Зубні абсцеси та способи їх лікування

Зубні абсцеси мають завжди лікувати професіонали, навіть якщо вони лопнули мимовільно. Неправильне лікування може призвести до серйозних ускладнень.
Зубні абсцеси та способи їх лікування

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Зубні абсцеси – досить поширений медичний розлад. Вони можуть статися в будь-якому віці. Для запобігання ускладнень важливо якомога швидше провести лікування.

Зубний абсцес – це інфекція, яка протікає в зубах або яснах. Вони дуже незручні й можуть викликати гострий і пекучий біль, який з часом посилюється.

Зазвичай спочатку виникає запалення ясен. Коли це трапляється, найкраще уважно оглянути ділянки місцевість, щоб знайти можливі мішечки з гноєм. Якщо є гній, це означає, що є зубний абсцес.

Що таке зубні абсцеси?

що таке зубні абсцеси
Зубні абсцеси – це скупчення гною внаслідок бактеріальної інфекції. Це може статися в різних частинах рота з різних причин. Зазвичай вони утворюються біля кореня зуба або між яснами та зубами.

Ця інфекція наповнюється гноєм і поступово запалюється. Також вона завдає дедалі більше болю.

Зубні абсцеси, як правило, поширюються. Іноді вони поширюються на рот, обличчя, щелепу і навіть горло. У важчих випадках вони можуть навіть перекрити дихальні шляхи.

Залежно від того, що причиною, можна розділити зубні абсцеси на два типи:

  • Періапічні абсцеси. Ці абсцеси утворюються під зубом. Як правило, причиною є погано заліковані зруйновані зуби або травма зубів. Це найпоширеніші зубні абсцеси.
  • Пародонтозні абсцеси. Вони виникають, коли абсцес утворюється в тканинах, які підтримують зуб. Іншими словами, вони з’являються в яснах або кістках.

Характеристика та причини

Запалення – це ознака того, що вашому організму вдалося ізолювати інфекцію. Мішечок з гноєм – це концентрація лейкоцитів разом з вірусами, бактеріями та збудниками, які атакували вашу імунну систему. Тому зубні абсцеси – це спосіб захисту вашого організму.

Періапічні абсцеси виникають, коли бактерії вторглися в найглибшу частину зуба, що називається зубна пульпа. У цьому випадку збудники потрапляють через карієс або порожнину зуба. Потім вони рухаються далі, поки не доберуться до кореня зуба.

Зазвичай це трапляється тому, що ви не подбали про порожнини. Також вони трапляються, якщо ви не доглядаєте за зубами або їсте занадто багато цукру та солодощів.

У випадку пародонтальних абсцесів чужорідне тіло йде до кореня зуба або з зубом щось не так. Усе це полегшує поширення бактерій.

Симптоми та діагностика зубних абсцесів

як виявити зубні абсцеси
Біль – найпоширеніший симптом зубних абсцесів. Цей біль інтенсивний, він триває і пульсує. Часто він поширюється на щелепу або вухо. Крім того, ви можете бути надзвичайно чутливі до тепла чи холоду, і ви можете відчувати тиск під час жування.

Також може виникнути запалення в щоці або обличчі. У багатьох випадках у вас може навіть підвищитися температура, а лімфатичні вузли на шиї або щелепі можуть набрякати. З іншого боку, у вас може бути неприємний або солоний присмак у роті.

Зазвичай стоматолог поставить діагноз після огляду ділянки. Іноді може знадобитися рентген, щоб побачити, наскільки поширена інфекція. Якщо вона поширюється далеко, стоматолог може замовити МРТ.

Лікування

Лікування зубних абсцесів полягає в позбавленні від інфекції. Для цього ваш стоматолог може зробити ось що:

  • Спорожнити гнійник. У цьому випадку він зробить невеликий розріз у гнійнику для видалення гною. Потім, він очистить область фізіологічним розчином.
  • Зробити ендодонтію. Вона полягає у просвердленні зуба, видаленні зубної пульпи та дренажі гнійника. Потім герметизують порожнину пульпи, а також кореневі канали зуба. Як правило, стоматолог також вкриє зуб коронкою.
  • Призначити антибіотики. Коли інфекція вже в розпалі, ваш стоматолог, швидше за все, призначить антибіотики, щоб запобігти її подальшому поширенню. Так само стоматолог зробить це, якщо у вас ослаблена імунна система.
  • Видалити зуб. Якщо іншого варіанту немає, стоматолог видалить зуб, щоб зупинити інфекцію.

Іноді зубні абсцеси лопаються спонтанно. У будь-якому випадку, все ж потрібно піти до стоматолога. Після застосування лікування прогноз досить хороший. Однак якщо не зливати рідину, інфекція може поширитися на інші частини тіла. Насправді це може навіть викликати сепсис, що небезпечно для життя.  • Medina Castro, J. F. (2009). Prevalencia de caries dental y necesidad de tratamiento en pacientes adultos con demanda de atención diagnóstica.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.