Причини та симптоми ларингіту

Ларингіт - патологія, яка має безліч причин. У цій статті дізнайтеся про найчастіші причини та симптоми ларингіту.
Причини та симптоми ларингіту

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Ларингіт – це запалення слизової оболонки гортані – органу, який відповідає за пропускання повітря на вдиху та видиху. Це найважливіша ділянка для фонації, оскільки там розташовані голосові зв’язки. Отже, які симптоми ларингіту?

На думку експертів Іспанського товариства оториноларингології (SEORL), цю патологію вважають гострою, якщо пацієнт одужує через короткий проміжок часу (години або дні). Якщо симптоми тривають більше ніж три тижні, хвороба є хронічною.

Ларингіт – дуже поширене захворювання, яке зазвичай викликає вірус. Ось чому знання причин та симптомів ларингіту є надзвичайно важливим. Нижче ми розповімо вам усе, що вам потрібно знати.

Поширеність захворювання серед населення

Важливо знати епідеміологію ларингіту, тобто кого він вражає та його поширеність (кількість заражених людей у ​​ популяції), щоб мати змогу усунути проблему. Епідеміологічні дослідження дають низку дуже цікавих даних:

 • На гострий ларингіт припадає 15-20% захворювань органів дихання.
 • Частота захворювання у немовлят становить від 3 до 6%. Таким чином, приблизно 6 зі 100 людей у ​​віці до 6 років страждають на цю патологію у певний проміжок часу.
 • Типовий профіль ураженого пацієнта – дворічний хлопчик, який страждає на хворобу восени та взимку.
 • Гострий ларингіт має чіткий сімейний анамнез. Це пояснюється тим, що, за даними педіатричних журналів, діти з родичами, які перенесли це захворювання, втричі частіше страждають на нього.

Як ви вже переконалися, це хвороба, яка переважає серед дітей. Це пов’язано з тим, що до шестирічного віку у маленьких дітей вища голосова щілина та більш пухкі та менш волокнисті підслизові тканини – це чинники схильності до зараження.

у кого виникають симптоми ларингіту

Причини та симптоми ларингіту

Науковці стверджують, що різні причини можуть спричинити ларингіт серед населення. Серед них:

 • Інфекційні. Через віруси (застуда, грип або герпес), бактерії (мікоплазма або дифтерія) або грибки (кандидоз або аспергільоз).
 • Неінфекційні. Через алергію, травми, ліки або аутоімунні розлади.

Вірусний ларингіт

Згідно з кількома дослідженнями, віруси парагрипу 1, 2 та 3 викликають 65% усіх випадків. Також поширеними збудниками є віруси грипу A та B (які викликають грип) та кілька типів аденовірусів.

Ці патогени пов’язані з інфекціями верхніх дихальних шляхів, що призводить до типових клінічних проявів грипу. Деякі з них:

 • лихоманка
 • сухість і біль у горлі
 • дисфагія (проблеми з ковтанням)
 • утруднене дихання і постійний кашель
 • набряклі лімфатичні вузли на шиї
 • біль у вухах

Ці симптоми виникають через запалення слизової оболонки глотки, яка червона і набрякла. Іншими словами, у ній накопичена позаклітинна рідина. Що стосується лікування, то пацієнт має відпочивати та приймати жарознижувальні та знеболювальні засоби.

У гострих випадках ця хвороба зникає самостійно за кілька днів. Імунна система бореться зі збудником, і це не залишає тривалих наслідків.

Бактеріальний ларингіт

Це буває рідше, ніж вірусний ларингіт. Згідно з різними бібліографічними джерелами, цей різновид також самостійно зникає і швидко лікується.

Одним із найпоширеніших збудників є бактерії мікоплазми, яких налічується понад 100 різновидів. Симптоми дуже схожі на ті, про які ми згадали вище: лихоманка, непродуктивний кашель, хворобливе ковтання та дисфонія (зміна деяких акустичних якостей голосу).

У цих випадках лікування ґрунтується на антибіотиках. Еритроміцин, кларитроміцин або азитроміцин ефективно знищують бактерії в гортані.

Неінфекційний ларингіт

Деякі випадки цього захворювання не є патогенними, а це означає, що ларингіт був спричинений не мікроорганізмами, а середовищем, яке оточує людину:

 1. Алергія. Гостре запалення голосових зв’язок та решти слизової оболонки гортані після вдихання алергенів. Це спричиняє різні симптоми – від необхідності прочищення горла до важкої непрохідності дихальних шляхів.
 2. Вдихання. При безпосередньому контакті тканини гортані зі шкідливими елементами, такими як дим або дуже гаряче повітря. Це характерно для тих, хто пережив пожежу, або пожежників.
 3. Травма або перенапруження голосу. Подразнення гортані, викликане ударом або тривалим перенапруженням голосових зв’язок.

Що необхідно пам’ятати про причини та симптоми ларингіту

У цій статті ми пояснили, що ларингіт – це різноманітна патологія, оскільки вона має різні причини: від інфекційних збудників до простих травм. Проте усі вони викликають загальні симптоми, такі як дисфонія та непродуктивний кашель.

Через те, що найбільш поширені інфекційні варіанти, вони передаються поміж населенням шляхом прямого контакту або вдихання рідини. Тому вони проявляються з певними епідеміологічними закономірностями, досягаючи максимуму взимку та восени.

Ці патології дихання досить часто бувають у немовлят. Однак не варто непокоїтися, оскільки вони зазвичай зникають самі собою. Але якщо симптоми тривають більше ніж два тижні, важливо звернутися до лікаря. • Laringitis agudas de adulto, Hospital de Mérida. Recogido a día 12 de agosto en https://seorl.net/PDF/Laringe%20arbor%20traqueo-bronquial/102%20-%20LARINGITIS%20AGUDAS%20DEL%20ADULTO.pdf
 • Tapiainen, Terhi, et al. “Finnish guidelines for the treatment of laryngitis, wheezing bronchitis and bronchiolitis in children.” Acta Paediatrica 105.1 (2016): 44-49.
 • Basanta, M. A. (2003). Laringitis aguda (crup). An pediatría [Internet]1(S1), 55-61.
 • Alvo, Andrés, et al. “Conceptos básicos para el uso racional de antibióticos en otorrinolaringología.” Revista de otorrinolaringología y cirugía de cabeza y cuello 76.1 (2016): 136-147.
 • Stachler, Robert J., and James P. Dworkin-Valenti. “Allergic laryngitis: unraveling the myths.” Current opinion in otolaryngology & head and neck surgery 25.3 (2017): 242-246.
 • Temprano, M. M., & Hinojal, M. T. (2017). Laringitis, crup y estridor. Pediatr Integr21(7), 458-64.
 • Bustos, M. F., Guzmán, M., & Galeno, C. (2014). Laringitis aguda obstructiva o crup viral. Rev. Hosp. Clin. Univ. Chile25(3), 253-257.
 • Adetona, Olorunfemi, et al. “Review of the health effects of wildland fire smoke on wildland firefighters and the public.” Inhalation Toxicology 28.3 (2016): 95-139.
 • Garate, A., Valenzuela, P., & Casar, C. (1987). Laringotraqueobronquitis aguda bacteriana. Revista chilena de pediatría58(6), 472-478.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.