Неймовірні властивості аспірину

15 Січня, 2019
Всесвітня організація охорони здоров'я визнала головний активний компонент аспірину однією з найефективніших лікувальних речовин. Цей засіб почали активно використовувати ще багато років тому, задовго до того, коли аспірин з'явився у вигляді пігулок в аптечках багатьох людей.

Аспірин – це неймовірно популярний та один з найбільш поширених лікарських засобів в усьому світі. Активним компонентом аспірину є ацетилсаліцилова кислота, яка володіє потужними протизапальними, знеболювальними та жарознижувальними властивостями. Чимало людей сприймають цей засіб як належне, навіть не здогадуючись про неймовірні властивості аспірину.

Аспірин недорого коштує та продається без рецепта лікаря. Більшість людей використовує його для лікування мігрені та сильного болю у м’язах, причиною якого є надмірна нервозність та стрес.

До того ж аспірин часто використовують для покращення самопочуття під час вірусних захворювань і усунення таких неприємних симптомів грипу, як слабкість у тілі та лихоманка. З часу винайдення аспірину, яке відбулося ще 120 років тому, вчені та лікарі виявили багато нових способів застосувань цього препарату.

Упродовж кількох останніх десятиліть аспірин почали активно використовувати для профілактики та лікування захворювань серця та інших органів серцево-судинної системи. Аспірин запобігає утворенню кров’яних тромбів, оскільки він не дозволяє тромбоцитам осідати на стінках кровоносних судин. З цього можна зробити висновок, що аспірин має здатність знижувати ризик розвитку серцевого нападу.

Вірте чи ні, але є чимало інших способів використання аспірину з лікувальною метою. Нещодавно лікарі виявили протиревматичні властивості аспірину. Завдяки цим властивостім аспірин є неймовірно ефективним засобом для усунення болю при артриті, вовчаку та псоріатичному артриті.

У цій статті ми розповімо про неймовірні лікувальні властивості аспірину, про які ви не здогадувалися раніше.

Основні властивості аспірину

Аспірин є потужним знеболювальним засобом

аспірин для лікування артриту

За умови правильної дози, призначеної лікарем, аспірин здатний запобігти викидню, який може виникнути у хворих на антифосфоліпідний синдром.

До того ж аспірин використовують для лікування каменів у жовчному міхурі, контролю розвитку пухлин у печінці та зниження ризику розвитку цукрового діабету.

Вірте чи ні, але завдяки своїм неймовірним властивостям аспірин чудово допомагає при рідкісних захворюваннях. Зокрема йдеться про таке захворювання як синдром Кавасакі (запаленні стінок кровоносних судин).

Аспірин можна використовувати не тільки для внутрішнього, але й для зовнішнього застосування. Зокрема, його можна застосовувати для лікування лупи, герпесу, сонячних опіків та укусів комах.

На основі аспірину можна готувати натуральні домашні засоби для догляду за губами, обличчям, волоссям та навіть ступнями.

Ба більше, аспірин має здатність виводити плями з одягу, тож він стане вашим незамінним помічником під час прання. Все, що вам знадобиться – це розчинити кілька таблеток аспірину у звичайній воді та замочити у ній забруднені речі перед пранням.

Мабуть, усім відомо про захисні властивості аспірину, адже ми часто використовуємо цей препарат як натуральний консервант для збереження свіжості зрізаних квітів.

Усе, що потрібно знати про основні властивості аспірину

знеболювальні властивості аспірину

Передозування аспірином може призвести до дзвону у вухах, розривів шлунка та навіть розвитку синдрому Рея у дітей віком до 10 років.

Парадокс, але попри здатність аспірину зменшувати ризик розвитку ракових захворювань, не варто зловживати цим препаратом саме через загрозу для здоров’я органів серцево-судинної системи. Якщо вам діагностували проблеми із серцем, лікарі можуть порекомендувати зменшити кількість аспірину або навіть повністю від нього відмовитися.

Завдяки своїм потужним протизапальним та антикоагулянтним властивостям аспірин є ефективним помічником у боротьбі із синдромом Альцгеймера (він діє як природний нейропротектор) та СНІДОМ (він сповільнює дію ВІЛу).

Побічні ефекти

побічні ефекти аспірину

Попри всі неймовірні властивості аспірину та численні способи його використання, лікарі стверджують, що зловживати цим препаратом не варто через можливі побічні ефекти. Ацетилсаліцилова кислота, що є головним активним компонентом аспірину, може спричинити внутрішній крововилив або навіть спровокувати інсульт.

Чимало лікарів досі дискутують щодо того, кому потрібно призначити аспірин – хворим на розлади серцево-судинної системи чи виключно здоровим дорослим людям з метою профілактики різноманітних захворювань.

При неправильному застосуванні можна не тільки нівелювати всі корисні властивості аспірину, але й перетворити його на справжнього ворога для здоров’я. Не забувайте, що аспірин та будь-які інші медикаменти необхідно вживати тільки під наглядом лікаря.

Форми випуску аспірину

форма випуску аспірину

Ацетилсаліцилову кислоту випускають у лабораторії “Баєр”. У продажу аспірин можна знайти у таких формах випуску:

  • Таблетки або капсули: вони відрізняються від аспірину у формі розчинних таблеток тим, що їх можна просто запивати водою під час вживання.
  • Таблетки-шипучки з вітаміном С, що розчиняються у воді: вони використовуються для усунення симптомів застуди.
  • Жувальний аспірин з апельсиновим смаком.
  • Аспірин у формі порошку: до його складу входить чимало інших корисних сполук, які допомагають боротися з неприємними симптомами застуди та грипу.

Незалежно від форми випуску аспірин має миттєву дію, яка триває близько доби.

Як бачите, аспірин є універсальним препаратом з неймовірними властивостями. Тож ми сподіваємося, що наші поради переконають вас завжди мати цей корисний засіб у своїй аптечці.