6 ризиків подрібнення ліків

Є деякі люди, які міняють свої пігулки, щоб полегшити їх прийом. Однак є певні ризики подрібнення ліків.
6 ризиків подрібнення ліків

Останнє оновлення: 28 вересня, 2020

Подрібнення ліків – це звичайна практика, яка полегшує прийом таблеток. Однак це змінює цілісність препаратів, а отже, їх ефективність. В ідеалі потрібно приймати ліки, не змінюючи їх.

Більшість препаратів випускають у формі пігулок, таблеток або капсул. З цієї причини, якщо їх занадто важко проковтнути, деякі люди їх ламають або розчавлюють.

Чому подрібнення ліків не є корисним

Багато людей вважають за краще подрібнювати ліки, щоб полегшити їх прийом. Однак, як зазначається в публікації в «Nursing Magazine», є деякі ліки, які створюють для вивільнення активних інгредієнтів протягом певного періоду часу.

Тому може бути шкідливо їх розчавити, а потім споживати. Чи є більше причин уникати дроблення ліків? Читайте далі, щоб дізнатися більше.

1. Втрата стабільності

Труднощі з ковтанням – загальна проблема серед людей похилого віку. Крім того, це часто буває у людей з порушеннями поведінки.

У цих випадках вони роздавлюють таблетки і відкривають капсули. Це призводить до значних змін стабільності активних інгредієнтів.

Це також призводить до можливої ​​втрати ефективності ліків. Окрім того, це, мабуть, буде не дуже смачно!

недоліки подрібнення ліків

2. Помилка в дозуванні

Як правило, можна ділити лише пораховані таблетки. Однак ви не завжди можете бути точними, розбиваючи їх, через їх форму, розмір або покриття.

Однак, якщо ви хочете розділити дозу, ви не можете бути впевнені, що розподіл активного інгредієнта однаковий у двох половинах. Ви можете прийняти неправильну дозу та спричинити інші проблеми зі здоров’ям.

Є дуже малі таблетки, і невелика різниця може призвести до переходу від необхідної дози до небезпечної. Ви можете використовувати спеціальний механізм, щоб зробити точніший зріз, хоча це все одно може призвести до помилок.

Вас може зацікавити: Як вибрати препарати кальцію

3. Зміни у вивільненні активної речовини

Подрібнення ліків може призвести до значних змін у дозі. Це може вплинути на характеристики вивільнення та всмоктування активної речовини препарату. Крім того, це може збільшити ризик побічних ефектів, або можуть виникнути проблеми в ефективності препарату.

Є ліки, які мають спеціальне покриття, завдяки чому ваш організм може засвоїти їх певним чином. Цей тип покриття регулює швидкість вивільнення активного інгредієнта і, отже, дію ліків. Роздавивши його, ви змінюєте спосіб вивільнення активної речовини.

Також це призводить до неконтрольованої подачі препарату. Насправді це може спричинити недостатню дозу або передозування. Крім того, препарат може бути навіть токсичним або мати підвищений ризик шкідливих побічних ефектів.

4. Зміни в поглинанні

Деякі таблетки мають кишковорозчинне покриття. Це гарантує, що препарат проходить через шлунок неушкодженим, а потім вивільняє активну речовину в кишківнику.

Отже, це запобігає подразненню слизової оболонки шлунка та впливу шлункових кислот. Шлункові кислоти можуть знищити активну речовину або затримати початок її дії.

При подрібненні таблетки кишковорозчинна оболонка змінюється, і це може негативно вплинути на її роботу. Крім того, це може подразнити шлунок та спричинити побічні ефекти.

небезпеки подрібнення ліків

5. Зміна ефективності

Сублінгвальні таблетки створені для швидкого розчинення, тому вони швидко всмоктуються. Ці ліки розчиняються під язиком, щоб якнайшвидше дістатися крові. Подрібнення сублінгвальної таблетки повністю змінює її стабільність та ефективність.

6. Ризик при поводженні

Ще одним недоліком подрібнення ліків є те, що вони можуть потрапити в повітря, а людина, яка їх готує, може їх вдихнути.

Це може бути ризикованою ситуацією для цієї людини, оскільки деякі ліки можуть подразнювати слизову. Для жінок, які вагітні або планують завагітніти, деякі препарати є тератогенами (можуть спричинити дефекти ембріона).

Краще уникайте подрібнення ліків

Хороший варіант уникнути дроблення ліків – пошук інших лікарських форм. Ці альтернативи можуть полегшити лікування без необхідності проводити маніпуляції з таблетками. Таким чином, ви можете уникнути згаданих нами ризиків. Якщо у вас є якісь сумніви, не вагайтеся проконсультуватися зі своїм лікарем або фармацевтом.  • Sociedad Española de Farmacia Comunitaria, F. (2009). Farmacéuticos comunitarios revista de la Sociedad Española de Farmacia Comunitaria. Farmacéuticos Comunitarios.
  • Administración de medicamentos: ¿se puede alterar la integridad de la forma farmacéutica? (2011). Farmacéuticos Comunitarios.
  • Catalán, E., Padilla, F., Hervás, F., Pérez, M. A., & Ruiz, F. (2001). Fármacos orales que no deben ser triturados1. Enfermería Intensiva. https://doi.org/10.1016/s1130-2399(01)78032-7

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.