Хвороби новонароджених, які потребують операції

Нові методи лікування новонароджених, які потребують хірургічного втручання, розвивалися як позитивно, так і негативно протягом багатьох років. Розгляньмо хвороби новонароджених та хірургічні методи лікування.
Хвороби новонароджених, які потребують операції

Останнє оновлення: 24 січня, 2020

Певні хвороби новонароджених дуже часто можна спостерігати протягом перших тижнів після народження. Однак будь-яка операція, яку має пережити дитина, є складною, оскільки вона дуже фізично слабка.

Оскільки перинатальна допомога розвивалася дуже стрімко та ефективно упродовж останніх років, рівень виживання новонароджених, які мають ці хірургічні захворювання, значно підвищився.

Розвиток медицини, орієнтованої на новонароджених зі складними захворюваннями, які потребують хірургічного лікування, став можливим завдяки цим досягненням:

  • Ефективна допологова діагностика з ранньою спрямованістю.
  • Вдосконалення хірургічних методик та технологій.
  • Адекватна команда професіоналів, які спеціалізуються в цій галузі.
  • Вдосконалення післяопераційної допомоги.
  • Інвестиції в розвиток хірургії новонароджених як підспеціальність.

Найпоширеніші хвороби новонароджених, які потребують хірургічного втручання

У новонароджених є деякі захворювання, які потребують хірургічного втручання, які є особливо поширеними. Нижче ми їх підсумуємо.

Мокрий пупок у новонароджених

Дренажна рідина з пупка може виникати у двох типах ембріональних структур: найчастіше у вестигіальних пазухах, хоча може бути і в урачальних або брижових свищах.

У випадку, якщо рідина стає гнійною, новонародженому може загрожувати розвиток септицемії.

Фунгус пупка в новонароджених

У новонароджених гранульома – найпоширеніша форма фунгусу пупка.

На щастя, у більшості випадків ефективні місцеві засоби лікування, тому операція не потрібна. Однак це не завжди так.

Пупкова або надпупковаа грижа

У випадку, якщо у новонародженого пупкова грижа, виникає велика ймовірність того, що у нього буде спонтанне розв’язання. Крім того, є низька ймовірність того, що це спричинить ускладнення.

Чим менша проблема і чим раніше поставлений діагноз, тим більші шанси на швидке усунення.

З іншого боку, якщо грижа виявиться надпупковою, вона її не вдасться так просто вилікувати. Крім того, це, як правило, симптоматично, попри невеликий розмір. Новонародженому, який має цей розлад, обов’язково знадобиться операція.

Порожня мошонка

які хвороби новонароджених потребують операції
Цей стан виникає, коли одне або обидва яєчка не знаходять у мошонці. Можливою причиною є виражений кремастеріанський рефлекс.

В інших випадках яєчка можуть не спуститися до мошонки. Натомість вони десь, де не повинні бути, або знаходиться на півдорозі. Це викликає криптохімізм або ектопію яєчок.

Нарешті, важливо згадати, що крайня плоть – ще одна ділянка, яка часто потребує операції у новонароджених. Здебільшого це пов’язано з розвитком рубцевих та фізіологічних спайок, а також інфекцій в препуціальній області.

Малоінвазивна хірургія

Що стосується захворювань у новонароджених, які потребують хірургічного втручання, малоінвазивна хірургія виявилася одним із найбільш значних хірургічних досягнень останніх десятиліть.

Вона дає змогу хірургам значно зменшити хворобливість, біль та рубці, викликані операцією. Це можливо завдяки зменшенню хірургічних розрізів.

Еволюція передових хірургічних навичок, а також впровадження лапароскопічних інструментів зробили малоінвазивну хірургію одним із найбільших досягнень сучасної медицини.

Лікарі змогли збільшити переваги мінімальних розрізів та зменшити час одужання пацієнта. Крім того, вона зменшує біль. Ще одна перевага полягає в тому, що процедури, які використовують для немовлят, стали набагато точнішими.

Сьогодні лікарі застосовують малоінвазивну хірургічну терапію при черевних та грудних хворобах новонароджених.

На щастя, зараз ми в змозі забезпечити здоров’я немовлят краще, ніж будь-коли раніше, незалежно від типу захворювання.  • Thompson, A. M., & Bizzarro, M. J. (2008). Necrotizing enterocolitis in newborns: Pathogenesis, prevention and management. Drugs. http://doi.org/10.2165/00003495-200868090-00004
  • Pantoja-Ludueña, M. (2005). Onfalitis. In La neonatología en la atención primaria de salud.
  • González, J., & Uriarte, Á. (2012). Hernia Umbilical. In Eventraciones. Otras hernias de pared y cavidad abdominal.
  • Grapin-Dagorno, C., Bosset, P.-O., Boubnova, J., & Noche, M.-E. (2012). Criptorquidia. Ectopia testicular. EMC – Urología. https://doi.org/10.1016/S1761-3310(12)63536-1

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.