7 натуральних способів позбутися вошей та гнид

7 натуральних способів позбутися вошей та гнид
7 натуральних способів позбутися вошей та гнид

Останнє оновлення: 28 жовтня, 2018

Воші та гниди – це паразити, які живляться кров’ю людини, в організмі якої вони існують. Окрім того, що вони є надзвичайно гидкими на вигляд, вони завдають людині неабиякого дискомфорту, викликаючи свербіж та ураження шкіри голови.

Найбільш вразливими до цієї проблеми є діти, адже саме у дитсадках та школах найпростіше підхопити якусь інфекцію.

Ось чому батькам слід ретельно оглядати своїх дітей, щоб вчасно виявити паразитів, поки вони не почали розмножуватися та поширюватися по всьому тілу, а потім і мігрувати до інших членів родини.

Нині у продажу є чимало препаратів та засобів для догляду за волоссям, які допомагають зупинити інвазії та знищити яйця вошей – гниди, проте більшість з цих засобів містить шкідливі хімікати, які спричинюють подразнення шкіри та негативно впливають на юний дитячий організм.

На щастя, існує ціла низка натуральних способів позбутися паразитів та покращити стан шкіри голови без ризику для здоров’я дитини. Ви готові дізнатися про них більше?

Листя евкаліпту

листя авкаліпту

Евкаліпт має виразний запах, який і допомагає вивести паразитів. Саме цей сильний та пікантний аромат робить середовище для існування вошей несприятливим до життя та розмноження.

Як його використовувати?

 • Вкиньте декілька листків евкаліпту до каструлі з кип’ятком. Дайте суміші покипіти протягом 5 хвилин, після чого зніміть каструлю з вогню.
 • Коли настій трохи охолоне, але залишатиметься теплим, сполосніть ним волосся, починаючи від коренів.

Розмарин

Розмарин – це одна з найкращих рослин для догляду за волоссям, адже він має здатність зміцнювати волосся, зупиняти його випадіння та запобігати появі таких паразитів, як воші та гниди.

Як його використовувати?

 • Вкиньте декілька стеблин розмарину до кип’ятку та дайте суміші покипіти ще 5 хвилин.
 • Зачекайте, поки настій трохи охолоне, після чого сполосніть ним волосся від коренів до кінчиків.

Яблучний оцет

яблучний оцет

Кислота, що міститься у яблучному оцті, допомагає позбутися паразитів та знищити їхні яйця.

Проте варто зауважити, що цей натуральний засіб не дає стовідсоткової гарантії, що ви повністю виведете вошей та гнид, тож радимо застосовувати яблучний оцет лише як допоміжний засіб до основного лікування.

Як його використовувати?

 • Змішайте яблучний оцет та воду у рівних пропорціях, після чого нанесіть цю суміш на сухе волосся. Переконайтесь, що засіб рівномірно нанесений на усе волосся.

Лавандова олія

Більшість людей любить аромат ефірної олії лаванди, проте вошей цей запах неймовірно дратує.

Виразний аромат лавандової олії та неймовірні лікувальні властивості цієї рослини допоможуть вам позбутися цих жахливих паразитів раз і назавжди.

Як її використовувати?

 • Придбайте пляшечку лавандової олії у будь-якому супермаркеті чи аптеці та нанесіть невелику кількість продукту на шкіру голови.

Кокосова олія

кокосова олія чудовий помічник у боротьбі з таким паразитами, як воші та гниди

Кокосова олія є не лише чудовим помічником у боротьбі з вошами та гнидами, вона живить волосся та забезпечує його необхідними корисними елементами.

Ця популярна олія володіє противірусними та антибактеріальними властивостями, завдяки яким вона має здатність запобігати появі грибкових інфекцій та покращувати стан волосся.

Як її використовувати?

 • Нанесіть декілька крапель кокосової олії на шкіру обережними масажними рухами.
 • Кокосову олію можна використовувати замість звичного ополіскувача для волосся, адже вона має здатність пом’якшувати волосся та надавати йому приємний блиск.

Олія чайного дерева

Ця ефірна олія також відома своїми антибактеріальними, противірусними та протигрибковими властивостями, завдяки яким вона має здатність зменшувати подразнення шкіри та полегшувати свербіж, спричинений присутністю паразитів.

Як і попередні натуральні засоби, регулярне використання ефірної олії чайного дерева допоможе вам позбутися вошей та запобіжить появі таких проблем, як лупа.

Як її використовувати?

 • Один зі способів використання олії чайного дерева – додати 15-20 крапель продукту до свого звичного шампуню.
 • Ви також можете нанести декілька крапель олії на шкіру голови обережними масажними рухами.
 • У будь-якому разі намагайтесь не переборщити з кількістю олії, адже надлишок цього продукту може нашкодити шкірі голови та волоссю.

Часник

Часник володіє потужними протигрибковими та антибактеріальними властивостями, а ще він є чудовим помічником у боротьбі з такими неприємностями, як воші та гниди.

Завдяки високому вмісту сірки часник створює несприятливе середовище для розмноження та життя цих паразитів та інших комах, а ще він захищає організм від майбутніх інвазій.

Як його використовувати?

 • Розтовчіть зубчик часнику та додайте його до 0,5 л кип’ятку.
 • Дайте суміші настоятися декілька годин, після чого процідіть її та нанесіть на шкіру голови масажними рухами перед сном. Надіньте на голову шапочку для душу та залишайтесь у ній до ранку.


 • Padilla-Santamaría, F. (2016). Pediculosis. Revista Cadena de Cerebros.

 • Carreño. (2017). La higiene personal. Scielo.

 • Hernández Contreras, N., Chang Camero, Y., Santana Suárez, Y., & Machado Martínez, E. (2010). Usodeliberado de diversos productos para el control de Pediculus capitis ( De Geer , 1778 ), por padres o tutores de niños de escuelas primarias. Rev Cubana Med Trop.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.