Ефективні способи покращення метаболізму

Якщо ви хочете скинути кілька зайвих кілограмів, саме час замислитися над способами покращення метаболізму. Наші поради допоможуть запустити обмін речовин без зайвих зусиль!
Ефективні способи покращення метаболізму

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Метаболізм – це процес перетворення харчових продуктів та напоїв, які споживає людина, в енергію.  Давайте дізнаємось які існують способи покращення метаболізму. Читайте далі!

Є декілька ключових чинників здоров’я, серед яких і показник середньої швидкості метаболізму. Він визначає, скільки калорій потрібно спожити організму для підтримання активності на належному рівні.

Що таке метаболізм і з чим його їдять

що таке метаболізм

Зізнайтеся: вам коли-небудь хотілося якнайшвидше схуднути, не докладаючи при цьому великих зусиль? Одним із простих способів позбутися зайвих кілограмів, не виснажуючи при цьому організм, є прискорення метаболізму.

Вправи з аеробіки

Якщо хоча б півгодини щодня ви виділятимете на заняття спортом, швидкість метаболізму неодмінно зросте.

Це можуть бути піші прогулянки на свіжому повітрі, біг, плавання та будь-які інші фізичні вправи. Заняття спортом допоможуть спалити чимало калорій та скинути зайві кілограми.

Рух – основа здоров’я

Якщо ви хочете збільшити швидкість метаболізму, варто замислитись над хобі, які передбачають високу фізичну активність.

До прикладу, можна займатися садівництвом, відмовитися від ліфта на користь сходів, ходити по кімнаті під час телефонної розмови, а не сидіти на одному місці, або ж припаркувати машину якомога далі від магазину та пройти кілька кварталів пішки.

Як бачите, для прискорення метаболізму досить невибагливих вправ. Головне – це завжди бути у русі.

Силові вправи

Вправи зі штангою та заняття на інших силових тренажерах 2-4 години на тиждень також сприяють підвищенню швидкості метаболізму.

Вже через кілька годин після заняття ви помітите позитивний ефект.

Ситний сніданок

покращення метаболізму, сніданок

Ситний сніданок сприяє запуску метаболізму на початку кожного нового дня. Обмін речовин уповільнюється вночі, адже саме у цей час людина не отримує їжу.

Клітинам потрібно отримувати достатньо поживних речовин з продуктів, інакше організм почне відкладати жир про запас, щоб мати достатньо енергії та підготуватися до можливого голодування у майбутньому.

Кількаразове щоденне харчування

Попри те, що сніданок є головною трапезою, не варто забувати й про інші прийоми їжі, якщо ви хочете прискорити обмін речовин.

Для покращення метаболізму необхідно їсти невеликими порціями щонайменше тричі на день. 

Ми радимо їсти через кожні 2-3 години. Не забувайте, що порції мають бути маленькими. Такий стиль харчування не лише допоможе відрегулювати  кровотік, але й стане головним рушієм метаболізму.

Якщо ви пропускаєте трапезу, обмін речовин уповільнюється, адже організм перемикається у режим збереження енергії.

Здорова їжа

Для покращення метаболізму варто дотримуватися раціону з високим вмістом клітковини та невеликою кількістю цукру.

Основу раціону повинні складати такі продукти:

Якщо ви споживаєте солодке великими кількостями, швидкість метаболізму знижується, а організм починає відкладати запаси жиру.

Через підвищення рівнів цукру та інсуліну в крові організм отримує сигнал про необхідність зробити запаси енергії у вигляді жирових відкладень.

Для покращення метаболізму радимо додати до свого раціону гострі страви та спеції (до прикладу, перець Чилі).

Пийте воду

Щодня випивайте до 2-2,5л води – саме стільки потрібно організму для підтримання гарного самопочуття та прискорення метаболізму.

Краще пити саме холодну, а не теплу воду, адже саме на те, щоб підігріти її до кімнатної температури та засвоїти, організм витрачає більше калорій.

Якісний сон для покращення метаболізму

Якісний сон для покращення метаболізму

Коли людина не висипається вночі, вона може відчувати голод навіть після ситної трапези.

Недосипання також може призвести до перегрівання організму, у результаті чого організм втрачає здатність засвоювати вуглеводи належним чином.

Поганий сон призводить до появи зайвих кілограмів, яких потім дуже важко позбутися.

За результатами чисельних досліджень, і дорослим, і дітям потрібно не менше 7-8 годин сну на добу для підтримання гарного самопочуття.

Кокосова олія

Корисні властивості кокосової олії відомі ледь не кожній людині. Замінивши звичну рослинну олію на кокосову при приготуванні справ, ви зможете швидко позбутися зайвих кілограмів.

Одна з найкращих властивостей кокосової олії – це її здатність прискорювати метаболізм. Цей продукт не лише легко засвоюється організмом, але й допомагає спалювати втричі більше жиру, аніж інші види олії.

Налягайте на білкову їжу

Збільшивши кількість білків у раціоні, ви зможете відкоригувати свій раціон та пришвидшити спалення зайвих кілограмів.

Ба більше, насичене білками меню сприяє прискоренню метаболізму.

Для підтримання гарного самопочуття організму необхідна велика кількість білків у раціоні, адже саме протеїн забезпечує людину енергією.

Радимо обирати білкову їжу, яка багата на вміст амінокислот, зокрема рибу та м’ясо. Якщо ви хочете запустити метаболізм, налягайте на дієтичне м’ясо та яйця. Ці продукти є не лише низькокалорійною їжею, але й неймовірно потужним джерелом протеїну.  • López-Otín, C., Galluzzi, L., Freije, J. M. P., Madeo, F., & Kroemer, G. (2016, August 11). Metabolic Control of Longevity. Cell. Cell Press. https://doi.org/10.1016/j.cell.2016.07.031
  • Chaput, J. P., McNeil, J., Després, J. P., Bouchard, C., & Tremblay, A. (2013). Seven to eight hours of sleep a night is associated with a lower prevalence of the metabolic syndrome and reduced overall cardiometabolic risk in adults. PloS one8(9), e72832. doi:10.1371/journal.pone.0072832
  • Ranallo, R. F., & Rhodes, E. C. (1998). Lipid metabolism during exercise. Sports Medicine. https://doi.org/10.2165/00007256-199826010-00003
  • Leproult, R., & Van Cauter, E. (2009). Role of sleep and sleep loss in hormonal release and metabolism. In Pediatric Neuroendocrinology (Vol. 17, pp. 11–21). S. Karger AG. https://doi.org/10.1159/000262524

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.