5 помилок, які ми робимо у ванні

Чи знаєте ви, що іноді є речі, які ми робимо неправильно у ванні, навіть не усвідомлюючи того, що вони погано на нас впливають?
5 помилок, які ми робимо у ванні

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Ця інформація може здатися вам цікавою. Адже немає нічого більш приємного та чистого, ніж приймати душ вранці або ніжитися у ванні з корисними ефірними оліями ввечері, щоб лягти спати розслабленими.

Що ж ми можемо робити у ванні неправильно? Дізнайтеся нижче!

1. Будьте обережні з дуже гарячим душем або ванною

ванна з піною
Так, мало що може зрівнятися з приємним гарячим душем або ванною, коли приходиш додому і хочеш розслабитися. Однак, що станеться, якщо температура занадто висока, а ми приймаємо душ протягом 15 або 20 хвилин?
  • Ви ризикуєте вийти з душу і відчути настільки сильну різницю температур, що можете знепритомніти.
  • Занадто гаряча вода може змусити нас втратити частину власних ефірних олій, яких потребує шкіра, щоб бути гладкою і зволоженою. Гаряча вода відкриває пори шкіри і саме тоді ви можете постраждати від невеликої декомпенсації (нездатності організму, особливо серцево-судинної системи, функціонувати належним чином).
  • Краще не залишатися довго в гарячій воді. 5 чи 6 хвилин достатньо. Після цього ви можете продовжити приймати душ або ванну з теплішою температурою. Намагайтеся не обпектися!

2. Будьте обережні з сухістю

Деякі люди одразу після душу або ванни беруть рушник і дуже енергійною витираються. Якщо сам рушник теж дещо сухий, то ми шкодимо шкірі.  Це подразнює її, і поступово вона стає занадто сухою.

Найкраще використовувати м’який рушник, який дозволить витерти шкіру невеликими коловими рухами, м’яко увібрати зайву воду, а не грубо терти шкіру.

Наприклад, дійсно комфортні й зручні банні халати, оскільки вони дозволяють обернути тіло, зберігаючи тепло, а шкіра висихає майже непомітно.

3. Подбайте про рушники у ванні!

рушники
Іноді небезпека рушників криється не тільки в тому, що вони є грубими і подразнюють шкіру, але й в тому, що вони часто стають сприятливим середовищем для розмноження бактерій і мікробів. Причина? Через вологість, що часто залишається в волокнах, якщо вони погано висохли.

Іноді не досить того, щоб рушник добре пахнув. Буває так, що рушники стають настільки старі, вони насичені хімікатами від мийних засобів, в результаті чого зрештою ми страждаємо на алергічні реакції. Таким чином, найкраще міняти рушники якомога частіше, щоб уникнути подібних проблем зі здоров’ям.

4. Ризик зловживання милом

мило
Є велика різниця між завзятими спортсменами, які сильно пітніють під час тренування, і людьми, які лише трохи пітніють протягом дня і просто хочуть прийняти душ перед роботою. Тобто все залежить від кожної людини.

Але деякі зловживають милом, сповненим приємних ароматів, навіть не знаючи, що застосовують велику кількість алкоголю та інших хімічних речовин, які змінюють рН шкіри, а також зменшують здатність організму природним чином захищатися від зовнішніх подразників, серед яких кліщі, бактерії та інші мікроорганізми.

Що ми рекомендуємо? Використовувати належну кількість води та мила. І ще один момент: якщо ви використовуєте натуральні мила, як на зображенні, це навіть ще краще.

5. Будьте обережні з губками

губка
Це цікавий факт, який варто мати на увазі. За словами дерматологів, найбільш корисно для нашої шкіри використовувати губку тільки два рази на тиждень, приймати ванну і сушити губки на сонці після використання, щоб уникнути колонізації цвілі, яка може викликати інфекції, грибок або фолікуліт.
  • Найкраще наносити мило рукою, і тільки потрібну кількість. Ви можете використовувати натуральне мило з гліцерином і вівсом, яке допоможе подбати про шкіру кожен день. Наносіть його безпосередньо на шкіру без губки.
  • Лише двічі на тиждень треба робити пілінг шкіри, використовуючи відповідну губку, наприклад, з люфи. Це допоможе усунути мертві клітини шкіри і відновити баланс епідермісу.

Завжди пам’ятайте ці прості секрети, коли приймаєте ванну або душ. Ви почуватиметеся чудово!




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.