8 способів боротися з випадінням волосся, спричиненого розладами щитоподібної

Якщо у вас проблеми з щитоподібною залозою, волосся буде ламким і тонким. Саме тому треба покращити його стан, підживити зсередини та не перенавантажувати волосся, адже стрес лише погіршить ситуацію.
8 способів боротися з випадінням волосся, спричиненого розладами щитоподібної

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Через розлади щитоподібної залози можуть виникати зміни в усіх системах організму. У випадку волосся, порушуються цикли скорочення капілярів і починається надмірне випадіння.

Хоча більшість людей не звертають на це уваги, існує взаємозв’язок між гормональною активністю щитоподібної залози та здоров’ям волосся.

Саме тому важливо розуміти, що щитоподібна залоза стимулює волосні фолікули, регулює стан сальних залоз, а також бере участь у виробництві шкірного сала.

Через це не дивно, що будь-який дисбаланс у роботі цієї залози може спричинити хронічне та значне випадіння волосся, яке майже завжди досить важко контролювати.

Хворим на гіпотиреоз і гіпертиреоз доводиться страждати через тонке, сухе і ламке волосся.

На щастя, існує багато корисних засобів і порад, які можуть допомогти зміцнити своє волосся та покращити його вигляд.

Далі в цій статті ми хочемо поділитися сімома найсуттєвішими методами боротьби з випадінням волосся, спричиненого розладами щитоподібної залози.

Спробуйте їх!

Неодмінно прочитайте статтю про 8 попереджувальних ознак гіпотиреозу

1. Попросіть лікаря скерувати вас на аналізи щитоподібної залози

аналізи щитоподібної залози

Якщо ви підозрюєте, що волосся випадає через проблеми зі щитоподібною залозою, зверніться за консультацією до лікаря та попросіть скерування на повний комплекс аналізів.

Завдяки цьому ви зможете зрозуміти активність своєї щитоподібної залози та знати, як вона впливає на організм.

Не забувайте, що окрім втрати волосся, у вас можуть виникнути інші симптоми та проблеми зі здоров’ям.

2. Слідкуйте за тим, щоб вживати правильну дозу добавок із тиреоїдними гормонами

Після того, як ви визначили, у чому полягає розлад щитоподібної залози, лікар може прописати добавки з тиреоїдними гормонами, призначені для контролю за симптомами.

Утім їх важливо вживати під наглядом фахівця, адже доза може залежати від потреб організму.

3. Покращте свій раціон харчування

Правильне харчування

Хоча не обов’язково мати певні проблеми зі здоров’ям, щоб внести позитивні зміни у свій раціон харчування, у випадку розладів щитоподібної залози, це бажано робити якомога швидше.

Річ у тім, що неконтрольовані гормони можуть обмежити здатність організму засвоювати якісні поживні речовини. Через це важливо, щоб їжа була збалансованою та повноцінною.

Токсична їжа та продукти, які спричиняють запалення, можуть ускладнити симптоми, що виникають через проблеми зі щитоподібною залозою. Тому варто виключити певні страви зі свого раціону харчування.

Наприклад, треба відмовитися від глютену, молочних і генетично модифікованих продуктів (кукурудзи, соєвих бобів і деяких овочів)

Натомість рекомендуємо споживати більше їжі, у якій міститься:

 • Йод
 • Селен
 • Цинк
 • Залізо
 • Вітаміни А, В і D

4. Їжте продукти з вмістом колагену

Колаген – це білок, багатий на амінокислоти, зокрема глютамін. Ця поживна речовина зміцнює волосся та надає йому еластичності, що дуже важливо, щоб підтримувати волосся в хорошому стані.

Хоча організм може сам виробляти колаген, корисно буде доповнити його іншими добавками, особливо зважаючи на те, що із віком вироблення колагену знижується.

Такі продукти також позитивно впливають на кістки та суглоби, зменшуючи ризик розвитку хронічних захворювань.

Ось список рекомендацій:

 • желатин
 • червоні фрукти
 • цитрусові
 • яєчний білок
 • квасоля
 • морепродукти

5. Не перегрівайте волосся

Волосся

Різні прасочки для завивки, випрямлювачі, фени й інші пристрої, які виробляють тепло, належать до найзапекліших ворогів здорового волосся, особливо, якщо воно вже ослаблене розладами в роботі щитоподібної залози.

Вони можуть впливати на структуру волосини, послаблюючи її, як наслідок, вона надламується та відпадає.

6. Пийте більше води

Споживання достатньої кількості води не лише позитивно впливає на роботу більшості важливих систем організму, а й також дуже важливе для здоров’я волосся.

Якщо пити від шести до восьми склянок води на день, це допоможе запобігти сухості шкіри голови та підтримувати хорошу циркуляцію крові.

7. Додайте желатин до свого шампуню

Білок і колаген, який міститься в желатині без смаку, дуже добре дбають про волосся та чудово зміцнюють його.

На відміну від інших магазинних продуктів, він не викликає жодних побічних ефектів і має доступну ціну.

За регулярного використання желатин допоможе запобігти випадінню волосся й іншим проблемам, які виникають через дисбаланс щитоподібної залози.

Просто додавайте по пів пакетика порошку желатину на 250 г натурального шампуню.

Вам буде цікаво дізнатися рецепти натуральних домашніх шампунів

8. Уникайте стресу

Стрес може ускладнити симптоми, пов’язані з розладами щитоподібної залози, зокрема випадіння волосся.

Доведено, що цей емоційний стан негативно впливає на здоров’я капілярів і є однією з причин втрати волосся.

Запам’ятайте, якщо у вас проблема зі щитоподібною залозою, важливо дотримуватися професійних рекомендацій лікаря та регулярно ходити на огляди.

Поради, про які ми розповіли в цій статті, можна одразу почати використовувати як додатковий догляд за волоссям. • Jackson, AJ, y Price, VH (2013, enero). Cómo diagnosticar la pérdida del cabello. Clínicas dermatológicashttps://doi.org/10.1016/j.det.2012.08.007
 • Momčilović, B., Prejac, J., Višnjević, V., Skalnaya, M., Mimica, N., Drmić, S., y Skalny, AV (2014). Yodo capilar para la evaluación del estado del yodo humano. Tiroides24(6), 1018-1026. https://doi.org/10.1089/thy.2012.0499
 • Tanimura, S., Tadokoro, Y., Inomata, K., Binh, NT, Nishie, W., Yamazaki, S.,… Nishimura, EK (2011). Las células madre del folículo piloso proporcionan un nicho funcional para las células madre de melanocitos. Cell Stem Cell8(2), 177–187. https://doi.org/10.1016/j.stem.2010.11.029

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.