6 способів дізнатися про наліт у горлі

19 Січня, 2019
У вас коли-небудь було роздратування або дискомфорт, і ви не були впевнені наліт у горлі це чи ні? Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Наліт у горлі є симптомом гострого тонзиліту, спричиненого такими бактеріями, як стрептокок (гострий фарингіт).

Він впливає як на дорослих, так і на дітей, особливо молодших, які, як правило, тягнуть речі у рот, полегшуючи поширення інфекції в горлі.

У деяких випадках наліт у горлі з’являється при гострому фарингіті, що є запаленням слизової, яка охоплює горло. Цей наліт сповнений гноєм та може спричинити такі симптоми:

 • Висока температура
 • Біль у вухах
 • Головні болі
 • Біль у горлі
 • Складність ковтання
 • Інші симптоми

Якщо ви помітите ці симптоми (або більшість з них), вам варто звернутися до лікаря, щоб почати відповідне лікування.

Як зрозуміти, що у вас наліт у горлі?

Якщо біль у горлі у вас викликаний нальотом, це може спричинити деякі або всі такі ознаки.

1. Біль і важкість під час ковтання

біль під час ковтання

Біль може бути інтенсивним і найбільш дратівливим під час ковтання. Як правило, починається легкий свербіж, який росте, поки не стає важко робити певні речі, такі як їсти, пити або проковтнути слину.

Якщо це бактеріальна інфекція, то наліт сильно поширюється, а біль може бути пронизливим та дратівливим. У цьому випадку важливо дотримуватися антибіотикотерапії, призначеної лікарем.

2. Біль у вухах

біль у вухах

У випадку вірусної інфекції, ви можете відчути біль у щелепі та голові. Щоб вилікувати це, антибіотики не допоможуть. Тому важливо, щоб ви запитали свого лікаря, які ліки вам підходять.

3. Поганий запах з рота

поганий запах з рота

Це відбувається не завжди, але коли інфекція викликана бактеріями стрептококів, іноді це може спричинити неприємний запах з рота. Це відбувається шляхом відтворення бактерій.

4. Перевірте лімфатичні вузли на шиї

лімфатичні вузли на шиї

Лімфатичні вузли ловлять і знищують мікроорганізми, розташовані в горлі. Під час запалення вони ніжні на дотик, якщо у вас є запалення горла.

 • Використовуйте кінчики пальців, щоб відчути ділянку перед своїм вухом і коловими рухами переходьте на ділянку за вухом.
 • Перевірте частину шиї під підборіддям, оскільки там часто трапляються запалені лімфатичні вузли.
 • Також перевірте під щелепою, між підборіддям та вухом.
 • Перемістіть пальці круговими рухами назад до вуха.

Вся область лімфатичних вузлів може бути запаленою через інфекцію та наліт у горлі.

5. Перевірте язик

язик

Людям, що страждають від запаленого горла, нерідко мають червоні гулі на язиці біля горла. Вони можуть бути світло-червоними або темно-червоними, і вони можуть бути запаленими.

6. Перевірте мигдалини

мигдалини

Як правило, запалення спричиняють запалені мигдалини. Як правило, вони стають яскраво-червоними і більшими, ніж зазвичай. Вони також можуть бути покриті білими або жовтими патчами.

Наліт у горлі ваша може бути вірусним. Якщо це викликано сезонним грипом, антибіотики не будуть ефективними. Для цих випадків краще вибрати домашні засоби або гомеопатію.

Природні засоби захисту від фарингіту

Кайенський перець володіє антибактеріальними властивостями, які можуть запобігти поширенню інфекції на глибокі тканинні рани. Це полегшує запалення і зменшує печіння.

Як зробити пасту з кайенським перцем

Інгредієнти

Приготування

Щоб зробити цей засіб, ви повинні зробити пасту з кайенського перцю та кокосовою олією. Після того, як ви створите гомогенну суміш, добре перемішану, нанесіть її на запалену частину горла і лімфатичних вузлів.

Чай з шавлією

чай з шавлією, щоб подолати наліт у горлі

Чай з шавлією володіє протизапальними властивостями. Просто перемішайте чай з соком лайма або яблучним оцтом і випийте його, щоб полегшити дискомфорт.

Пам’ятайте

Запалене горло є дуже заразним, і ви повинні зробити деякі кроки щодо гігієни, щоб запобігти його передачі, наприклад:

 • Часто мийте руки.
 • Стуляйте рот, коли кашляєте (бажано плечем або ліктем, а не рукою).
 • Уникайте спільного використання посуду, такого як склянки, виделки, ложки та предмети особистої гігієни.
 • Тримайте одноразові серветки поруч.
 • Font, E. (2001). Faringitis y amigdalitis . Tratamiento etiológico y sintomático. Ambito Farmaceutico.
 • Couloigner, V. (2010). Amigdalitis. EMC – Tratado de Medicina. https://doi.org/10.1016/S1636-5410(10)70503-1
 • Wahba, N. M., Ahmed, A. S., & Ebraheim, Z. Z. (2010). Antimicrobial Effects of Pepper, Parsley, and Dill and Their Roles in the Microbiological Quality Enhancement of Traditional Egyptian Kareish Cheese. Foodborne Pathogens and Disease. https://doi.org/10.1089/fpd.2009.0412
 • Longaray Delamare, A. P., Moschen-Pistorello, I. T., Artico, L., Atti-Serafini, L., & Echeverrigaray, S. (2007). Antibacterial activity of the essential oils of Salvia officinalis L. and Salvia triloba L. cultivated in South Brazil. Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2005.09.078