4 прості вправи для зменшення болю у шиї

Якщо впродовж останнього часу ви відчуваєте гострий біль у шиї, краще одразу звернутися за допомогою до спеціаліста. Дізнайтесь про вправи для зменшення болю у шиї.
4 прості вправи для зменшення болю у шиї

Останнє оновлення: 10 лютого, 2019

Шия – це одна з найвразливіших частин тіла, яка найбільше страждає від виснаження та напруги впродовж дня. Через фізичне навантаження та стресову роботу навколо шиї може виникнути сильний та неприємний біль. Саме тому важливо взяти на озброєння ефективні вправи для зменшення болю у шиї та регулярно їх виконувати з метою профілактики розладів у м’язах та суглобах.

Спричинити гострі больові відчуття у шиї можуть такі несприятливі фактори: сидяча робота, коли вам доводиться впродовж кількох годин поспіль перебувати у незмінному положенні, зайва вага, розлади сну або регулярне недосипання.

Зарадити цим проблемам можна за допомогою спеціальних вправ для м’язів шиї.

Ефективні вправи для зменшення болю у шиї

Неправильна постава та постійний емоційний стрес є головними причинами появи болю у шиї. У результаті цього відбувається дисбаланс у роботі кісток, м’язів, сухожиль та нервів. Якщо проігнорувати проблему та не зайнятися вчасно її лікуванням, біль може набути хронічного характеру, і людина втратить здатність активно рухатися та вести звичний спосіб життя.

Що довше затягувати з лікуванням болю у шиї, то складніше потім буде його позбутися. Пояснення цьому дуже просте: організм людини намагається компенсувати відсутність структурної стабільності та рівноваги. Саме тому збільшується навантаження на всі м’язи, кістки та сухожилля.

У результаті біль з шиї може переміститися на плечі, лопатки, спину та інші частини тіла.

Ми зібрали ефективні вправи для зменшення болю у шиї, які допоможуть зробити м’язи шиї більш еластичними та запобігти розвиткові ускладнень.

Не забувайте, що запобігти захворюванню значно легше, аніж займатися його лікуванням. До того ж вправи, які ми вам пропонуємо, ви можете виконувати в будь-яку пору дня, не чекаючи появи перших тривожних симптомів.

1. Поза лотоса з ротацією шиї

поза лотоса для зменшення болю у шиї

Ця вправа з йоги має багато неймовірних переваг, адже вона допомагає не тільки зменшити біль у шиї, але й розслабитися та заспокоїтися. Саме за допомогою цієї простої вправи ви зможете покращити самопочуття та зняти стрес після важкого напруженого дня.

 • Сядьте на підлогу, килимок або на ліжко. Сама поверхня не має значення – головне, щоб вам було зручно та м’яко.
 • Перехрестіть ноги (дивіться фото вище) та покладіть руки на стегна. Спина та шия повинні залишатися прямими.
 • Заплющіть очі та затримайтеся у такому положенні на 5 хвилин. Зробіть повільний вдих.
 • Почніть обережно рухати шиєю почергово в різних напрямках.
 • Краще почати рухати шиєю вправо, а тоді вліво, наче намагаєтеся висловити заперечення. Після цього рухайте шиєю вгору та вниз, імітуючи кивки головою.
 • Після цього зробіть обертання шиєю почергово за годинниковою стрілкою та проти неї.
 • Закиньте голову назад.
 • Повторіть кожен рух щонайменше 10 разів для отримання позитивного результату.

2. Розтяжка для зменшення болю у шиї

Одним з найефективніших способів позбутися болю у шиї є розтягнення м’язів в ураженій ділянці тіла та навколо неї.

Звісно, найкраще одразу звернутися за допомогою до спеціаліста. Утім, якщо неприємні больові відчуття застали вас зненацька, можете спробувати виконати вправи для зменшення болю у шиї самостійно у домашніх умовах. Проте будьте обережними та не робіть різких рухів, адже таким чином ви можете тільки ускладнити ситуацію та пошкодити м’язи ще сильніше.

Ми рекомендуємо прочитати: Смачний салат з зеленим яблуком і селерою

Не забувайте, що м’язи шиї є дуже делікатними та вразливими, тому всі ваші рухи під час виконання вправ для зменшення болю у шиї мають бути плавними та повільними.

