Найбільш поширені причини здуття живота

У цій статті ми детальніше розповімо про основні причини здуття живота. Утім, якщо ви не впевнені, що саме стало причиною появи цих дискомфортних відчуттів, рекомендуємо звернутися до лікаря з метою встановлення правильного діагнозу.
Найбільш поширені причини здуття живота

Останнє оновлення: 18 березня, 2019

Вам також доводилося відчувати здуття живота, не розуміючи, що саме стало причиною дискомфорту? Зверніть увагу, що причини здуття живота можуть бути різними. Саме тому у цій статті ми зібрали 8 найбільш типових з них.

Читайте уважно – можливо, ви впізнаєте один або декілька неприємних симптомів та зможете встановити суть проблеми.

Найбільш поширені причини здуття живота

1. Зневоднення

Не забувайте, що саме зневоднення є однією з найбільш типових причин затримки рідини в організмі.

Пояснити цей феномен дуже легко: коли ми страждаємо через легке зневоднення, організм починає накопичувати рідину, особливо в районі гомілок. При цьому у нижній частині живота з’являється неприємне відчуття, схоже на здуття.

Як уникнути цієї проблеми?

Для того, щоб запобігти зневодненню організму, рекомендуємо щодня випивати щонайменше 5 склянок води (приблизно 1,2 літра). Також радимо відмовитися від алкоголю та максимально зменшити кількість кави і газованих солодких напоїв у щоденному раціоні.

2. Затримка рідини

причини здуття живота: затримка рідини

Насправді затримка рідини в організмі є досить поширеною проблемою. Для того, щоб уникнути цієї проблеми радимо максимально зменшити кількість столової солі у своєму меню. Рекомендована добова норма цього продукту не повинна перевищувати 5 грамів.

Якщо ви регулярно вживаєте продукти з високим вмістом солі, організм починає накопичувати рідину, і у результаті цього виникає здуття живота.

Як уникнути цієї проблеми?

На щастя, розв’язати проблему затримки рідини в організмі досить легко. Все, що вам потрібно зробити – зменшити кількість солі у щоденному раціоні.

Не забувайте, що кухонну сіль можна замінити на будь-які інші спеції та приправи. Смак страв від цього не постраждає, а навпаки, стане більш насиченим та цікавим.

3. Алергії

Коли йдеться про основні причини здуття живота, неможливо не згадати про алергії. Якщо ви помітили, що дискомфорт у шлунку супроводжується свербінням та почервонінням, варто занепокоїтися, адже це і є алергічна реакція.

Як уникнути цієї проблеми?

Якщо ви помітили не тільки здуття живота, але й появу набряків на шиї та обличчі, рекомендуємо одразу звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста, щоб уникнути можливих ускладнень.

Контролювати проблему можна за допомогою антигістамінних препаратів.

4. Гормональний дисбаланс

Вірте чи ні, але є чимало способів відрегулювати рівень гормонів в організмі природним шляхом.

Гормональний дисбаланс також є однією з типових причин здуття живота, адже порушення рівня гормонів в організмі теж призводить до затримки рідини.

Якщо ви страждаєте через здуття живота та набрякання гомілок, або ж надто стрімко починаєте набирати зайву вагу, найчастіше причиною цього є гормональні проблеми.

Як уникнути цієї проблеми?

У цьому випадку ми перш за все рекомендуємо переглянути щоденний раціон, адже дуже часто кількість гормонів в організмі змінюється через неправильне харчування. Намагайтеся споживати якомога більше продуктів з високим вмістом протеїнів. Також спробуйте максимально зменшити кількість солодощів, гострих страв та солі у своєму меню.

Утім, не варто займатися виключно самолікуванням. Не забудьте звернутися до ендокринолога або гінеколога. Тільки лікарі зможуть встановити точний діагноз та підібрати максимально ефективне лікування.

5. Захворювання нирок

Якщо ви часто страждаєте через здуття живота у ранковий період або відчуваєте набряки на обличчі, причиною цього можуть бути захворювання нирок.

Зверніть увагу, що порушення у роботі нирок також часто супроводжуються такими неприємними симптомами, як біль у районі талії та зміна кольору сечі.

Як уникнути цієї проблеми?

  • Перш за все перегляньте раціон та візьміть на озброєння корисні харчові звички
  • Не варто спати обличчям донизу, якщо ви страждаєте через набряки на обличчі. У такому випадку краще спати на боці. Утім, якщо проблему не вдається усунути, радимо звернутися до нефролога.

6. Захворювання серцево-судинної системи

захворювання серцево-судинної системи

Якщо вас турбує не тільки здуття живота, але й набрякання нижніх кінцівок, це може свідчити про наяність захворювань органів серцево-судинної системи.

У такому випадку радимо звернути увагу на такі неприємні симптоми, як сильний біль у грудях, відчуття втоми та утруднене дихання. Саме ці явища дуже часто супроводжують розлади у роботі серця.

Як уникнути цієї проблеми?

Найчастіше всі згадані вище симптоми свідчать про серцевий набряк. Якщо у вас виникла підозра на захворювання серця, одразу зверніться до лікаря.

7. Вживання певних медикаментів

Дуже часто здуття живота виникає у результаті вживання певних медикаментів.

Найчастіше здуття живота турбує тих, хто регулярно приймає протизапальні та знеболювальні засоби, а також оральні контрацептиви.

Як уникнути цієї проблеми?

Якщо певні медикаменти викликають у вас здуття живота, неодмінно поговоріть на цю тему з лікарем. Можливо, спеціаліст призначить вам інші препарати, які не матимуть побічної дії.

8. Ваш стиль життя

стиль життя може викликати здуття живота

Іноді неприємні події, які відбуваються у нашому житті, є результатом неправильного способу життя.

Для прикладу, якщо ви весь день перебуваєте у сидячому положенні, у кінці дня ви можете страждати через набряки у нижніх кінцівках (зокрема у ступнях). При цьому дискомфортні відчуття можуть виникати і у тому випадку, якщо ви сидите з опущеними ногами, й у тому разі, якщо у вас ноги підняті.

Як уникнути цієї проблеми?

Якщо у вас сидяча робота, яка передбачає тривале перебування у нерухомому положенні, намагайтеся час від часу робити перерву та трохи рухатися.

Не варто сидіти з перехрещеними ногами. Для того, щоб уникнути появи набряків, носіть тільки зручне взуття та спеціальні компресійні шкарпетки.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.