6 порад для довголіття... і секретний рецепт!

У чому секрет довголіття? Та що треба робити, щоб збільшити тривалість життя?
6 порад для довголіття... і секретний рецепт!

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Багато хто з нас ставив собі питання: у чому секрет довголіття? Правда в тому, що це не просто таємниця, це збереження хороших звичок, які є визначальними і допомагають нам підтримувати організм здоровим, щоб збільшити тривалість життя.

Чи знаєте ви, що їсте кожного дня? Ви робите фізичні вправи? Ви у гарному настрої? Ви знаєте, які продукти найкорисніші саме для вашого організму? Якщо ви досі не ставили собі ці питання, ймовірно, ви не знаєте, у чому секрет довголіття і що ви можете їсти регулярно, щоб збільшити тривалість життя.

Поради для довголіття

Здорове харчування

Одна з головних порад для гарного здоров’я і тривалого життя – дотримуватися здорової дієти. Важливо збільшити споживання продуктів, багатих на антиоксиданти, фруктів, овочів, цільного зерна, нежирного м’яса. Ви повинні контролювати споживання зайвих калорій і уникати цукру, борошна та інших рафінованих продуктів.

Їжте здоровий сніданок

Корисний сніданок
Хоча ми вже говорили про здорове харчування, ми ставимо акцент на сніданок, тому що це один з найважливіших прийомів їжі. Різні дослідження показали, що здоровий сніданок є ключем до запобігання ожиріння й діабету. Це перший прийом їжі, який підвищує обмін речовин, покращує травлення і дає вам енергію, необхідну, щоб почати день найкращим чином.

Робіть фізичні вправи

Знову й знову ми рекомендуємо робити регулярні фізичні вправи для того, щоб мати добре здоров’я і зберегти збалансовану вагу. Вправи є ключем до довголіття, тому що вони приносять фізичний та емоційний добробут. Вам не потрібно проводити багато годин в тренажерному залі, експерти рекомендують 30-хвилинні тренування щодня, щоб додати до вашого життя якнайменше три роки.

Висипайтеся

Здоровий сон впливає на довголіття
Відсутність сну може значно знизити якість вашого життя, а ви не зможете вчасно це контролювати. Дуже важливо дізнатися, як оптимізувати свій сон, щоб запобігти проблемами зі здоров’ям, фізичним і емоційним. Згідно з тим, що доводять різні дослідження, нестача сну підвищує ризик раку, серцевих захворювань, діабету й ожиріння.

Дбайте про порожнину рота

Як пише доктор Майкл Ройз у своїй книзі “The Real Age Makeover“, належна гігієна порожнини рота може додати 6,4 років до тривалості життя. Причина в тому, що погана гігієна порожнини рота може призвести до таких захворювань ясен, як гінгівіт і пародонтит.

Як наслідок, це може також викликати звуження артерій, що є однією з основних причин серцево-судинних захворювань. Таким чином, рекомендують чистити зуби кілька разів на день і використовувати зубну нитку.

Активізуйте розумову діяльність

Пам'ять
Для довгого життя дуже важливо підтримувати активність пам’яті, адже це дозволить вам насолоджуватися більш високою якістю життя. Просто тренуйте пам’ять за допомогою інтелектуальної діяльності і завдань, які мотивують цікавість і розумову активність.

Секретний коктейль для довголіття

Окрім наведених порад для довголіття, ми також рекомендуємо вживати напій, який має дуже хороші властивості для здоров’я.

Цей потужний коктейль можна пити щодня натщесерце, щоб захистити серце і кровоносні судини, і, як наслідок, запобігти багатьом серцево-судинним проблемам. Його дуже легко приготувати, і він допоможе вам залишатися здоровими, щоб збільшити тривалість життя.

Інгредієнти

 • 2 літри червоного вина
 • 200 г меду
 • 100 г свіжого листя кропиви
 • 100 г свіжого листя дикої кропиви

Інструкції

 • Налийте вино з листям кропиви і дикої кропиви у банку або миску.
 • Залиште суміш настоятися на 24 годин, після цього процідить рідину і нагрійте на середньому вогні.
 • Коли почне закипати, додайте мед і зніміть з вогню, щойно він розчиниться.
 • Налийте рідину в пляшку і пийте склянку щоранку натщесерце.
 • Напій добре смакує, і протягом декількох тижнів ви помітите зміни в організмі і відчуєте себе здоровими.


 • Bolet Astoviza, M., and Socarrás Suárez, M.M. (2010). Alimentación adecuada para mejorar la salud y evitar enfermedades crónicas. Revista Cubana de Medicina General Integral 26, 321–329.
 • Rúa, E., Silva, E., and Rúa, N. (2012). El ejercicio físico, una alternativa para mejorar la calidad de vida en el adulto mayor sedentario. Revista Cubana de Tecnología de La Salud 3, 1–12.
 • Binotti, P., Spina, D., De La Barrera, M., and Donolo, D. (2009). Funciones ejecutivas y aprendizaje en el envejecimiento normal. Estimulación cognitiva desde una mirada psicopedagógica. Revista Chilena de Neuropsicología 4, 119–126.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.