Корисні поради для поліпшення пам'яті

Корисні поради для поліпшення пам'яті

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Ваша пам’ять є одним з найбільш складних і важливих функцій мозку, і тому ви повинні знати про те, як вона працює, хоча є ще деякі речі, досі не відомі науці. Більше того, втрата пам’яті пов’язана з віком, особливо, якщо ми не приділяємо достатньо уваги його захисту. У цій статті ми спробуємо дати вам кілька порад для поліпшення пам’яті.

Їжте шоколад

Згідно з багатьма дослідженнями, шоколад ефективно покращує когнітивні функції, якщо ви споживаєте його чистим, без домішок, оскільки какао містить велику кількість флавоноїдів, що є дуже корисними для здоров’я, а особливо – для поліпшення пам’яті, зниження кров’яного тиску, а також запобігання діабету.

Слухайте звуки під час сну

dobranich

 

За даними досліджень, проведених у Німеччині, якщо ви спите під час прослуховування звуків, синхронізованих з ритмом повільних хвиль мозку, ви можете підсилити ці хвилі а, отже, поліпшити пам’ять.

Контролюйте гучність навушників

Занадто гучний шум може не лише призвести до пошкодження вух і спричинити глухоту, але й вплинути на пам’ять. Експерименти з щурами показали, що занадто гучний шум може впливати на клітини мозку, які пов’язані з цими двома когнітивними функціями. Для того, щоб заподіяти шкоду на клітинному рівні, достатньо всього лише двох годин прослуховування інтенсивного шуму, що може бути між 95 і 97 дБ інтенсивності.

Позбавтеся черевного жиру

cherevniy-zhyr

 

Бути струнким важливо не лише заради хорошої фігури, здорового серця і серцево-судинної системи, а також багатьох інших переваг, але й для Вашої пам’яті. За результатами ряду досліджень встановлено, що білок, який відповідає за метаболізм жиру в черевній порожнині також відповідає за виконання деяких функцій контролю пам’яті та здібності до навчання.

Між печінкою і головним мозком існує молекула, яка функціонує в обох. Ця молекула називається PPAR. Під час засвоєння черевного жиру, Ви втрачаєте білок мозку, що пошкоджує пам’ять. Саме тому важливо контролювати жир в цій частині тіла, оскільки в результаті церебральної PPAR буде повністю відповідати лише за цю ділянку, що запобігатиме проблемам у цій частині головного мозку.

Розгадуйте кросворди

Цей вид діяльності завжди був рекомендований для поліпшення пам’яті або, принаймні, відтягування її втрати. Дуже важливо, щоб мозок був зайнятий і відволікався від проблем, які можуть вплинути на здоров’я. Коли ви тренуєте мозок, то допомагаєте йому краще функціонувати. Один з найпростіших способів зробити це – проводити кілька годин на день, займаючись пошуком слів, вирішенням кросвордів і будь-якою діяльністю, що змусить пам’ять функціонувати.  • Cox, R., Hofman, W. F., & Talamini, L. M. (2012). Involvement of spindles in memory consolidation is slow wave sleep-specific. Learning & Memory19(7), 264-267.
  • Marshall, L., Mölle, M., Hallschmid, M., & Born, J. (2004). Transcranial direct current stimulation during sleep improves declarative memory. Journal of Neuroscience24(44), 9985-9992.
  • Heyward, F. D., Gilliam, D., Coleman, M. A., Gavin, C. F., Wang, J., Kaas, G., Trieu, R., Lewis, J., Moulden, J. Sweatt, J. D. (2016). Obesity Weighs down Memory through a Mechanism Involving the Neuroepigenetic Dysregulation of Sirt1. The Journal of neuroscience : the official journal of the Society for Neuroscience36(4), 1324-35.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.