Для чого потрібні інгалятори?

Інгалятори використовують для лікування астми. Для боротьби з цією хворобою є декілька різних видів лікування. Дізнайтеся більше в цій статті.
Для чого потрібні інгалятори?

Останнє оновлення: 21 квітня, 2019

Астма є хронічним респіраторним захворюванням. Через неї бронхи запалюються і стискаються. Тому під час дихання повітрю важче потрапити в легені, і необхідно використовувати інгалятори.

При цьому набряк може виникнути внаслідок алергічної реакції на певні подразники. Це пояснюється тим, що бронхи можуть бути більш чутливими або дуже активними до довкілля. Це може статися через холод, тренування, тютюновий дим і багато іншого. Бронхи закриваються і перешкоджають нормальному диханню пацієнта.

Хоча ми знаємо, що викликає напад астми, фахівці досі не знають, що саме викликає захворювання. Крім того, вона частково має генетичні причини, оскільки вона частіше зустрічається у пацієнтів із сімейною історією.

Крім того, пацієнти можуть проходити певний час без симптомів, але потім нападає астма. Деякі з найбільш поширених симптомів – кашель, хрипи, звуки під час дихання, а також ускладнення дихання навіть у спокої. Інші симптоми – слиз, чхання тощо.

Після того, як лікарі виявлять це захворювання, вони складають найкращий план лікування. Є два різні способи лікування:

  • Зміни способу життя. Це потрбіно зробити для запобігання нападам астми та ключових симптомів. Наприклад, пацієнти повинні уникати середовищ, які ускладнюють дихання.
  • Використання інгаляторів для полегшення симптомів.

Що таке інгалятори?

Як правило, цей термін позначає групу препаратів, які застосовують для лікування астми. Їх можна використовувати під час нападу астми або для його запобігання.

Інгалятори працюють як для лікування, так і для профілактики астми.

З іншого боку, залежно від їхніх характеристик і впливу на кожного пацієнта можна використовувати різні типи інгаляторів. У будь-якому випадку лікар розповість вам про можливі побічні ефекти. Ви також визначите, наскільки ефективно та наскільки довго працюють інгалятори після застосування.

Які є різновиди і як вони працюють?

Найбільш поширеними інгаляторами є такі:

Протизапальні інгалятори

Ці інгалятори працюють, зменшуючи можливе запалення слизової оболонки бронхів. Як правило, вони використовують кортикостероїди, такі як флутиказон, будесонід або беклометазон.

Іншими сполуками є кромоглікат натрію або натрій недрокроміл. Можна приймати дози через вдихання або ковтання. Вони підтримують астму стабільною і без симптомів.

Бронхорозширювальні інгалятори

У цій категорії є два різних типи:

  • Бета-2 адренергічні агоністи. Як правило, це найбільш поширені інгалятори, які рекомендують лікарі. Вони діють на м’язи навколо бронхів. Таким чином, дихальні шляхи можуть швидко розслабитися, щоб працювати правильно. Для цього вони блокують хімічну сполуку, яку називають ацетилхоліном.
  • Метилксантини. Вони також відповідають за розслаблення і розширення бронхів. Тому вони поліпшують кровообіг у цій ділянці. Отже, серце може працювати краще, і ви можете дихати легше.

Антигістамінні інгалятори

як працюють інгалятори
Вони контролюють симптоми астми.

Перш за все, вони припиняють чхання, свербіння очей, сльози та проблеми з носом.

Імунотерапія

Це для пацієнтів, які мають алергію на симптоми. Як правило, лікарі вводять сам алерген в дуже невеликих кількостях. Пізніше організм пацієнта звикає до тригера, що знижує напад астми.

Одним з найбільш поширених речовин є Омалізумаб.

Інгібітори лейкотрієну

Інгібітори лейкотрієну також діють як протизапальні препарати в дихальних шляхах. Так можна контролювати можливі симптоми.

Бронхіальна термопластика

Це нова техніка, яку сьогодні випробовують фахівці. Це контрольоване застосування тепла в гіперактивних зонах для зменшення запалення через сторонні частинки.

Загалом, лише лікар допоможе вам визначити, яке лікування найкраще для вас, якщо вам діагностували астму і потрібні інгалятори.

Це може вас зацікавити ...
Весняна астма: рішення проти дискомфорту
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Весняна астма: рішення проти дискомфорту

Весняна астма виникає тому, що пилок з довкілля може викликати запалення бронхів у людей з алергією. Дізнайтеся, як правильно її лікувати у цій ста...  • Inhibitory effects of an anti-IgE antibody E25 on allergen-induced early asthmatic response. Boulet LP, Chapman KR, Cote J, et al. Am J Respir Crit Care Med 1997;155:1835-1840.
  • The effect of an anti-IgE monoclonal antibody on the early and late-phase responses to allergen inhalation in asthmatics subjects. Fahy JV, Fleming E, Wong H, et al. Am J Respir Crit Care Med 1997;155:1828-1834.
  • Sano, Y.; Ogawa, T.; Houjo, T.; Tou, T.; Otom, M. Anti-inflamatory effect of Suplatast on mild asthma. Am J Respir Crit Care Med 1997;155: A203.
  • Skoner DP. Balacing safety and efficacy in pediatric asthma management. Pediatrics, 109 (2002), pp. 381-92

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.