Електронні сигарети: чи безпечні вони?

Впродовж останніх років електронні сигарети стали предметом суперечок. Чи безпечні вони? Дізнайтеся більше в цій статті.
Електронні сигарети: чи безпечні вони?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Електронні сигарети виникли як спроба знайти альтернативні методи зменшення шкоди тютюнових виробів. Однак чим більше їх вивчають фахівці, тим більше виникає питань щодо того, чи є додаткові ризики. Здається, що замість надання переваг вони можуть насправді завдати шкоди.

Однак деякі люди все ж виступають за їх використання. Тому радимо бути поінформованим для прийняття здорових рішень щодо електронних сигарет.

Електронні сигарети: добре чи погано?

чи корисні електронні сигарети
Насправді є багато різних видів, і в багатьох випадках їхній зміст невідомий.

Хоча електронні сигарети не містять тютюну, Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарських засобів (FDA) класифікує їх як “тютюнові” вироби. Таким чином, ви можете уявити їх вплив на здоров’я.

Електронні сигарети виникли як варіант заміни звичайних сигарет. Однак немає жодних наукових доказів, які б свідчили про їхню безпечність та ефективність, коли йдеться про відмову від тютюну.

Тому Аргентинська національна адміністрація лікарських засобів, харчових продуктів та медичних виробів (ANMAT) навіть ратифікувала заборону на їх імпорт, розповсюдження та реалізацію, що є ще однією ознакою небезпеки, яку викликає підвищення використання електронних сигарет.

Доступні види електронних сигарет

Електронні сигарети доступні в різних розмірах і формах, наприклад, як сигарети, сигари, трубки, ручки або флеш-накопичувачі USB. Ці сигарети мають батарею, яка вмикає прилад, нагрівальний елемент, який нагріває електронну рідину і перетворює її на аерозоль, картридж або резервуар, який містить рідину, і отвір, який використовується для вдихання аерозолю.

Поява нових дієслів

Слово “вейпінг” позначає вдихання “аерозолю” електронної сигарети. Іспанське товариство пульмонології та торакальної хірургії (SEPAR) та Національний комітет з профілактики куріння (NPTC) попередили про пов’язані з цим ризики та проблеми безпеки вейпінгу, зазначивши, що:

«Це не спосіб кинути палити; його використання шкідливе для здоров’я і може стати першим кроком до куріння».

Важливо усвідомлювати їхній вплив

як діють електронні сигарети

Автори відзначили, що:

“Поява електронних сигарет породила очікування щодо їх потенційної користі як стратегії зменшення шкоди, а також побоювання щодо можливого підбурювання молоді до споживання нікотину або їх негативного впливу на відмову від куріння”.

По суті, є різні думки, і немає абсолютної впевненості у наслідках.

Рекомендації

Відповідно до інформації Головного управління охорони здоров’я та наркоманії з регіону Мурсії:

  • По-перше, рекомендується всім людям, особливо дітям та підліткам, уникати використання електронних сигарет.
  • По-друге, найкраще уникати використання цих пристроїв з нікотином або без нього у будь-якому громадському просторі.
  • Нарешті, не рекомендується використання електронних сигарет для відмови від куріння.

Ми сподіваємось, що ця інформація стала вам у пригоді.

Це може вас зацікавити ...
Відмова від куріння: позитивні зміни в організмі
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Відмова від куріння: позитивні зміни в організмі

Після того, як ви дізнаєтесь, які неймовірні переваги для організму має відмова від куріння, то зможете швидше прийняти рішення кинути палити.  • Agencia Nacional de Medicamentos, Alimentos y Tecnología Médica, ANMAT, Argentina.
  • Comité Nacional para la Prevención del Tabaquismo (CNPT).
  • Sociedad Española de Neumología y Cirugía Torácica, SEPAR.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.