Дізнайтеся 9 причин ламкості нігтів

17 Січня, 2019
Якщо у вас часто ламаються нігті, потрібно не гризти їх, добре захищати під час використання мийних засобів і наносити зволожувальний лосьйон.

Останнім часом нігті перетворилися на дуже важливий елемент жіночої краси. Їх вважають візитною карткою того, як жінка презентує себе перед іншими людьми.

Під впливом вимог стилю та модних трендів вигляд нігтів став дуже важливим. Сьогодні красивий манікюр вважають необхідним, щоб довершити будь-який образ.

Структура нігтів великою мірою складається з типу білка, відомого як кератин. Разом із вітамінами та мінералами він є надзвичайно важливим для сильних і міцних нігтів.

Існує багато засобів, розроблених для того, щоб ваші руки були в ідеальному стані. Проте в деяких ситуаціях ви ламаєте нігті, навіть не усвідомлюючи цього.

Проблема в тому, що більшість людей не знає, що шкодить нігтям, і через це руйнує їх замість того, щоб правильно доглядати.

Саме через це ми хочемо присвятити нашу статтю 9 чинникам, які роблять нігті ламкими.

1. Коли ви гризете нігті, вони легко ламаються

людина гризе нігті

Звичка гризти нігті, або, висловлюючись медичними термінами, оніхофігія, дуже поширена серед дітей і дорослих. Як наслідок, нігті стають слабкими і легко ламаються.

З часом через такий спосіб боротьби з тривогою вони навіть можуть деформуватися або інфікуватися .

Тоді люди також постійно забувають доглядати за нігтями. У результаті їхня структура погіршується і вони стають більш ламкими.

Читайте також: 5 порад для усунення грибка та зміцнення нігтів

2. Відлущування лаку для нігтів

Лак дозволяє підкреслити красу рук, створювати різні стилі, дизайни й обирати кольори. Проте деякі жінки люблять віддирати лак після того, як якийсь час його поносять.

Хоча на перший погляд, у цьому немає нічого шкідливого, така звичка руйнівна для нігтів, адже вражає зовнішню оболонку, яка захищає їх.

Саме тому використовуйте правильні засоби для видалення лаку, переконавшись, що в них не міститься жодних небезпечних сполук.

3. Неправильний догляд за кутикулою

догляд за кутикулою

Коли йдеться про догляд за нігтями, ми найчастіше забуваємо саме про кутикулу.

Деякі люди обрізають її щипчиками для нігтів або інколи навіть відгризають зубами.

Утім більшість із нас не усвідомлює, що кутикули є надзвичайно важливими для здоров’я нігтів. Коли ми неправильно за ними доглядаємо, поступово нігті ослаблюються і можуть навіть ламатися.

Щоб цього не трапилося, використовуйте засіб для видалення кутикули, коли обрізаєте шкіру, яка накопичується навколо нігтів.

4. Спилювання поверхні нігтів

Спилювати поверхню нігтів не рекомендовано. Це не лише робить їх більш ламкими, а й сприяє поширенню деяких бактерій і грибків.

5. Надмірне спилювання боків

дівчина підпилює нігті

Деякі жінки, прагнучи надати нігтям ідеальної прямокутної форми, занадто спилюють їх збоку, що в результаті видаляє важливу частину нігтів.

Хоча на перший погляд це не надто помітно, утім неправильне підпилювання може швидко ослабити ніготь, і він зламається.

6. Надмірне використання гель-лаку

Жінки, які не можуть перестати гризти нігті або хочуть завжди мати ідеальний манікюр, дуже часто зловживають гель-лаком.

Проблема в тому, що хоча гель і виглядає дуже гарно, під час його видалення нігті втрачають важливі поживні речовини, а їхня структура зазнає значних змін.

Важливо знімати гель-лак у професіонала, щоб не завдавати шкоди нігтям.

7. Неналежний захист нігтів

прибирання у гумових рукавицях

Ви знали, що хімічні сполуки, які містяться в деяких мийних засобах, надзвичайно шкідливі? Ми не зважали на це протягом певного часу. Проте такі сполуки є однією з головних причин ламкості нігтів.

Коли ви не надягаєте рукавички під час прибирання вдома та безпосередньо контактуєте з мийними засобами, це напряму погіршує стан нігтів.

8. Використання нігтів як інструментів

Будьте обережні! Нігті – це не інструменти, хоча вони й корисні в деяких ситуаціях.

Коли ви використовуєте нігті, щоб видалити наклейки, зіскребти щось або відкрити контейнери, це може послабити їх або навіть зламати.

Для кожного завдання є відповідні інструменти, тому не здійснюйте занадто великий тиск на нігті, адже їх потрібно захищати.

Дізнайтесь більше: Як використовувати часник для зміцнення нігтів

9. Недостатня зволоженість

дівчина фарбує та зволожує нігті

Так само, як й інші частини тіла, нігті потрібно постійно зволожувати, аби вони були сильними, здоровими та довгими.

Для цього варто не лише пити більше води, а й купити спеціальний зволожувальний крем для нігтів і кутикули.

Ви робите деякі з помилок, перелічених у нашій статті? Якщо так, настав час вжити відповідних заходів і краще піклуватися про свої нігті.

  • Cashman MW., Sloan SB. (2010). Nutrition and nail disease. Clinics in Dermatology.
  • Crouch, James Ensign (1985). Functional human anatomy. Lea & Febiger.