Домашня олія орегано та її переваги

Хоча використання олії орегано майже завжди обмежується приготуванням їжі, вона може забезпечити певні переваги для здоров'я завдяки властивостям її компонентів. Ми розповімо вам, чому корисна олія орегано.
Домашня олія орегано та її переваги

Останнє оновлення: 03 листопада, 2020

Вірте чи ні, але домашня олія орегано має численні переваги: від боротьби з бактеріями до зменшення запалення. Ви чули про ці чудові переваги?

У цій статті ви дізнаєтесь багато цікавих фактів про властивості цієї рослини та про те, як зробити з неї олію.

Орегано дуже популярний на кухні, оскільки привносить приємний смак у наші рецепти. Люди зазвичай вживають його безпосередньо в їжу. Однак його також можна використовувати як олію, щоб максимально використати його переваги при лікуванні певних захворювань.

Чому корисна домашня олія орегано

Зазвичай орегано є на більшості кухонь. Насправді це один із найпопулярніших інгредієнтів, коли справа стосується приправ. Однак багато людей не знають, що, крім надання аромату, ця пряність у поєднанні з олією має властивості, які можуть бути дуже корисними для нашого здоров’я.

Дізнайтеся про них!

Антиоксидантний потенціал

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Oxidative Medicine and Cellular Longevity», етанольний екстракт орегано має антиоксидантну активність. Тому деякі експерти вважають, що ця пряність може запобігти окисленню, спричиненому вільними радикалами, які відповідають за клітинне старіння.

олія орегано має антиоксидантні властивості

Може допомогти боротися з бактеріями

Згідно зі статтею у виданні «International Journal of Odontostomatology», орегано також може бути природною альтернативою у боротьбі з певними бактеріями. Завдяки антибактеріальній активності карвакролу та тимолових компонентів ця рослина може діяти проти таких бактерій, як золотистий стафілокок та Bacillus cereus.

Варто пояснити, що його необхідно застосовувати лише як доповнення до фармакологічних антибіотиків, а не як самостійне лікування інфекцій. Немає доказів того, що лише його застосування здатне повністю усунути бактерії.

Може допомогти запобігти вірусним інфекціям

Окрім антибактеріального ефекту, згідно з дослідженнями, опублікованими в «Journal of Applied Microbiology», карвакрол, що міститься в орегано, може захищати організм від деяких вірусних захворювань, таких як норовірус. Це інфекція, яка викликає діарею, нудоту та біль у шлунку.

Як приготувати олію орегано в домашніх умовах

Тепер, коли ви знаєте все про його основні переваги, час починати! Процес приготування цієї домашньої олії дуже простий. Крім того, це типовий продукт, який у вас часто є під рукою, тож ви зможете використовувати його різним чином.

Інгредієнти

 • 1/2 склянки листя орегано (50 г)
 • 1/2 склянки оливкової, виноградної або мигдальної олії (200 мл)
 • скляний контейнер з кришкою

Підготовка

 • Для початку вимийте листя орегано і дайте висохнути.
 • Коли висохне, подрібніть його у ступці. Це має вивільнити всі властивості рослини.
 • Помістіть у скляний контейнер, де ви будете зберігати суміш.
 • Налийте обрану олію і повністю покрийте листя орегано. Залиште на кілька хвилин.
 • Потім поставте каструлю з водою на вогонь. Щойно вода закипить, вимкніть вогонь і помістіть контейнер з сумішшю всередину.
 • Залиште на водяній бані приблизно на 10 хвилин, щоб олія та орегано з’єдналися.
 • Вийміть контейнер з води, накрийте і тримайте 2 тижні в сухому прохолодному місці.
 • Після цього процідіть олію, і ви отримаєте смачну домашню олію орегано, готову до використання.
 • Не забувайте, що крім описаного нами лікарського застосування, ця олія також додає чудовий смак стравам!

Як використовувати олію орегано

Тепер, коли ми описали, як зробити олію, настав час пояснити, як її застосовувати чи використовувати.

Ви можете споживати цю олію або наносити її безпосередньо на ділянку, яку хочете обробити. Наприклад, при бактеріальних інфекціях необхідно розвести 3 краплі у склянці води та випити.

При м’язовому болі, ревматизмі та розтягненнях можна нанести трохи олії на руки й помасажувати ту частину тіла, яка болить. За бажанням спробувати інші ефірні олії, які також забезпечують подібні переваги для цих розладів.

Окрім цього, багато людей стверджують, що вдихання пари може допомогти зменшити симптоми грипу. Коли ви відчуваєте типовий дискомфорт при грипі чи застуді, випийте 3-6 крапель олії перед їжею або налийте в паровий дифузор чи миску з гарячою водою. Це безпечно робити до 3 разів на день.

як використовувати олію орегано

Деякі рекомендації щодо олії орегано

Перш ніж використовувати олію орегано, вам потрібно переконатися, що вона не зашкодить вашому здоров’ю. Олію орегано вважають безпечною в більшості випадків і з правильним дозуванням. Однак є певні ризики для вагітних і жінок, які годують грудьми, а також для людей, які мають алергію на цю приправу.

До того ж, надмірне споживання може спричинити прискорене серцебиття, нервові розлади, депресію та сонливість. Пам’ятайте, що чудодійних засобів немає, і завжди краще проконсультуватися з лікарем, якщо ви підозрюєте серйозну проблему.

Це може вас зацікавити ...
Лікувальні застосування олії орегано
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Лікувальні застосування олії орегано

Щоб скористатися всіма перевагами застосування олії орегано, її можна використовувати як місцевим чином, так і в ароматерапії. • Schovelin-H, Alexandra, & Muñoz-C, Marlene. (2018). Efecto Antibacteriano de la Infusión de Orégano ( Origanum vulgare ) sobre el Crecimiento in Vitro de Streptococcus mutans , 2015. International journal of odontostomatology12(4), 337-342. https://dx.doi.org/10.4067/S0718-381X2018000400337
 • Gilling DH, Kitajima M, Torrey JR, Bright KR. Antiviral efficacy and mechanisms of action of oregano essential oil and its primary component carvacrol against murine norovirus. J Appl Microbiol. 2014;116(5):1149-1163. doi:10.1111/jam.12453
 • Coccimiglio, J., Alipour, M., Jiang, Z. H., Gottardo, C., & Suntres, Z. (2016). Antioxidant, Antibacterial, and Cytotoxic Activities of the Ethanolic Origanum vulgare Extract and Its Major Constituents. Oxidative medicine and cellular longevity2016, 1404505. https://doi.org/10.1155/2016/1404505
 • Jiménez, María Cristina Rogles. Actualidad de los medicamentos a base de plantas para el tratamiento del dolor y la inflamación. Diss. UNIVERSIDAD COMPLUTENSE, 2017.
 • Dufort, Julianne. Aceites esenciales: Una guía práctica para conocer las propiedades de los aceites esenciales y sus aplicaciones. Robinbook, 2017.
 • Pérez, Rocío Mera Gallego. “Prevención de catarros y resfriados.” (2017).
 • Llivichushca, Caivinagua, and Diana Alexandra. Factores de riesgo asociados a la atención de parto atendido por comadronas en domicilio en la parroquia Sígsig de la provincia del Azuay periodo septiembre 2017-febrero 2018. BS thesis. Universidad Católica de Cuenca, 2018.
 • Vásquez Espeleta, Jorge Iván. “Actividad antibacteriana in vitro del extracto acuoso de Origanum vulgare L.(Orégano) sobre los Streptococcus mutans, distrito de Chimbote, provincia del Santa, departamento Áncash, 2018.” (2019).

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.