6 домашніх засобів від передчасної сивини

13 Січня, 2019
Якщо ви хочете зберегти колір свого волосся та сприяти його росту й блиску, спробуйте розмариновий чай, який є чудовим антиоксидантом.

Одна з основних турбот, які бентежать більшість чоловіків та, особливо, жінок – поява сивого волосся. Хоча цей процес неминучий і рано чи пізно така ознака старіння з’явиться, хочеться уникнути ранньої сивини в 30 років, наприклад.

На щастя, існують способи запобігти передчасній появі сивого волосся та зменшити його помітність. Хоча деякі магазинні засоби, без сумніву, ефективні, є також чудові натуральні альтернативи догляду за волоссям, які не змусять вас переживати через побічні ефекти.

Які причини ранньої появи сивого волосся? 

Сивина починає з’являтися тоді, коли перестає вироблятися пігмент відомий як меланін. Це відбувається з плином часу та залежно від звичок кожної людини.

Представники Американської академії дерматології зазначили, що половина населення світу у віці 45 років має сиве волосся, утім лише в однієї з трьох жінок воно й надалі з’являється.

Ось список деяких основних причин передчасного старіння.

 • підвищений рівень стресу
 • генетичні чинники
 • неправильний раціон харчування, особливо, нестача вітаміну B12
 • шкідливі звички, зокрема паління, надмірне споживання алкоголю, наркотики тощо
 • споживання кави та гострої їжі
 • емоційні проблеми чи марення

Як позбутися передчасної сивини натуральним способом? 

Згадані далі натуральні засоби можуть зменшити ранню появу сивини або запобігти їй, а крім того, покращити вигляд та здоров’я волосся. Важливо пам’ятати, що їх потрібно використовувати регулярно, адже результати потребують часу.

Цибуля 

Цибуля проти передчасної сивини

Цибуля має безліч застосувань у медицині та сфері краси, адже вона дуже поживна. Її можна наносити безпосередньо на шкіру голови, щоб сповільнити появу сивого волосся.

Під час дослідження, проведеного в Університеті Бредфорда (Сполучене Королівство), учені виявили, що в цибулі міститься фермент, відомий як каталаза, який виводить перекис водню, що накопичується в волосяних фолікулах і призводить до втрати їхнього кольору. До того ж, цибуля стимулює здоровий ріст волосся.

Авокадо 

Цей супер зволожувальний фрукт є ідеальним засобом для блискучого волосся та профілактики сивини. Авокадо містить мінерали, жирні кислоти та вітамін E з відновлювальними властивостями, що покращує здоров’я фолікул.

Щоб скористатися перевагами фрукта, просто розімніть м’якуш і нанесіть його на волосся та шкіру голови як маску.

Хна 

Хна маскує сивину

Хна – це натуральний порошок, який використовують як фарбу, щоб уникнути негативних побічних ефектів схожих магазинних продуктів. Цей натуральний засіб має червонуватий відтінок, але його поєднують з іншими інгредієнтами, щоб виходили різні відтінки.

Змішайте хну з невеликою кількістю води та нанесіть пасту на волосся. Якщо ви брюнетка, додайте до суміші трохи кокосової олії.

Листя волоського горіха

Листя волоського горіха – це ще один альтернативний спосіб приховати сивину та зменшити її помітність натуральним способом, який не викликає побічних ефектів.

У листі цього дерева міститься сполука відома як юнглона, натуральна фарба, яку часто використовують у косметичній індустрії. Приготуйте чай з листя волоського горіха та дайте йому настоятися 15 хвилин. Потім нанесіть на волосся.

Крем із шавлії 

Шавлія

Шавлія – це трава з вмістом натуральних фарб, які повернуть вам природній колір і сповільнять появу сивого волосся. Щоб зробити коси темнішими та приховати сиві волосини, приготуйте чай з листя шавлії. Для цього кип’ятіть їх протягом 30 хвилин, щоб отримати екстракт. Потім нанесіть на волосся. Повторюйте процедуру тричі на тиждень для досягнення найкращих результатів.

Розмарин

Ця трава стала дуже популярною для догляду за волоссям, адже вона стимулює його ріст і зберігає натуральний колір. У розмарині міститься багато кофеїнової та розмаринової кислоти, а ці антиоксиданти природнім способом борються із сивиною.

Інгредієнти 

 • 1/4 склянки розмарину 
 • 1/4 склянки шавлії 
 • 2 склянки води (400 мл)

Як приготувати засіб? 

Доведіть воду до кипіння та додайте трави. Дайте суміші настоятися протягом ночі, а потім можете наносити рідину на волосся й шкіру голови.

 • Jo, S. K., Lee, J. Y., Lee, Y., Kim, C. D., Lee, J.-H., & Lee, Y. H. (2018). Three Streams for the Mechanism of Hair Graying. Annals of Dermatology, 30(4), 397. https://doi.org/10.5021/ad.2018.30.4.397
 • Zayed, A., Shahait, A., Ayoub, M., & Yousef, A. M. (2013). Smokers′ hair: Does smoking cause premature hair graying? Indian Dermatology Online Journal, 4(2), 90. https://doi.org/10.4103/2229-5178.110586
 • Wood, J. M., Decker, H., Hartmann, H., Chavan, B., Rokos, H., Spencer, J. D. et al. (2009). Senile hair graying: H2O2-mediated oxidative stress affects human hair color by blunting methionine sulfoxide repair. The FASEB Journal, 23(7), 2065–2075. https://doi.org/10.1096/fj.08-125435
 • Ayala-Jara, Carmen I, Castillo-Saavedra, Ericson F, Alfaro-Avalos, Katterine Y, Aspiros-Freyre, Eva del Pilar, & Seclén-Ayala, Luis E. (2018). Desarrollo de un tinte cosmético a base de semilla de Bixa orellana L. (Bixaceae) y evaluación de su efecto in vitro. Scientia Agropecuaria9(1), 133-141. https://dx.doi.org/10.17268/sci.agropecu.2018.01.14
 • González Minero, Francisco José, & Bravo Díaz, Luis. (2017). Estudio botánico y farmacéutico de productos con aplicación en cosmética y cuidado de la piel. Ars Pharmaceutica (Internet)58(4), 175-191. https://dx.doi.org/10.4321/s2340-98942017000400005
 • Murata, K., Noguchi, K., Kondo, M., Onishi, M., Watanabe, N., Okamura, K., & Matsuda, H. (2012). Promotion of Hair Growth byRosmarinus officinalisLeaf Extract. Phytotherapy Research, 27(2), 212–217. https://doi.org/10.1002/ptr.4712
 • Van Neste, D., & Tobin, D. J. (2004). Hair cycle and hair pigmentation: dynamic interactions and changes associated with aging. Micron, 35(3), 193–200. https://doi.org/10.1016/j.micron.2003.11.006