Які симптоми лептоспірозу?

Зоонозні хвороби - це захворювання, що поширюються від тварин до людей. Серед них лептоспіроз є найпоширенішим у світі. Отже, що це за хвороба? Які симптоми лептоспірозу? Дізнайтеся вже сьогодні!
Які симптоми лептоспірозу?

Останнє оновлення: 20 жовтня, 2020

Лептоспіроз – зоонозна хвороба, яка розвивається внаслідок зараження бактерією, відомою як лептоспіра. Згідно з інформацією, опублікованою Панамериканською організацією охорони здоров’я, щороку у всьому світі реєструють приблизно 500 000 випадків. Поширення цієї бактерії від однієї людини до іншої буває рідко. Загалом, зараження відбувається, коли людина контактує з сечею заражених тварин або із забрудненим нею середовищем. Щоб дізнатись більше про походження та симптоми лістеріозу, читайте далі.

Збудник, який викликає лептоспіроз

Перш за все, важливо зрозуміти, який мікроорганізм викликає цю хворобу. Йдеться про бактерію, яка називається leptospira interrogans, яка належить до спірохет.

Через її витягнуту, виту форму з джгутиком у формі гачка на обох кінцях під мікроскопом її легко переплутати з глистами. Однак насправді це прокаріотичні організми, або, іншими словами, вони мають лише одну клітину. Отже, їхня структурна складність менша, ніж у анеліди.

що викликає симптоми лептоспірозу

Складний біологічний цикл

Дикі ссавці, такі як бобри, лисиці та єноти, є основними носіями бактерій лептоспіри. Передача проста і відбувається, коли рана або слизова оболонка контактує з сечею зараженої тварини.

Такого роду контакти можуть здатися малоймовірними. Однак у тропічних країнах міські щури та миші можуть заразити домашніх тварин, які потім передають це людям.

Отже, люди можуть бути випадковими господарями цієї паразитичної бактерії. Іншими словами, мікроорганізм не може розвиватися в організмі людини, але все ще може спричинити хворобу.

Походження лептоспірозу

Як ми вже згадували, шанси заразитися лептоспірозом в інфікованих регіонах досить високі, адже він поширюється через сечу і може залишатися активним у воді або на суші більше ніж чотири тижні.

Згідно з інформацією, опублікованою в Національній медичній бібліотеці США, люди можуть заразитися цією хворобою, контактуючи з водою або ґрунтом, що містить забруднену сечу. Водночас є також ризик безпосереднього контакту із зараженими тваринами.

Щойно бактерії потрапляють у наше тіло через слизові оболонки або поверхневі рани, вони тимчасово розмножуються в різних частинах тіла. Нарешті, вони остаточно поселяються в печінці та нирках.

Клінічна картина та симптоми лептоспірозу

Інкубаційний період цієї хвороби, як правило, становить від 7 до 12 днів. На цьому першому етапі симптоми лептоспірозу подібні до симптомів застуди. Залежно від тяжкості інфекції та серотипу бактерій, хвороба може тривати з часом із важчими симптомами.

Серйозніші симптоми лептоспірозу:

  • скутість шиї
  • ниркова недостатність
  • жовтяниця
  • утруднене дихання

Хвороба може тривати від кількох днів до кількох тижнів, залежно від серйозності кожного випадку. Однак для душевного спокою важливо знати, що більшість пацієнтів, які отримують цей діагноз, не виходить за межі першої фази.

У цих випадках симптоми лептоспірозу слабо виражені. Деякі випадки насправді взагалі безсимптомні.

Люди з ослабленою імунною системою, люди похилого віку та люди з супутніми патологіями зазвичай більш вразливі, адже бактерії мають більше свободи для розмноження, що ускладнює їх виведення.

Чинники ризику

На цьому етапі ви можете запитати, які групи людей найчастіше заражаються цією хворобою. Щоб відповісти на ваше запитання, громадяни країн з низьким рівнем доходу, які мають доступ до зараженої води, найбільш схильні до ризику.

  • Досить простого випадку, коли інфікована дика тварина мочиться у криниці, щоб викликати ендемічний лептоспіроз. Іншими словами, велика кількість випадків часто виникає в одному і тому ж невеликому географічному регіоні.
  • Повінь також може сприяти поширенню цієї бактерії, оскільки вона спричиняє змішування вод.

Чи варто хвилюватися через симптоми лептоспірозу?

чи варто хвилюватися через симптоми лептоспірозу
В принципі, вам не потрібно турбуватися щодо лептоспірозу. Це правда, що ця зоонозна хвороба дуже поширена і вражає країни, що розвиваються, а також розвинені країни. Однак частота захворюваності вища в тропічних регіонах, де немає контролю над водопостачанням.

На індивідуальному рівні серед тих, хто більше схильний до ризику, люди, які працюють із худобою або дикими тваринами, фермери тощо. Однак, застосовуючи певні запобіжні заходи, вони можуть захиститися від інфекції. Зрештою, бактерії не можуть потрапити в організм, якщо не торкатися брудними руками слизових оболонок і не пити забруднену воду.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.