Дивовижні переваги магнію

Ви вже знаєте, що кальцій дуже важливий для міцних кісток, але для того, щоб вони належним чином його засвоювали, організм потребує в достатній кількості магній.
Дивовижні переваги магнію

Останнє оновлення: 10 січня, 2019

Організм потребує магній для виробництва енергії та синтезу білків і жирів, а також для регулювання активності м’язів і нервової системи. Попри його важливість, 75% населення страждають на дефіцит магнію.

Ця нестача спричинена поганим харчуванням (споживанням обробленого зерна і нестачею в раціоні зелених листових овочів), перевантаженням ґрунту і використанням хімічних добрив замість органіки.

Навіщо нам потрібен магній?

Магній необхідний для функціонування сотень ферментів в організмі, зокрема тих, які передають, зберігають і використовують енергію. Він необхідний для:

 • Синтезування білків, яких організм потребує для клітинного ділення і розмноження.
 • Електричних сигналів, які організм використовує для спілкування з самим собою.
 • Стабілізації артеріального тиску, судинного тонусу, передачі електричних імпульсів між нейронами та кровотоком.
 • Роботи м’язів.
 • Магній особливо важливий для формування здорових кісток, так само, як кальцій і вітамін D.
 • Вивільнення достатньої кількості серотоніну – нейромедіатора, який регулює настрій. Дефіцит магнію може викликати глибоку депресію.

“Життя з дефіцитом магнію – це як бажання водити автомобіль без пального в баку”.

магній

Зв’язок між кальцієм і магнієм

Магнію набагато менше в нашому раціоні, ніж кальцію. Проте ми звертаємо більше уваги саме на останню поживну речовину, попри те, що обидві необхідні для сильних і здорових кісток.

Мало хто розуміє, що кальцію необхідний магній для того, щоб бути корисним для організму. Наприклад, надлишок кальцію може заблокувати поглинання магнію, що може негативно вплинути на здоров’я.

Ці дві речовини працюють разом, адже магній регулює клітинне поглинання кальцію. Якщо магнію не вистачає, а в клітинах забагато кальцію, це може спричинити судоми, мігрені, тривогу тощо.

Крім того, магній допомагає кальцію розчинятися в крові, що запобігає формуванню каменів у нирках. Слід приділити цьому увагу, адже використання кальцію без магнію для лікування остеопорозу може сприяти утворенню каменів у нирках!

дефіцит магнію

Чому існує підвищений ризик дефіциту магнію?

Як ми вже згадували раніше, наш нормальний раціон не дає достатньої кількості магнію. Але чому це відбувається?

Оброблені харчові продукти

Харчова промисловість у процесі виробництва знижує вміст магнію, поряд з іншими поживними речовинами. Наприклад, коли пшеницю обробляють, щоб перетворити на біле борошно, 90% її природного вмісту магнію втрачається.

Те ж саме відбувається, коли мелясу перетворюють на цукор: він втрачає 98% магнію. Крім того, кип’ятіння або заморожування овочів також знижує вміст цього мінералу.

Харчові добавки, такі як аспартам, глутамат натрію та алкоголь, зменшують запаси магнію.

Диспепсія і використання антацидів

Якщо ваш раціон базується на оброблених продуктах, ви частіше страждаєте на розлад шлунка. З цієї причини часто приймають синтетичні антациди, які нейтралізують соляну кислоту в шлунку. Це запобігає коректному всмоктуванню магнію.

Методи культивування

Як ми вже згадували раніше, велику частину нашої їжі вирощують на перевантаженому ґрунті, збіднілому на магній та інші корисні копалини. Магнію, який має бути наявний у нашій їжі, практично не існує.

Медикаменти

Багато препаратів, зокрема діуретики, протизаплідні засоби, інсулін, кортизон і деякі антибіотики, змушують організм втрачати магній.

Наслідки дефіциту магнію

Цей перелік – це лише часткове узагальнення захворювань і розладів, які безпосередньо пов’язані з нестачею магнію. Їх можна вилікувати шляхом збільшення споживання цього мінералу.

Напади занепокоєння і паніки

Магній допомагає справлятися з гормонами стресу і регулювати функції мозку.

Депресія

Експерти підтверджують, що підвищення рівня депресії з часів Другої світової війни можна пояснити зниженням рівня магнію в ґрунті.

Астма

Магній розслабляє бронхіальні м’язи легенів.

Закреп

Магній допомагає регулювати перистальтику руху м’язів кишківника. Споживання молока магнезії дійсно усуває цей розлад.

Діабет

Магній допомагає інсуліну транспортувати глюкозу до клітин. Якщо його не вистачає, глюкоза накопичується в тканинах, викликаючи глікемічний стрес і пошкодження.

Хвороби серця

Дефіцит магнію часто трапляється у людей з хворобами серця. З цієї причини магній є ефективним засобом для лікування серцевих нападів і аритмії.

Підвищений кров’яний тиск

Як ми вже згадували вище, магній регулює вазоконстрикцію і кров’яний тиск.

Безсоння

Магній регулює секрецію мелатоніну – гормону, який регулює цикл сну і неспання.

Нервові проблеми

Як ми вже згадували, дефіцит магнію може викликати спазми, мігрені та навіть різкий біль.

Остеопороз

Без магнію організм не може правильно використовувати кальцій, що може призвести до розвитку остеопорозу.

іжа та магній

Які продукти є хорошими джерелами магнію?

Деякі продукти особливо багаті на магній. В 100 гр порції цих продуктів міститься відповідна кількість магнію:

 • Мигдаль: 270 мг
 • Боби: 37 мг
 • Арахіс: 175 мг
 • Зелена капуста: 57 мг
 • Зародки пшениці: 336 мг
 • Водорості: 760 мг
 • Просо: 162 мг
 • Пшеничні висівки: 490 мг

Як бачите, найбагатші на цю поживну речовину продукти з цільного зерна та органічно вирощена зелень, а також якісна морська сіль і водорості.

Як приймати добавки?

При споживанні магнію необхідно враховувати кількість кальцію, яку ви отримуєте. Добавки слід приймати в співвідношенні 1:1 або 2:1 на користь кальцію. Це означає, що для правильного балансу треба прийняти в два рази більше кальцію, ніж магнію.

Проте більшість людей наразі споживають приблизно в 10 разів більше кальцію, ніж магнію. Необхідно отримувати 800-1400 мг кальцію щодня. Так, наприклад, якщо взяти 1000 мг кальцію, треба прийняти принаймні 500-800 мг магнію.

Магній доступний у різних формах. Наприклад, ви можете купатися в англійській солі, яка багата на магній, і він буде поглинений через шкіру для відновлення оптимального рівня.

Можна також приймати його у формі капсул невеликими дозами двічі на день. Ви можете регулювати потрібну кількість, завжди зберігаючи баланс між кальцієм і магнієм.

При перевищенні норми може з’явитися діарея, тому краще розділити дози й приймати їх натщесерце або після їжі, щоб отримати добову норму.

Завжди слід приймати ці добавки під наглядом лікаря, адже кожний організм має власні особливості.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.