Наслідки сну з мокрим волоссям: 8 проблем зі здоров’ям

· Лютий 6, 2018
Душ ввечері - це чудовий спосіб розслабитися і підготуватися до сну. З іншого боку, сон з вологим волоссям може завдати шкоди здоров'ю. Дізнайтеся більше з цієї статті!

Душ перед сном – це чудовий спосіб розслабити тіло і підвищити ефективність сну.

Це дає змогу знизити м’язову напругу та зменшити стрес, що залишилися від важкого робочого дня.

Однак такі переваги не поширюються на вологе волосся, оскільки це може призвести до деяких проблем зі здоров’ям.

На перший погляд вологе волосся здається нешкідливим, проте такий його стан може викликати побічні реакції на капілярному рівні, а також у м’язах та імунній системі.

Мало хто здогадується про подібні наслідки. Ми хочемо поділитися інформацією щодо можливих негативних ефектів, аби ви мали змогу їх уникнути.

1. Головний біль

сон з мокрим волоссям і головний біль

Ідучи в ліжко з мокрим волоссям, ви ризикуєте мати сильний повторюваний головний біль, оскільки вологість спричиняє раптову зміну температури тіла.

Обгортання волосся рушником може поглибити проблему, бо в цьому випадку вологість зберігається більш тривалий період часу.

Це впливає на кровообіг шкіри голови і підвищує кров’яний тиск. Унаслідок підвищення тиску виникає біль, який може перешкодити сну.

2. Ламкість волосся

Якщо ви турбуєтесь про те, щоб ваше волосся було міцним і здоровим, вам треба уникати миття голови в душі перед сном, наскільки це можливо.

Це спричиняє серйозне ослаблення прядок, які з плином часу стають схильними до ламкості і випадіння.

3. Інфекція шкіри

сон з мокрим волоссям й інфекції

Сон з вологим волоссям підвищує ризик інфікування шкіри, тому що мікроорганізми отримують ідеальне середовище для розмноження.

На відміну від миття голови вдень, у вас не вистачає часу, щоб якісно висушити волосся на ніч. Тепло вашого ліжка створює ідеальний клімат для розмноження грибків і бактерій.

У результаті на шкірі під волоссям та навколишніх ділянках можуть виникнути роздратування і навіть грибкові інфекції.

4. Свербіж і набряк

Гриби, що розмножуються на шкірі з вини вологого волосся, можуть викликати неприємний свербіж і запалення навіть після того, як ваше волосся стає сухим.

Ця проблема може повторюватись, і, за неправильного лікування, до повного зникнення проходить кілька днів.

5. Алергії та застуди

сон з мокрим волоссям та застуда

Зміни температури тіла, які виникають під час сну з вологим волоссям, можуть послабити імунну систему і викликати алергію та застуду.

Вологість зберігається декілька годин, що призводить до послаблення захисних механізмів. Це дозволяє деяким вірусам та бактеріям атакувати організм.

6. Жирне волосся

Сон протягом декількох годин з мокрою головою, як правило, збільшує надлишок жиру на волоссі, оскільки фолікули починають виробляти липку текстуру.

Це все є наслідком змін у сальних залозах, що натомість призводить до незбалансованого рівня рН шкіри голови.

У результаті ви прокинетесь з неприємним, заплутаним та негарним волоссям.

7. Біль у м’язах

сон з мокрим волоссям і біль у м’язах

Хоча біль у м’язах може бути викликаний багатьма чинниками, не можна виключати, що вологе волосся буває спусковим гачком.

Зміни в температурі тіла, які є реакцією організму на охолодження, можуть викликати не тільки проблеми з кровообігом, але й спричинити м’язові спазми та напругу.