 • Сядьте у позу лотоса, як і у попередній вправі.
 • Поверніть підборіддя вправо та повільно нахиліть голову.
 • Підкладіть під голову праву руку та злегка натисніть на неї. Тиск повинен бути спрямованим на спину та область, що розташована під нею.
 • Поверніться у вихідне положення та повторіть вправу на інший бік та ліву руку.
 • Опісля нахиліть голову вправо так, наче намагаєтеся дістатися вухом до плеча. Знизу тисніть на шию з допомогою правої руки. Повторіть те саме на інший бік та ліву руку.
 • На наступному етапі розтяжки нахиліть голову вперед. Підборіддя при цьому має бути максимально близько до грудей.
 • Щоб збільшити тиск під час виконання цієї вправи схрестіть пальці та закладіть руки за голову. При опусканні голови вперед м’яко тисніть на неї руками.
 • На виконання розтяжки вам знадобиться всього 30 вільних секунд на день, проте її ефективність вас неодмінно вразить!

3. Йога для розтягнення м’язів шиї

розтяжка з йоги для зменшеня болю у шиї

На перший погляд може видатися, що для виконання цієї вправи необхідно мати неабияку гнучкість. Не поспішайте відмовлятися від неї, вважаючи, що її можуть виконувати тільки ті, хто раніше практикував йогу. Візьміть на озброєння цю ефективну вправу для зменшення болю у шиї, і вже зовсім скоро неприємні відчуття у м’язах перестануть вас турбувати.

 • Ляжте на спортивний килимок обличчям догори. Ноги необхідно випрямити та зімкнути докупи, а руки витягнути вздовж тулуба. Розслабтеся та повільно дихайте носом.
 • Підніміть ноги вгору так, щоб між ними та підлогою утворився прямий кут.
 • Нахиліть ноги таким чином, щоб вони опинилися на рівні вашої голови. Намагайтеся торкнутися підлоги кінчиками пальців на ногах.
 • Не забувайте, що під час виконання вправи руки постійно мають залишатися випрямленими вздовж тулуба.
 • Якщо ви все зробили правильно, то маєте відчути незначний тиск у шиї.
 • Затримайтеся у цьому положенні на кілька секунд. Опісля повільно поверніться у вихідне положення.

4. Вправи для розминки плечей

Якщо через стрес та напружену роботу ваша шия постійно перебуває під тиском, а больові відчуття не зникають, з часом це може призвести до напруження м’язів плечей та лопаток.

Зняти напругу та розслабити м’язи можна за допомогою спеціальних вправ для плечей.

 • Сядьте на стілець, випрямивши спину. Повільно опускайте та піднімайте плечі так, щоб вони максимально наближалися до мочок вух. Спина під час виконання вправи весь час має залишатися прямою.
 • Після цього виконайте колові оберти руками вперед і назад.
 • Зробіть 10 повторень вправи.

Корисні поради для зменшення болю у шиї

Окрім регулярного виконання вищезгаданих вправ болю у шиї можна позбутися за допомогою кількох ефективних порад.

1. Прийміть гарячий душ

гарячий душ для зменшення болю у шиї

Підставте шию під струмінь теплої або гарячої води та дозвольте їй вільно стікати по ураженій ділянці тіла впродовж кількох хвилин. Під час процесу не нахиляйте голову вниз. Можна робити легкі рухи або повороти шиєю вбік.

2. Використайте грілку

Використання грілки – це ефективний спосіб зняти напругу та розслабити м’язи. Грілка може бути або електричною, або звичайною (наповнена гарячою водою). Прикладіть грілку до шиї у тому місці, де відчуваєте біль. Вона допоможе покращити притік крові до шиї та зніме неприємні відчуття.

Зверніть увагу, що використовувати грілку можна не довше ніж 15 хвилин.

3. Змініть подушку

змінити подушку для зменшення болю у шиї

Хороший нічний відпочинок здатний суттєво зменшити больові відчуття навколо шиї. Якщо після сну ви почуваєтеся розбитими, і вам важко рухати шиєю, спробуйте замінити подушку. Надто висока або низька подушка може погіршити якість сну та призвести до болю в м’язах.

Ефективний спосіб позбутися болю – змінити позу під час сну. Спробуйте спати на боці, якщо досі не могли якісно відпочити під час сну на спині.

4. Регулярно змінюйте положення

Якщо у вас сидяча робота, і більшу частину дня ви проводите сидячи перед комп’ютером, спробуйте час від часу вставати з місця та робити кілька кроків по кімнаті.

У випадку, якщо такої можливості немає, не варто панікувати. Можна виконувати вправи на розтягнення та розслаблення м’язів навіть у сидячому положенні.

При виборі робочого стільця обирайте той, який має спеціальну опору для шиї. Таким чином ви зможете комфортно почуватися навіть під час використання мишки та клавіатури.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.