій на волосся по всій довжині та шкіру голови і видаліть воші гребінцем.

Яблучний оцет

 

яблучний оцет допоможе знищити воші

Цей продукт легко знайти у будь-якому магазині, але не усі знають, що він дуже дієвий у боротьбі з вошами. Зверніть увагу, що якщо вошей занадто багато або вони дуже великі, ефект від засобу може бути не 100%. Утім використання яблучного оцту допоможе суттєво зменшити проблему.

Як його використовувати? 

Змішайте гарячу воду з яблучним оцтом у рівних пропорціях та нанесіть на сухе волосся.

Суміш олій

Суміш ефірних олій може чудово допомогти позбутися від вошей, адже вона робить комах слизькими, а також живить волосся. Можна змішати олію кокоса, жасмину, анісу, герані та інші ефірні масла, а потім нанести на волосся по всій довжині та шкіру голови. Залиште суміш щонайменше на 30 хвилин і ви побачите наскільки простіше буде видаляти воші за допомогою гребінця.

Настій із розмарину

 

настій та листя розмарину

Розмарин – це одна з найкорисніших трав для здоров’я волосся, адже він глибоко очищує його, зміцнює та стимулює ріст. Ця рослина також чудово допомагає боротися з вошами, адже володіє дуже потужними властивостями.

Як його використовувати?

Приготуйте настій із розмарину, кинувши декілька листочків цієї рослини в киплячу воду. Після того, як вона вистигне, нанесіть настій на волосся по всій довжині та шкіру голови. Як і у всіх випадках згаданих вище, краще використовувати спеціальний гребінець від вошей або гребінчик із дрібними зубцями, щоб легше видалити цих комах та відкладені ними яйця.  • Toloza, A. C., Lucía, A., Zerba, E., Masuh, H., & Picollo, M. I. (2010). Eucalyptus essential oil toxicity against permethrin-resistant Pediculus humanus capitis (Phthiraptera: Pediculidae). Parasitology Research. https://doi.org/10.1007/s00436-009-1676-6

  • Priestley, C. M., Burgess, I. F., & Williamson, E. M. (2006). Lethality of essential oil constituents towards the human louse, Pediculus humanus, and its eggs. Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2006.04.005

  • Veal, L. (1996). The potential effectiveness of essential oils as a treatment for headlice, Pediculus humanus capitis. Complementary Therapies in Nursing & Midwifery. https://doi.org/10.1016/S1353-6117(96)80083-7


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.