Наслідки сну з мокрим волоссям: 8 проблем зі здоров'ям

Душ ввечері - це чудовий спосіб розслабитися і підготуватися до сну. З іншого боку, сон з вологим волоссям може завдати шкоди здоров'ю. Дізнайтеся більше з цієї статті!
Наслідки сну з мокрим волоссям: 8 проблем зі здоров'ям

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Душ перед сном – це чудовий спосіб розслабити тіло і підвищити ефективність сну. Це дає змогу знизити м’язову напругу та зменшити стрес, що залишилися від важкого робочого дня. Однак такі переваги не поширюються на вологе волосся, оскільки сон з мокрим волоссям може призвести до деяких проблем зі здоров’ям.

На перший погляд сон з мокрим волоссям здається нешкідливим, проте такий стан волосся може викликати побічні реакції на капілярному рівні, а також у м’язах та імунній системі.

Сон з мокрим волоссям та його наслідки

Мало хто здогадується про подібні наслідки. Ми хочемо поділитися інформацією щодо можливих негативних ефектів, аби ви мали змогу їх уникнути.

1. Головний біль

сон з мокрим волоссям і головний біль

Ідучи в ліжко з мокрим волоссям, ви ризикуєте мати сильний повторюваний головний біль, оскільки вологість спричиняє раптову зміну температури тіла.

Обгортання волосся рушником може поглибити проблему, бо в цьому випадку вологість зберігається більш тривалий період часу.

Це впливає на кровообіг шкіри голови і підвищує кров’яний тиск. Унаслідок підвищення тиску виникає біль, який може перешкодити сну.

2. Ламкість волосся

Якщо ви турбуєтесь про те, щоб ваше волосся було міцним і здоровим, вам треба уникати миття голови в душі перед сном, наскільки це можливо.

Це спричиняє серйозне ослаблення прядок, які з плином часу стають схильними до ламкості і випадіння.

3. Інфекція шкіри

сон з мокрим волоссям й інфекції

Сон з вологим волоссям підвищує ризик інфікування шкіри, тому що мікроорганізми отримують ідеальне середовище для розмноження.

На відміну від миття голови вдень, у вас не вистачає часу, щоб якісно висушити волосся на ніч. Тепло вашого ліжка створює ідеальний клімат для розмноження грибків і бактерій.

У результаті на шкірі під волоссям та навколишніх ділянках можуть виникнути роздратування і навіть грибкові інфекції.

4. Свербіж і набряк

Гриби, що розмножуються на шкірі з вини вологого волосся, можуть викликати неприємний свербіж і запалення навіть після того, як ваше волосся стає сухим.

Ця проблема може повторюватись, і, за неправильного лікування, до повного зникнення проходить кілька днів.

5. Алергії та застуди

сон з мокрим волоссям та застуда

Зміни температури тіла, які виникають під час сну з вологим волоссям, можуть послабити імунну систему і викликати алергію та застуду.

Вологість зберігається декілька годин, що призводить до послаблення захисних механізмів. Це дозволяє деяким вірусам та бактеріям атакувати організм.

6. Жирне волосся

Сон протягом декількох годин з мокрою головою, як правило, збільшує надлишок жиру на волоссі, оскільки фолікули починають виробляти липку текстуру.

Це все є наслідком змін у сальних залозах, що натомість призводить до незбалансованого рівня рН шкіри голови.

У результаті ви прокинетесь з неприємним, заплутаним та негарним волоссям.

7. Біль у м’язах

сон з мокрим волоссям і біль у м’язах

Хоча біль у м’язах може бути викликаний багатьма чинниками, не можна виключати, що вологе волосся буває спусковим гачком.

Зміни в температурі тіла, які є реакцією організму на охолодження, можуть викликати не тільки проблеми з кровообігом, але й спричинити м’язові спазми та напругу.  • Albers, L. N., Maley, A. M., & MacKelfresh, J. B. (2017). Blowing Bubbles: Dermoscopy of Bubble Hair. International Journal of Trichology. https://doi.org/10.4103/ijt.ijt_11_17
  • Grimalt, R. (2007). A practical guide to scalp disorders. In Journal of Investigative Dermatology Symposium Proceedings. https://doi.org/10.1038/sj.jidsymp.5650048
  • Kaya, Abdullah & Calışkan, Halil. (2012). Is wet hair in cold weather causes sinus headache and posterior eye pain? A possible mechanism through selective brain cooling system.. Medical hypotheses. 79. 10.1016/j.mehy.2012.08.017.
  • Park, H. K., Ha, M. H., Park, S. G., Kim, M. N., Kim, B. J., & Kim, W. (2012). Characterization of the fungal microbiota (mycobiome) in healthy and dandruff-afflicted human scalps. PLoS ONE. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0032847

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.