Наслідки сну з мокрим волоссям: 8 проблем зі здоров'ям

Душ ввечері - це чудовий спосіб розслабитися і підготуватися до сну. З іншого боку, сон з вологим волоссям може завдати шкоди здоров'ю. Дізнайтеся більше з цієї статті!
Наслідки сну з мокрим волоссям: 8 проблем зі здоров'ям

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Душ перед сном – це чудовий спосіб розслабити тіло і підвищити ефективність сну. Це дає змогу знизити м’язову напругу та зменшити стрес, що залишилися від важкого робочого дня. Однак такі переваги не поширюються на вологе волосся, оскільки сон з мокрим волоссям може призвести до деяких проблем зі здоров’ям.

На перший погляд сон з мокрим волоссям здається нешкідливим, проте такий стан волосся може викликати побічні реакції на капілярному рівні, а також у м’язах та імунній системі.

Сон з мокрим волоссям та його наслідки

Мало хто здогадується про подібні наслідки. Ми хочемо поділитися інформацією щодо можливих негативних ефектів, аби ви мали змогу їх уникнути.

1. Головний біль

сон з мокрим волоссям і головний біль

Ідучи в ліжко з мокрим волоссям, ви ризикуєте мати сильний повторюваний головний біль, оскільки вологість спричиняє раптову зміну температури тіла.

Обгортання волосся рушником може поглибити проблему, бо в цьому випадку вологість зберігається більш тривалий період часу.

Це впливає на кровообіг шкіри голови і підвищує кров’яний тиск. Унаслідок підвищення тиску виникає біль, який може перешкодити сну.

2. Ламкість волосся

Якщо ви турбуєтесь про те, щоб ваше волосся було міцним і здоровим, вам треба уникати миття голови в душі перед сном, наскільки це можливо.

Це спричиняє серйозне ослаблення прядок, які з плином часу стають схильними до ламкості і випадіння.

3. Інфекція шкіри

сон з мокрим волоссям й інфекції

Сон з вологим волоссям підвищує ризик інфікування шкіри, тому що мікроорганізми отримують ідеальне середовище для розмноження.

На відміну від миття голови вдень, у вас не вистачає часу, щоб якісно висушити волосся на ніч. Тепло вашого ліжка створює ідеальний клімат для розмноження грибків і бактерій.

У результаті на шкірі під волоссям та навколишніх ділянках можуть виникнути роздратування і навіть грибкові інфекції.

4. Свербіж і набряк

Гриби, що розмножуються на шкірі з вини вологого волосся, можуть викликати неприємний свербіж і запалення навіть після того, як ваше волосся стає сухим.

Ця проблема може повторюватись, і, за неправильного лікування, до повного зникнення проходить кілька днів.

5. Алергії та застуди

сон з мокрим волоссям та застуда

Зміни температури тіла, які виникають під час сну з вологим волоссям, можуть послабити імунну систему і викликати алергію та застуду.

Вологість зберігається декілька годин, що призводить до послаблення захисних механізмів. Це дозволяє деяким вірусам та бактеріям атакувати організм.

6. Жирне волосся

Сон протягом декількох годин з мокрою головою, як правило, збільшує надлишок жиру на волоссі, оскільки фолікули починають виробляти липку текстуру.

Це все є наслідком змін у сальних залозах, що натомість призводить до незбалансованого рівня рН шкіри голови.

У результаті ви прокинетесь з неприємним, заплутаним та негарним волоссям.

7. Біль у м’язах

сон з мокрим волоссям і біль у м’язах

Хоча біль у м’язах може бути викликаний багатьма чинниками, не можна виключати, що вологе волосся буває спусковим гачком.

Зміни в температурі тіла, які є реакцією організму на охолодження, можуть викликати не тільки проблеми з кровообігом, але й спричинити м’язові спазми та напругу.

Це може вас зацікавити ...
Забудьте про безсоння за допомогою цих п’яти дихальних технік
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Забудьте про безсоння за допомогою цих п’яти дихальних технік

Якщо у вас напружена робота та шалений темп життя, не варто панікувати, адже існують спеціальні дихальні техніки для сну, які варто взяти на озброє...  • Albers, L. N., Maley, A. M., & MacKelfresh, J. B. (2017). Blowing Bubbles: Dermoscopy of Bubble Hair. International Journal of Trichology. https://doi.org/10.4103/ijt.ijt_11_17
  • Grimalt, R. (2007). A practical guide to scalp disorders. In Journal of Investigative Dermatology Symposium Proceedings. https://doi.org/10.1038/sj.jidsymp.5650048
  • Kaya, Abdullah & Calışkan, Halil. (2012). Is wet hair in cold weather causes sinus headache and posterior eye pain? A possible mechanism through selective brain cooling system.. Medical hypotheses. 79. 10.1016/j.mehy.2012.08.017.
  • Park, H. K., Ha, M. H., Park, S. G., Kim, M. N., Kim, B. J., & Kim, W. (2012). Characterization of the fungal microbiota (mycobiome) in healthy and dandruff-afflicted human scalps. PLoS ONE. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0032847

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.