5 предметів в оселі, на яких накопичується багато бактерій

Вірте чи ні, але деякі частини дому накопичують багато бактерій, тоді як ми про це навіть не підозрюємо. У цій статті ми детальніше розповімо про ці важкодоступні місця та навчимо їх правильно очищувати від хвороботворних мікробів.
5 предметів в оселі, на яких накопичується багато бактерій

Останнє оновлення: 22 квітня, 2019

Після прочитання цієї статті багато людей неодмінно будуть здивовані, адже ті місця, які вони раніше вважали чистими та гігієнічними, насправді постійно накопичують багато бактерій та мікробів.

Чи становлять ці важкодоступні місця справжню загрозу для здоров’я? Як правильно прибирати у помешканні, щоб позбутися всіх шкідливих мікроорганізмів?

Перш за все, дуже важливо не забувати, що кожну оселю постійно населяє велика кількість бактерій. Навіть попри те, що вони не становлять серйозної небезпеки для організму, ці бактерії можуть завдати шкоду людині, якщо вчасно не почати з ними боротися.

Вірте чи ні, але навіть ті люди, які проводять більшість вільного часу за прибиранням помешкання, так само не можуть уникнути постійного контакту з мікробами. Не забувайте важливу закономірність: що більше людей проживає у помешканні, то більше з’являється бактерій, які становлять загрозу для організму.

Читайте далі, адже у цій статті ми розповімо, які частини дому накопичують багато бактерій, і як правильно боротися з цією проблемою.

5 предметів у домі, на яких регулярно з’являється багато бактерій

Після прочитання цього переліку ви зрозумієте, яким частинам дому потрібно приділяти найбільше уваги під час прибирання та дезінфекції приміщення.

1. Унітаз

Цілком логічно, що ми розпочнемо нашу розповідь із предмета, який безпосередньо асоціюється з бактеріями. Утім, чимало популярних видань регулярно переконують читачів, що унітаз є менш брудним, аніж деякі інші предмети, яких ми торкаємося щодня (наприклад, меню в ресторані).

Через своє призначення унітаз постійно перебуває в контакті із багатьма хвороботворними мікробами, які можуть зашкодити здоров’ю. Саме тому цей предмет необхідно ретельно очищувати щонайменше один раз на тиждень, приділяючи при цьому увагу навіть зливному бачку. Таким чином ви зможете переконатися, що унітаз є абсолютно чистим.

2. Кухонні губки для миття посуду

Мало хто надає цьому достатньо уваги, проте кухонні губки належать до тих предметів вжитку, які накопичують дуже багато бактерій. 

Якщо мислити логічно, то стає цілком зрозуміло, чому на губках міститься велика кількість мікроорганізмів, адже на них накопичуються часточки їжі та дуже багато вологи. Не забувайте, що висока вологість є напрочуд сприятливим середовищем для росту та розмноження мікробів у помешканні.

губки накопичують бактерії

Ми рекомендуємо змінювати губки кожного тижня, навіть якщо ця частота здається вам надмірною. Ви також можете очищувати їх у розчині, що на 90% складається з води і на 10% з відбілювача. Якщо ви не хочете одразу викидати кухонні губки для миття посуду, коли їхній стан ще є задовільним, радимо використати їх повторно під час прибирання у ванній кімнаті та очищення умивальника.

До того ж окрім губок на кухні часто можна побачити вологі килимки. Разом ці предмети є сприятливим середовищем для росту та розмноження бактерій, таким чином вогкі килимки та кухонні губки можна вважати дуже брудними предметами та місцями скупчення шкідливих мікроорганізмів. Дуже важливо ретельно мити кухонну губку після кожного використання.

3. Простирадла

простирадла накопичують багато бактерій

Чи здогадувалися ви раніше, що місце, на якому ви спите, є вщерть переповнене бактеріями?

Саме тому дуже важливо змінювати простирадла кожного тижня, якщо ви хочете зменшити кількість шкідливих мікроорганізмів на своєму ліжку.

Не забувайте, що на простирадлах накопичуються відмерлі часточки шкіри, залишки крему для тіла та бруд, який ми приносимо з собою у ліжко щовечора. Коли ви прокидаєтесь, необхідно провітрити простирадла впродовж кількох хвилин, перш ніж братися за застеляння ліжка. Це допоможе вам запобігти розмноженню та поширенню мікробів.

4. Раковини на кухні та у ванній кімнаті

На перший погляд вам може здатися дивним той факт, що ті предмети вжитку, які найбільше контактують з водою, можуть накопичувати так багато бактерій. Утім, раковини та умивальники справді є одними з найбрудніших предметів у кожному помешканні.

Кухонні раковини перебувають у постійному контакті із залишками їжі. Комбінація вологого середовища та залишків їжі в раковині створюють ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Звісно, цієї проблеми можна уникнути за умови належного очищення раковини після кожного використання та регулярної дезінфекції. До того ж ця процедура є незамінною, якщо ви не хочете, щоб вчорашні мікроби залишались у раковині до наступного дня.

Не варто забувати, що раковини, ванни та крани найчастіше потерпають від плісняви та грибків.

Відмерлі часточки шкіри, які осідають на цих предметах, а також вологе середовище, слугують своєрідними каталізаторами для росту та розмноження мікробів. До того ж у ванній кімнаті зазвичай є багато важкодоступних місць, які складно повністю очистити. Саме у таких місцях найчастіше з’являється пліснява.

5. Зубні щітки

Вірте чи ні, але на цих маленьких предметах вжитку також накопичується багато бактерій.

Стафілококи, кишкова паличка, Pseudomonas та кишкові бактерії – це лише кілька шкідливих мікроорганізмів, які можуть осідати на зубних щітках. Якщо вчасно не розпочати боротьбу з цими бактеріями, вони можуть перетворитися на серйозну загрозу для організму.

Не варто забувати і про чашки, в яких ви зберігаєте зубні щітки, адже вони також належать до тих предметів щоденного вжитку, які накопичують мільйони бактерій. Радимо щодня ретельно мити ці чашки, щоб не дозволяти воді та зайвій вологості накопичуватися в них.

зубні щітки та мікроорганізми

Інші предмети в помешканні, на яких накопичується багато бактерій

До переліку предметів щоденного вжитку, які можуть містити велику кількість бактерій, варто додати такі:

 • Мобільні телефони
 • Пульти управління та пульти від телевізора
 • Дверцята та кермо автомобіля, а також інші його частини
 • Підлога у помешканні
 • Повехні столів
 • Сумки та рюкзаки
 • Кухонні дошки для нарізання продуктів
 • Рушники
 • Комп’ютерна миша та клавіатура
 • Дверні ручки.

Як бачите, ми всі кожного дня контактуємо з великою кількістю предметів, які накопичують багато бактерій. Утім, ми не радимо передчасно панікувати. На щастя, захисні механізми організму людини здатні боротися з цими мікроорганізмами.

Звісно, не завадить регулярно вживати профілактичних заходів з метою підтримання чистого та здорового середовища у помешканні.

Це може вас зацікавити ...
Стережіться: небезпечні бактерії для людей
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Стережіться: небезпечні бактерії для людей

Хоча не всі бактерії смертельні, деякі небезпечні бактерії можуть поставити під загрозу ваше здоров’я. Вони також можуть спричиняти різні хвороби. • Artículo BBC Mundo: “10 zonas del hogar que acumulan más gérmenes”
 • “Cleaning” artículo en la web Public Health and Safety Organization
 • “International Houselhold Germ Study”, estudio de la Public Health and Safety Organization

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.