Частини серця та їхні функції

Серце - дуже складний найважливіший для життя орган. Частини серця складаються з чотирьох порожнин і клапанів, які дають крові завжди текти в потрібному напрямку.
Частини серця та їхні функції

Останнє оновлення: 01 березня, 2020

Серце є одним із найважливіших органів життя, воно головне у кровоносній системі. Воно відповідає за перекачування збагаченої киснем крові до решти тіла. Хоча більшість людей усвідомлює, наскільки це важливо, мало хто знає про конкретні частини серця та їхні функції.

Є багато частин серця. Простіше кажучи, можна сказати, що воно розділене на 4 основні порожнини: передсердя та шлуночки. Однак багато інших компонентів важливі для роботи серця.

Серце майже повністю складається з м’язової тканини. Саме ця тканина дозволяє йому стискатися і розширюватися, тим самим постійно перекачуючи кров. У цій статті ви дізнаєтесь про різні частини серця та про те, як вони працюють.

Частини серця: порожнини

Є декілька частин серця, але важливо знати, що всі вони узгоджено працюють разом. Це те, що дає крові текти в правильному напрямку і з потрібною силою.

По-перше, серце – це порожнистий орган. Воно складається з чотирьох порожнин: двох передсердь та двох шлуночків. Також цей орган ділиться на ліву і праву частину.

Це відбувається тому, що ліве передсердя з’єднується з лівим шлуночком через мітральний клапан. Таким же чином правове передсердя з’єднується з правим шлуночком через тристулковий клапан.

які є частини серця

Ліве передсердя

Ліве передсердя – це порожнина, яка отримує кров, яка дуже збагачена киснем. Ця кров рухається з легенів по легеневих венах. Потім кров проходить до лівого шлуночка через мітральний клапан.

Лівий шлуночок

Коли мітральний клапан відкривається, кров переходить у лівий шлуночок через різницю тиску. Таким чином лівий шлуночок отримує збагачену киснем кров і потім закачує її в аорту.

Іншими словами, коли шлуночок скорочується, кров проходить до аортальної артерії, щоб потім транспортуватися до всіх інших частин тіла. Сюди також входить аортальний клапан.

Праве передсердя

Це ще одна частина серця, розташована у верхній зоні. У праве передсердя надходить бідна на кисень кров через порожнисту вену. Потім ця кров проходить до правого шлуночка через тристулковий клапан.

Правий шлуночок

Правий шлуночок – остання з порожнин. Він дає крові надходити в легені через легеневі артерії. Там відбувається газообмін, що дозволяє крові збагатитися киснем.

Інші частини серця: клапани

Серцеві клапани – це згадані вище структури, які розташовуються на вході та виході з порожнин. Вони дають крові текти лише в одному напрямку. Тому вони дають можливість крові переходити, наприклад, з передсердь до шлуночків, і не дають їй відступати в передсердя.

Клапани:

  • Мітральний клапан з лівого боку.
  • Тристулковий клапан справа.

Однак є також клапани в легеневих артеріях і аорті. Вони виконують ту саму функцію: не допускати повернення крові в порожнину. Це робить серцебиття ефективним.

найменш відомі частини серця

Які найменш відомі частини серця?

Хоча порожнини і клапани є найвідомішими частинами серця, інші компоненти мають важливе значення для функціонування цього органу. По-перше, там є синусовий вузол.

Синусовий вузол – це структура, яка функціонує як кардіостимулятор, тобто він генерує електричні імпульси, які перетворюються на скорочення серцевих м’язів.

З іншого боку, є атріовентрикулярний вузол. Він також важливий для серцебиття, оскільки уможливлює правильну передачу імпульсу, що генерується в синусовому вузлі. Те саме стосується і пучка Гіса і волокон Пуркіньє.

Висновок

Серце – найважливіший для життя орган. Воно складається з чотирьох порожнин і клапанів, які дають крові завжди текти в правильному напрямку.

Однак важливо також знати, що є і менш відомі частини, наприклад, синусовий вузол, який справно виробляє та передає електричний імпульс.

Так само важливо знати, що є кровоносні судини, які з’єднують кожну порожнину. Крім того, не забувайте, що коронарні артерії відповідають за кровопостачання самого серця.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.