Електронні сигарети: чи безпечні вони?

Впродовж останніх років електронні сигарети стали предметом суперечок. Чи безпечні вони? Дізнайтеся більше в цій статті.
Електронні сигарети: чи безпечні вони?

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Електронні сигарети виникли як спроба знайти альтернативні методи зменшення шкоди тютюнових виробів. Однак чим більше їх вивчають фахівці, тим більше виникає питань щодо того, чи є додаткові ризики. Здається, що замість надання переваг вони можуть насправді завдати шкоди.

Однак деякі люди все ж виступають за їх використання. Тому радимо бути поінформованим для прийняття здорових рішень щодо електронних сигарет.

Електронні сигарети: добре чи погано?

чи корисні електронні сигарети
Нелегко зрозуміти потенційні наслідки електронних сигарет. Насправді є багато різних видів, і в багатьох випадках їхній зміст невідомий.

Хоча електронні сигарети не містять тютюну, Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарських засобів (FDA) класифікує їх як “тютюнові” вироби. Таким чином, ви можете уявити їх вплив на здоров’я.

Електронні сигарети виникли як варіант заміни звичайних сигарет. Однак немає жодних наукових доказів, які б свідчили про їхню безпечність та ефективність, коли йдеться про відмову від тютюну.

Тому Аргентинська національна адміністрація лікарських засобів, харчових продуктів та медичних виробів (ANMAT) навіть ратифікувала заборону на їх імпорт, розповсюдження та реалізацію, що є ще однією ознакою небезпеки, яку викликає підвищення використання електронних сигарет.

Доступні види електронних сигарет

Електронні сигарети доступні в різних розмірах і формах, наприклад, як сигарети, сигари, трубки, ручки або флеш-накопичувачі USB. Ці сигарети мають батарею, яка вмикає прилад, нагрівальний елемент, який нагріває електронну рідину і перетворює її на аерозоль, картридж або резервуар, який містить рідину, і отвір, який використовується для вдихання аерозолю.

Поява нових дієслів

Слово “вейпінг” позначає вдихання “аерозолю” електронної сигарети. Іспанське товариство пульмонології та торакальної хірургії (SEPAR) та Національний комітет з профілактики куріння (NPTC) попередили про пов’язані з цим ризики та проблеми безпеки вейпінгу, зазначивши, що:

«Це не спосіб кинути палити; його використання шкідливе для здоров’я і може стати першим кроком до куріння».

Важливо усвідомлювати їхній вплив

як діють електронні сигарети
Тому важливо вдатися до відповідних джерел для збору даних з наукової літератури. У статті, опублікованій президентами NPTC та SEPAR, автори зібрали докази з цих та інших питань, пов’язаних з токсичністю, залежністю та користю цих пристроїв, щоб допомогти людям кинути палити.

Автори відзначили, що:

“Поява електронних сигарет породила очікування щодо їх потенційної користі як стратегії зменшення шкоди, а також побоювання щодо можливого підбурювання молоді до споживання нікотину або їх негативного впливу на відмову від куріння”.

По суті, є різні думки, і немає абсолютної впевненості у наслідках.

Рекомендації

Відповідно до інформації Головного управління охорони здоров’я та наркоманії з регіону Мурсії:

  • По-перше, рекомендується всім людям, особливо дітям та підліткам, уникати використання електронних сигарет.
  • По-друге, найкраще уникати використання цих пристроїв з нікотином або без нього у будь-якому громадському просторі.
  • Нарешті, не рекомендується використання електронних сигарет для відмови від куріння.

Ми сподіваємось, що ця інформація стала вам у пригоді.  • Agencia Nacional de Medicamentos, Alimentos y Tecnología Médica, ANMAT, Argentina.
  • Comité Nacional para la Prevención del Tabaquismo (CNPT).
  • Sociedad Española de Neumología y Cirugía Torácica, SEPAR.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.