Моя дитина отримує забагато подарунків?

Багато дітей отримують забагато подарунків, щоб компенсувати зайнятий спосіб життя своїх батьків. Спробуйте проводити більше часу з дітьми, а не відкуплятися подарунками.
Моя дитина отримує забагато подарунків?

Останнє оновлення: 12 листопада, 2019

Батьки іноді думають, що нова іграшка може замінити проведення часу з дітьми. Це поширене явище може призвести до того, що дитина стане зіпсованою. Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як не дарувати дитині забагато подарунків і наслідки, які може мати надмірне обдаровування дитини.

Подарунки vs спільне дозвілля

Любов, яку ви відчуваєте до своєї дитини, очевидно, величезна, і це іноді може призвести до того, що вона заслуговує на всі іграшки в світі. Проте найкращий подарунок, який ваша дитина може отримати, – це якісний час з вами.

Якщо ви дуже зайняті й не маєте багато часу, щоб провести його з дитиною, то, швидше за все, швидше за все, ви можете розбестити її. Найбільш поширений спосіб розпізнати, чи ваша дитина зіпсована, – якщо ваша дитина завжди просить нову іграшку щоразу, коли ви йдете в магазин.

Знайома ситуація? Ви розбещуєте своїх дітей?

Зіпсовані діти не є нічим новим, і це стає більш поширеним явищем у ХХІ столітті. Проте, навіть якщо ви дуже зайняті, краще організуватися і знайти час, щоб провести його з дитиною. Це найкращий спосіб уникнути виховання зіпсованої дитини і справді допомогти дитині розвиватися.

Що ж означає «розбещена» дитина?

зіпсовані діти отримують забагато подарунків
«Розбещення» стосується надмірної поблажливості до дітей. Його можна схарактеризувати надмірними іграшками або подарунками, які часто дають дитині. Зіпсовані діти також розуміють, що вони можуть отримати все, що вони хочуть, і знати, як маніпулювати своїми батьками, щоб вони дали їм те, чого вони хочуть.

Однак, зіпсованість може бути також ознакою браку часу, проведеного з батьками. Вірте чи ні, більшість дітей вважають за краще провести час зі своїми батьками, ніж отримати нову іграшку або подарунок. У більшості випадків зіпсованих дітей легко помітити, тому що вони постійно скаржаться.

Однак не варто панікувати! Це можна легко виправити, завжди встановлюючи стандарти або цілі для отримання подарунків. Наприклад, нову іграшку можна дати, якщо ваша дитина отримає хороші оцінки.

Як дізнатися, чи моя дитина зіпсована?

Хоча загальною ознакою зіпсованої дитини є вимога подарунків або іграшок. Є й інші ознаки, зокрема:

 • низька толерантність або розчарування
 • бідна фантазія
 • метушливість і непостійність
 • дитина має матеріалістичне і споживацьке ставлення до життя
 • егоїзм

Звісно, на дітей також впливають друзі та однокласники. Якщо однокласник або друг отримує нову іграшку, то, напевно, її також захоче і ваша дитина.

Щоб розв’язати цю ситуацію, краще пояснити, що всі сім’ї різні, та застосувати деякі правила для подарунків.

Що буде, якщо дитина отримує забагато подарунків

Зіпсованість може мати наслідки для вашої дитини, а також для тих, хто її оточує. Деякі з цих наслідків:

 • невиправдані фінансові витрати
 • ізоляція від батьків
 • труднощі з самовираженням як в довгостроковій, так і в короткостроковій перспективі
 • можливий розвиток комплексів
 • нетерпимість і розчарування
 • невизнання цінності людей і речей

Що можуть зробити батьки замість подарунків?

Проводити час з дітьми

Завдання батьків – допомогти дітям вчитися і розвиватися в здоровому середовищі. Тому ви повинні щодня проводити час зі своєю дитиною, займаючись різними справами або граючи в ігри. Це допоможе дитині зрозуміти, що найкращим подарунком є ​​якісний час з людьми.

Ще одна гарна ідея – здивувати дитину прогулянками до улюбленого кафе або парку.

Навчати важливості цінностей

Найкращий спосіб досягти того, щоб дитина цінувала кожен подарунок, який ви їй даєте, – допомогти їй зрозуміти, як ви змогли його купити. Коли вона зрозуміє, що ви працюєте, щоб мати змогу купувати подарунки і скільки коштує кожна іграшка, вона почне сприймати подарунки інакше.

Це не тільки заохочує дітей знайти роботу в старшому віці, але це також допоможе їм стати дорослішими.

Навчити дитину правила чотирьох

Ще одна порада – використовувати правило чотирьох для подарунків. Воно полягає в даруванні подарунків відповідно до цих чотирьох категорій:

 • те, що вони можуть носити
 • книга
 • те, чого вони дійсно хочуть
 • те, що їм потрібно

Наприклад, цьому правилу відповідає скутер, на якому вони можуть пересуватися, нова книга улюбленого жанру, маркери, яких вони потребують для картини або проекту, і те, що ваша дитина просила місяцями. Це також допоможе запобігти накопиченню іграшок, якими діти припиняють грати вже за кілька тижнів.

Допомагати дітям грати без іграшок

як грати без іграшок
Найкращим подарунком для вашої дитини є спілкування! Присвятивши лише годину в день спільним іграм, ви можете уникнути розбещення дитини й покращити ваші сімейні стосунки.

Коли ви дійсно зайняті, ви можете попросити дитину сидіти поруч з вами і співати, читати або малювати. Ці заняття не потребують ніяких іграшок, і якщо вам потрібна тиша, читання та малювання – це справді чудові варіанти.

Пам’ятайте, що найбільшим даром є любов.

Як колись казав Ван Гог, “що зроблено з любов’ю – зроблено добре!”

Навіть якщо у вас багато роботи, знайдіть час, щоб вислухати дитину, поспілкуватися та пограти з нею. Це також хороший спосіб для вас розслабитися і звикнути розповідати один одному про все.

Висновок

Аби не розбестити дитину, проводьте з нею більше часу. Ви можете робити щось разом вдома або піти в кінотеатр чи в парк. Навіть коли ви завалені роботою, важливо проводити час з дитиною щодня, а не давати забагато подарунків.

Сподіваємося, ця стаття підштовхнула вас замислитися. Почніть надавати більшого значення часу, проведеному з близькими, а не матеріальним благам. Для того, щоб дитина навчилася цього у вас, ви повинні застосувати це на практиці і навчити дитину через власні дії. • Miller, M. (2015). The Gift of Enough: Raising Grateful Kids in a Culture of Excess. WestBow Press.
 • Killian, G. A. (2016). Successful Parenting: The Greatest Gift to Give Your Child. AuthorHouse.
 • Blanco, P. J., & SHEELY‐MOORE, A. I. (2012). Gift giving and receiving in child‐centered play therapy: An ethical response. The Journal of Humanistic Counseling, 51(1), 66-77.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.