Micra – найменший в світі кардіостимулятор

3 Січня, 2019
Попри те, що його можуть використовувати лише нові пацієнти, а не пацієнти  з традиційними кардіостимуляторами, Micra є революційним пристроєм завдяки мініатюрним розмірам і легкій установці.

Сама назва Micra описує дивовижні технології, які має цей революційний кардіостимулятор. Він швидко змінює життя тисяч людей, які мають доступ до цього пристрою.

До недавнього часу кардіостимулятори вживляли за допомогою складної операції на відкритому серці. Згодом розмір цих пристроїв зменшився з метою контролю серцевого ритму пацієнта.

Наприкінці 2013 року компанія Medtronic показала всьому світу дещо нове, сучасне і революційне в галузі медицини.

Це був Micra – найменший у світі кардіостимулятор, який також можна імплантувати без необхідності хірургічного втручання.

Це щось надзвичайне, і ми хотіли б поділитися цією інформацією з вами.

Micra – ритм життям

Цей пристрій розробили у 2013 році, але добре відомо, що схвалення і поширення будь-якої нової технології або препарату проходить дуже повільно.

Micra отримав схвалення в 2015 році, коли почалося його використання на теренах Європейського Союзу.

 • У ході низки випробувань він показав високу ефективність і надійність в порівнянні з традиційними кардіостимуляторами. Це революційне відкриття принесло надію і хороші результати.
 • Управління контролю харчових продуктів і медикаментів схвалило Micra влітку 2016 року. Досі всі імплантати працюють справно.

СерцеНайменший в світі кардіостимулятор та його властивості

Довжина стимулятора Micra – 24 мм. Він схожий за розміром на монету номіналом 1 євро. У період з 2014 по 2015 рік він пройшов всі експериментальні випробування, ефективно підтвердивши інноваційну технологію.

Нижче наведені характеристики цього кардіостимулятора:

 • Це підшкірна капсула без дротів та батарей.
 • Для того, щоб імплантувати його, не потрібне хірургічне втручання.
 • Його встановлюють у серце пацієнта за допомогою транскатетерної технології, проводячи через вену в паху людини, доки він не потрапить у правий шлуночок.
Найменший кардіостимулятор

 • Цей інноваційний кардіостимулятор залишається на місці за допомогою невеликих зубців або прикріплюється до самого серця. Ніякі дроти не потрібні.
 • Після цього він починає випромінювати електричні імпульси, щоб підтримувати серцебиття, пристосовуючись до активності пацієнта.
 • Не потрібно робити жодних “хірургічних кишень під шкірою”. Інакше кажучи, ніхто не помічає, що у пацієнта кардіостимулятор, тому що він невидимий. Капсула залишається міцно “встановленою” в самому серці.
 • Більше немає надрізів, рубцювання ран або довгого перебування в стаціонарі.

Величезна зміна для пацієнтів із захворюваннями серця

Ця нова технологія – не тільки клінічний прогрес. Не слід забувати про психологічний вплив на пацієнтів, яким мають зробити операцію з імплантації кардіостимулятора.

 • Цей пристрій просто встановити, він не залишає жодних шрамів. Якщо є якісь проблеми, його можна встановити повторно.
 • На думку експертів, Micra є повністю стабільним після установки. На відміну від традиційних електрокардіостимуляторів, він не призводить до пошкодження тканини серця.
 • Це крок вперед у лікуванні хвороби серця, що дає лікарям і пацієнтам рішення, яке є водночас простим і безпечним.

Негативні аспекти, які варто мати на увазі

Стимулятор Micra є революцією в медичному світі для пацієнтів із захворюваннями серця. Проте лікарі говорять, що це тільки початок.

Ми сподіваємося, що через кілька років ця система принесе рішення для всіх випадків. Є також сподівання, що довговічність цього пристрою з часом поліпшиться.

Наразі Micra має такі обмеження:

 • Він працює всього 10 років, потім його потрібно замінити.
 • Ще одна деталь: цей пристрій не можуть використовувати пацієнти із значною зайвою вагою. Існують серйозні обмеження, щоб гарантувати правильні результати.
 • Крім того, ми не можемо забувати, що Micra не можна встановити пацієнтам, у яких вже є традиційні кардіостимулятори.

Тим, хто прямо зараз не може відчути користь від цієї технології, доведеться продовжувати контролювати частоту серцевих скорочень за допомогою наявних пристроїв, які так само ефективні.

Ми сподіваємося, що за найближчі роки наука зробить крок вперед, щоб дати просту й ефективну відповідь на такі серйозні проблеми, як хвороби серця.