Феністил - чудовий засіб від укусів, опіків та кропивниці

Феністил - чудовий засіб від укусів, опіків та кропивниці

Останнє оновлення: 02 вересня, 2020

Догляд за шкірою необхідний в будь-яку пору року. Однак в сонячні та спекотні дні особливо важливо захищатися від укусів клопів, сонячних опіків та алергічних реакцій. Феністил – чудовий місцевий засіб при всіх цих станах.

Феністил – бренд гелю для місцевого використання. Активною речовиною в цьому гелі є диметинден малеат. Цей компонент належить до групи антигістамінних препаратів і застосовується для лікування свербіння, пов’язаного з алергічними реакціями, поверхневими опіками та укусами комах.

У цій статті ми розповімо про цей препарат і те, як він працює.

Як працює Феністил?

Феністил – гель для місцевого використання, який застосовують для заспокоєння свербіння, викликаного роздратованою шкірою. Він має місцевий знеболювальний вплив, який заспокоює свербіння, викликане алергією, укусами або опіками.

Дорослі та діти старше одного року можуть використовувати Феністил, тому це ідеальний препарат, який варто мати під рукою під час відпочинку на свіжому повітрі чи у відпустці.

Протипоказання

Однак у деяких людей є алергія на диметинден малеат або інші інгредієнти, які містяться в гелі. Тому обов’язково перевірте список інгредієнтів і не використовуйте його, якщо у вас алергія на будь-який з інгредієнтів в гелі.

Пацієнти з алергією можуть отримати анафілактичний шок, який може бути небезпечним для життя. Також треба уникати тривалого контакту з сонцем будь-якої обробленої ділянки та не застосовувати на будь-якій ділянці шкіри, де є відкриті рани.

Жінки, які вагітні або годують груддю, повинні проконсультуватися з лікарем перед тим, як використовувати Феністил. У цих випадках жінкам також слід уникати нанесення препарату на великі ділянки шкіри і не застосовувати його на сосках.

Далі ми пояснимо особливості застосування Феністілу:

 • Як він працює
 • Фармакокінетика
 • Побічні ефекти

Перш ніж ми поглибимося далі в кожен із цих моментів, ми повинні спочатку прояснити, що гістамін, безпосередньо пов’язаний з цим препаратом.

Що таке гістамін?

Клітини організму синтезують молекулу гістаміну. Він належить до групи біогенних амінів. Це молекули, що утворюються біологічними агентами.

Їх виробляє біохімічна реакція декарбоксилювання. Ця реакція відбувається в молекулі під назвою гістидин ферментом L-гістидин декарбоксилазою.

Окрім того, бактерії в нашій кишковій флорі, а також в їжі, яку ми їмо, виробляють цей фермент. Тому вони здатні синтезувати гістидин.

Гістамін бере участь у місцевих реакціях імунної системи. Крім того, він допомагає регулювати нормальне функціонування шлунка та роботу центральної нервової системи.

Функції гістаміну:

 • Алергія: гістамін втручається в негайні реакції гіперчутливості та алергічні реакції. Тому він безпосередньо впливає як на гуморальну, так і на клітинну імунну відповідь. Крім того, він є основним медіатором для негайних реакцій гіперчутливості.
 • Нейромедіатор: гістамін може діяти як нейромодулятор, модулюючи або регулюючи реакцію на інші нейромедіатори.
 • Серцево-судинна регуляція: ця речовина має судинорозширювальну дію через взаємодію Н1 та Н2-рецепторів, які розподіляються по всіх артеріях резистентності та майже у всіх судинних руслах. Ця функція дуже важлива для розуміння ефективності Феністилу.
 • Позасудинна гладка мускулатура: він створює скорочення гладкої мускулатури.
 • Шлункові соки: ця молекула сприяє секреції шлункових соків і запускає рясне виділення кислот тім’яними клітинами.

Як працює Феністил?

Диметинден малеат, активна речовина Феністилу, діє зворотним чином взаємодіючи з Н1 рецепторами гістаміну. Блокуючи зв’язування гістаміну з Н1 рецепторами, знижується судинна гіперпроникність, пов’язана з негайними реакціями гіперчутливості.

У низьких концентраціях він стимулює гістамінову метилтрансферазу, яка дезактивує гістамін. Крім того, диметинден малеат також має знеболювальні властивості при місцевому застосуванні.

Фармакокінетика та побічні ефекти

Гель Феністил швидко проникає в шкіру і протягом декількох хвилин має антигістамінну дію. Ефект досягає свого максимуму через 1-4 години. Після місцевого застосування абсорбція диметинден малеату становить приблизно 10% від застосованої дози.

Можуть виникнути побічні реакції, однак вони зазвичай дуже легкі й виникають лише там, де застосовували ліки.

Ось деякі побічні ефекти:

 • суха шкіра
 • відчуття печіння шкіри
 • алергічний дерматит

Ви колись чули про цей місцевий препарат? Якщо у вас є якісь запитання чи сумніви, необхідно звернутися до лікаря.

Пам’ятайте, що треба використовувати його обережно, щоб уникнути будь-яких побічних реакцій.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.