11 ознак раку, які часто ігнорують

Є певні ознаки, про які забувають або які приписують незначним розладам, коли насправді вони є ранніми симптомами раку. Якщо у вас є найменші сумніви, потрібно проконсультуватися зі спеціалістом.
11 ознак раку, які часто ігнорують

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Щодня сотням людей по всьому світу діагностують різні типи раку або злоякісні новоутворення, часто на дуже пізній стадії. Ось чому необхідно знати ранні попереджувальні симптоми раку, адже є ряд ознак, які дюди можуть ігнорувати.

Часто злоякісні пухлини не мають жодних симптомів взагалі і на момент виявлення вже перебувають на стадії, яку важко ефективно лікувати. У більшості випадків рання діагностика є ключовим фактором. Оскільки чим довше у вас рак, тим більше шансів, що ця хвороба завдасть суттєвої шкоди.

Тому важливо знати деякі симптоми, які можуть здаватися банальними, але також можуть свідчити про наявність тієї чи іншої форми раку. Усьогоднішній статті ми розповімо про 11 ранніх ознак раку, які часто ігнорують.

Постійний кашель або захриплість

біль у горлі як одна з ознак раку

Кашель може здаватися поширеним симптомом дихальних проблем, оскільки він зазвичай виникає, коли у вас закладення у грудній клітині або інфекція. Але якщо кашель стійкий і супроводжується кровотечею, треба негайно звернутися до лікаря. Адже він потенційно може бути еред ознак однієї з форм раку, пов’язаних з дихальною системою.

Задишка

Багато людей, яким діагностують рак легенів, згадують, що у них була задишка, перш ніж вони виявили це захворювання. Можливо, вони не приділили їй уваги, як чомусь швидкоплинному або вважаючи це симптомом астми.

Патологічні зміни в дефекації

зміни в дефекації як одна з ознак раку
У всіх нас різний ритм дефекації. Деякі люди мають дуже ефективне травлення і часто ходять у туалет, тоді як інші страждають на закрепи і проблеми з випорожненням. Потрібно вжити заходів, якщо у вас кров або чорний колір калу, постійна діарея або хронічний закреп, неконтрольована потреба сходити до туалету, біль у животі.

Частота інфекцій

Часті інфекції можуть означати, що у вас лейкоз. Лейкемія – це захворювання, викликане аномальною секрецією білих кров’яних тілець (лейкоцитів), через що організм втрачає здатність боротися з інфекціями. У дорослих загальними симптомами лейкемії є висока температура, лихоманка та інші симптоми, пов’язані із застудою та грипом.

Зміни в сечі

зміни в сечі як одна з ознак раку
Ви помітили, що колір сечі темніший, ніж зазвичай? У неї сильний запах? Будь-які зміни в сечі або сечовипусканні можуть вказувати на проблеми з організмом. Як правило, ці симптоми з’являються через якусь пухлину або новоутворення в сечових шляхах. Їх слід розглядати як чіткі ознаки того, що треба негайно звернутися до лікаря.

Незрозумілий біль

Якщо ви страждаєте від хронічного болю в спині, шиї, ногах або інших областях, варто проконсультуватися з лікарем. Адже це також може бути однією з ознак раку. У цьому випадку біль може бути пов’язаний з іншими симптомами, які ми описали вище.

Зміни шкіри або родимок

родимки як одна з ознак раку
Будь-які зміни на шкірі, такі як темні плями, нові родимки або зміни наявних родимок, вказують на необхідність візиту до дерматолога і ймовірність виникнення раку шкіри.

Незрозумілі кровотечі

Загальною ознакою раку шийки матки є виділення або кровотечі між менструаціями. Якщо у вас ректальна кровотеча, це може вказувати на рак товстої кишки.

Частий біль в ділянці таза

тазовий біль як одна з ознак раку
Тазовий біль важко ігнорувати, тому що він, як правило, дуже тривалий і може супроводжуватися запаленням. Це – симптом багатьох різних захворювань і розладів. Він також може вказувати на наявність кісти яєчника і раку, пов’язаного з жіночою репродуктивною системою.

Втрата ваги

Деякі вважають подарунком раптову і незрозумілу втрату кількох кілограмів. Натомість, правда в тому, що треба бути обережними з надмірним і швидким схудненням, тому що це може бути симптомом раку. Якщо ви не на дієті та швидко втратили 5 або більше кілограмів, це може бути ознакою раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу або легень.

Утруднене ковтання

Якщо ви відчуваєте дискомфорт або зазнаєте труднощів при ковтанні, важливо звернутися до лікаря, тому що це може бути симптомом раку стравоходу, шлунка або горла.  • Davis, A. S., Viera, A. J., & Mead, M. D. (2014). Leukemia: An overview for primary care. American Family Physician.
  • American Cancer Society, & American Cancer Society. (2012). What is stomach cancer? Www.Cancer.Org/Clinicaltrials.

  • Steinberg, S. M., Barkin, J. S., Kaplan, R. S., & Stablein, D. M. (1986). Prognostic indicators of colon tumors. The gastrointestinal tumor study group experience. Cancer. https://doi.org/10.1002/1097-0142(19860501)57:9<1866::AID-CNCR2820570928>3.0.CO;2-T


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.