Чи потрібно носити ліфчик?

Хтось вважає, що ліфчик треба носити завжди. А хтось схиляється до того, щоб носити його тільки у певний час дня. Але також є й ті, хто висловлюється категорично проти цієї речі. То яка ж думка правильна?! Знайдіть відповідь у статті.
Чи потрібно носити ліфчик?

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Носити ліфчик чи не носити… Ось у чому питання.

Які люди, які усіма силами відстоюють обов’язковість носіння бюстгальтера. Інші вважають, що його варто одягати тільки ненадовго впродовж дня. Деякі люди зовсім вважають цю річ непотрібною у гардеробі жінки…

То хто ж має рацію?!

У цій статті ми детальніше розглянемо, корисно  носити ліфчик  чи ні .

Як носіння ліфчика впливає на здоров’я жінки

чи корисно носити ліфчик

Жан-Дені Руйон, лікар з Університету Франш-Конте, вивчає вплив бюстгальтера на здоров’я жінок упродовж багатьох років.

Його дослідження ґрунтується на аналізі, спостереженні, замірах грудей жінок-волонтерів, а також на розповідях кожної з них про свій досвід носіння ліфчика.

Деякі жінки носять бюстгальтер тільки в певний період (приміром, займаючись спортом), інші ніколи не вдягають його.

Згідно з останніми висновками, коли не вдягати бюстгальтер, соски в середньому стають вищими на 7 мм на рік. Причина? М’язи грудей зміцнюються.

Жінки-волонтерки без проблем займались спортом, зовсім не вдягаючи ліфчика. Також не носили його ані вдома, ані йдучи на роботу, ані на вечірку. Їхні груди не боліли ввечері, вони не відчували жодного дискомфорту.

Єдина “вада”, згадана волонтерами, це – реакція людей на них, які не схвалювали їхню позицію та вимагали одягти бюстгальтер.

У таких випадках жінки одягали бюстгальтер без кісточок, щоб тільки уникнути незручних поглядів та зауважень.

Це дослідження не охопило більшу частину жіночого населення: тих, яким за 30, володарок великих грудей, жінок із зайвою вагою або тих, хто має дітей.

Усе може змінитись, якщо взяти до уваги будь-які з цих умов. Під час вагітності, приміром, груди ростуть і молочні залози опускаються вниз. У цьому випадку краще носити бюстгальтер.

Правда та міф про бюстгальтер

Хоча, ви можете подумати, що жінки завжди носили бюстгальтери, це не так. Це – сучасний винахід, який, перш за все, є течією моди.

Розгляньмо шість найпоширеніших міфів та фактів, які стосуються носіння бюстгальтера:

1. “Ліфчик – це необхідність”

І знову звертаємося до досліджень професора Руйона, аби спростувати це твердження. Як вважає лікар, носіння ліфчика може спровокувати виникнення розтяжок, а також призвести до втрати пружності м’язів грудей.

Тому ця “необхідність” є міфом.

2. “Ліфчик рятує груди від провисання”

Можна тільки уявляти, що б сказав Ісаак Ньютон, але багато жінок вважають, що ліфчик врятує їхні груди від провисання, або, принаймні, уповільнить цей процес.

Не дивлячись на те, що ця думка стала законом у колі жінок, правда в тому, що насправді ця річ обмежує ріст тканин, які підтримують груди.

У носінні ліфчика немає жодних анатомічних або фізіологічних переваг.

3. “Ліфчик з підкладкою є кращим”

носіння ліфчика

Це правда, що такий вид бюстгальтера краще підтримує груди і допомагає їм виглядати більш елегантними. Але є й зворотній бік у цьому питанні.

Часте одягання бюстгальтерів з підкладкою може спричинити травми: як внутрішні, так і зовнішні. Це також пов’язано з підвищеним ризиком виникнення раку грудей.

4. “Треба одягати ліфчик також і на ніч”

Деякі жінки не знімають бюстгальтери навіть уночі через страх обвисання грудей, або вважають, що одягнувши ліфчик, їм буде зручніше спати на животі. Перша думка є міфом, а друга стосується особистих уподобань та звичок.

Відповідно до даних Aмериканського товариства пластичних хірургівмікроскопічні зв’язки тримають груди на місці.

Коли такі зв’язки “звикають” до того, що щось інше виконує їхню місію (приміром, бюстгальтер), вони слабшають і тоді груди втрачають пружність.

5. “Чим більші груди, тим тугіша застібка”

Перед тим, як зрозуміти, який бюстгальтер вам підходить, варто купити той, лямки якого відповідають розміру та вазі ваших грудей.

Якщо у вас великі груди, лямки повинні бути широкими (і навпаки, володаркам маленьких грудей підійдуть ліфчики з тоненькими лямками).

Варто розуміти, чим більша напруга від ліфчика, тим  менше функцій виконують ваші зв’язки.

Коли зняти тісний ліфчик, груди будуть провисати більше, ніж зазвичай, ніби вони були стягнуті еластичним бандажем протягом тривалого часу, який раптово зняли.

6. “Під час вагітності та занять фізичними вправами необхідна додаткова підтримка для грудей”

ліфчик під час фітнесу

Це – правда, оскільки під час виконання фізичних вправ, а також у період вагітності груди ростуть або набухають.

Варто носити спеціальний вид бюстгальтера, а також завжди пам’ятати, що його потрібно знімати вночі, або ж після тренування.

Інші випадки, коли виникає необхідність підтримки грудей:

  • Зайва вага.
  • Великі груди по відношенню до пропорцій тіла.
  • Годування груддю або період менопаузи.

Підсумовуючи, хочемо сказати, що не потрібно носити ліфчик більше ніж 7-8 годин поспіль. Носіть його, коли ви на роботі, або деінде у справах, але завжди знімайте вдома.

Так ви даєте змогу грудям розслабитись та зменшуєте ризики, що можуть бути спричинені неправильним носінням цього елементу білизни.

Дуже важливо знімати ліфчик перед сном!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.