5 ранніх ознак фіброміалгії

03 грудня, 2018
5 ранніх ознак фіброміалгії

Фіброміалгія – це хвороба, яку визнають всі медичні організації (і Всесвітня організація охорони здоров’я з 1992 року). Вона, без сумніву, більш поширена серед жінок.

Сьогодні фіброміалгія є проблемою як для науки, так і для медицини, оскільки клінічний профіль і симптоми можуть бути дуже широкі, серед них хронічний скелетно-м’язовий біль, синдром подразненого кишківника, гіперактивний розлад сечового міхура, порушення сну, бруксизм…

Підвищена чутливість до болю і порушення настрою, які викликає цей хронічний стан, – це два типові симптоми, з якими стикаються пацієнти. Слід також згадати про різноманітні обмеження в повсякденному житті.

Страждання можуть паралізувати, тому важко забезпечити повну функціональну схему лікування для пацієнтів, щоб відновити їхню якість життя.

Як завжди у випадку з хронічними захворюваннями, важливо мати якомога більше інформації та бути частиною групи підтримки, яка допоможе вам спробувати різні методи лікування, поки ви не досягнете найкращих результатів.

У сьогоднішній статті ми пропонуємо вам дізнатися про п’ять ранніх ознак фіброміалгії, які варто мати на увазі.

Фіброміалгія: ранні симптоми

Почнемо з розгляду важливого аспекту. Зазвичай людям, які мають фіброміалгію, запізно ставлять правильний діагноз через різноманітність симптомів.

Як правило, вони звертаються до різних лікарів і фахівців, поки нарешті отримають правильний діагноз. Наприклад, вони часто чують про ревматизм або артрит.

Однак фіброміалгія – це щось набагато більше.

Неврологи виявили, що фіброміалгія насправді є не ревматичним захворюванням, а розладом у центральній нервовій системі.

Ось чому вам потрібно спостерігати за цими симптомами, і якщо вони постійні або поєднані з іншими проблемами, прийшов час відвідати хорошого фахівця.

Окостеніння

Окостеніння або відчуття втрати рухливості в суглобах є дуже болісним.

 • Це відчуття слабкості зазвичай з’являється вранці та є одним з найбільш ранніх симптомів фіброміалгії.
 • Коли ви сидите або лежите протягом тривалих періодів часу, тіло і суглоби не реагують належним чином.
 • Ви також можете помітити цей симптом під час змін температури або відносної вологості.

Наприклад, якщо ви знаходитеся в кімнаті з кондиціонером. Коли ви виходите на вулицю і помічаєте різницю в температурі, ви відчуваєте головний біль і скутість в м’язах шиї або плечей.

Порушення сну

Попри отримання достатньої кількості сну, пацієнти, які страждають на фіброміалгію, можуть прокинутися і все ще почуватися втомленими, ніби вони поспали лише кілька годин.

Кілька досліджень з цього питання свідчать про те, що під час глибокої фази сну (стадія дельта) можуть виникнути збої в мозкових хвилях, які приносять спокій.

Це означає, що, попри те, що ви спите, ви не відпочиваєте.

Незначні когнітивні збої

головний біль

Люди з фіброміалгією часто повідомляють, що серед перших симптомів, які вони помітили, були певні труднощі з концентрацією уваги або уповільнена здатність зосередитися на певних завданнях.

 • Ці розлади відомі як “фіброзний туман” і характеризуються малими збоями в пам’яті або труднощами з одночасним сприйняттям кількох речей.
 • Важливо відзначити, що ці симптоми можуть бути також пов’язані зі стресом, тож якщо ви намагаєтеся визначити, чи може це бути фіброміалгія, варто взяти до уваги інші більш певні симптоми (біль у суглобах, втома тощо).

Абдомінальний дискомфорт

Багато людей, які мають фіброміалгію, відчувають різні проблеми з травленням, які проявляються на ранніх стадіях у таких симптомами:

 • біль у животі, закреп або діарея
 • синдром подразненого кишківника
 • труднощі з перетравленням або ковтанням їжі. Експерти кажуть, що іноді фіброміалгія може викликати проблеми в м’язах стравоходу.

Міофасціальній больовий синдром

Міофасціальний больовий синдром – це нервово-м’язовий стан, при якому навколо м’язів або сполучної тканини формуються і розподіляються дуже хворобливі плями (відомі як тригерні точки).

 • Якщо ви відчуваєте хворобливі повторювані рухи в найнесподіваніших місцях, це може бути ознакою цього розладу.
 • Іноді просто важка сумка на плечі може викликати гострий біль в шиї, плечі й навіть лікті. Це варто мати на увазі.
біль в м'язах

Пам’ятайте, що фіброміалгія може вплинути на кожну людину по-різному, викликавши широкий спектр симптомів.

Проте є деякі загальні симптоми, і ми рекомендуємо вам звернутися за допомогою, якщо будь-який з тих, які ми описали сьогодні, став постійним і впливає на якість вашого життя.

 • Clauw, D. J. (2014). Fibromyalgia: A clinical review. JAMA – Journal of the American Medical Association. https://doi.org/10.1001/jama.2014.3266
 • Borchers, A. T., & Gershwin, M. E. (2015). Fibromyalgia: A Critical and Comprehensive Review. Clinical Reviews in Allergy and Immunology. https://doi.org/10.1007/s12016-015-8509-4
 • Mease, P. J., Arnold, L. M., Bennett, R., Boonen, A., Buskila, D., Carville, S., … Crofford, L. (2007). Fibromyalgia syndrome. In Journal of Rheumatology. https://doi.org/10.1046/j.1563-258X.2003.03037.x
 • Bradley, L. A. (2009). Pathophysiology of Fibromyalgia. American Journal of Medicine. https://doi.org/10.1016/j.amjmed.2009.09.008