Оніхокриптоз: профілактика та лікування

Приблизно 15% людей мають оніхокриптоз або врослі нігті на певному етапі свого життя. Тому важливо знати чинники ризику та правильно доглядати за ногами, щоб цьому запобігти.
Оніхокриптоз: профілактика та лікування

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Проблемою є врослий ніготь на нозі, також відомий як оніхокриптоз, що зазвичай вражає великий палець ноги. Однак це може вплинути і на будь-який інший палець ноги. Це трапляється, коли ніготь росте і проникає в шкіру пальця ноги, що викликає біль і запалення.

Профілактика оніхокриптозу

Перш ніж запобігти вростанню нігтя, спочатку потрібно знати, що його спричиняє. Загалом, є два типи чинників:

  • Вроджені чинники: вони визначаються формою стопи людини. Найбільш поширені зміни – це широкі нігті та зміни пальця ноги або форми нігтя.
  • Зовнішні чинники: це будь-які зовнішні причини, через які ніготь застрягає в шкірі пальця ноги. Найпоширеніша причина – неправильне використання інструментів для стрижки нігтів, невідповідне взуття та травми.

Профілактика зосереджена на уникненні причин, тому варто дотримуватися цих вказівок.

1. Носіть відповідне взуття

Використання вузького взуття посилює тиск на пальці ніг, особливо на великий палець і мізинець. Через це ніготь може заглибитися в шкіру, викликаючи біль і запалення. Тому рекомендуємо носити широке взуття та уникати високих підборів, оскільки вони чинять тиск на пальці через нахил стопи та загострений кінчик.

Ще одним чинником, який сприяє появі врослого нігтя, є не ігнорування слідів при виборі взуття. Це пов’язано з тим, що спосіб ходьби може впливати на бічну частину нігтя. Щоб запобігти цій проблемі, ви повинні поглянути на ваші сліди та вибрати взуття відповідно до власних потреб. Окрім того, ви можете використовувати спеціальні устілки для зменшення тиску, якщо це потрібно.

неправильне взуття викликає оніхокриптоз

2. Правильна гігієна та стрижка нігтів

Найчастішою причиною вростання нігтів є неправильне обрізання нігтів. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися низки порад щодо щоденної гігієни та догляду за ногами. Крім того, візьміть до уваги кілька рекомендацій щодо підстригання нігтів, щоб це не призвело до такого стану:

  • Помістіть ноги в гарячу воду, щоб нігті розм’якшилися і їх було легше підрізати.
  • Правильний спосіб – різати по прямій. Це пов’язано з тим, що якщо ви заокруглите бічні краї, вони будуть рости до шкіри та проникати в неї.
  • Необхідно обережно підпилювати нігті, щоб не залишити залишків, які можуть потрапити всередину шкіри.
  • Використовуйте прямі кусачки для нігтів або ножиці, а не заокруглені.
  • Потрібно ретельно висушувати ноги щоразу, коли їх замочуєте або після душу, і не тримайте їх мокрими занадто довго.
  • Окрім того, ви повинні використовувати праивльне мило і мити всі місця, де може накопичуватися бруд.

Як лікувати оніхокриптоз

як лікувати оніхокриптоз
Загалом є два типи лікування оніхокриптозу:

Консервативне лікування

Ви можете обрати цей спосіб лікування, якщо немає гранульоми. Це червонувата шишка на ураженій ділянці, утворена судинами, які зазвичай кровоточать через тертя.

Ця процедура полягає в тому, щоб зробити рівний зріз по краю нігтя, щоб видалити частину нігтя, яка застрягла всередині шкіри. Після цього потрібно перев’язати його, щоб рана була закрита. Також необхідно використовувати прийоми, що сприяють правильному росту нігтя. Спитайте свого лікаря про них.

Хірургічне лікування

Якщо консервативного лікування недостатньо і є гранульома, то вам знадобиться амбулаторна операція. Є кілька методів вростання нігтя, але найпоширенішим є повне або часткове видалення нігтя разом з інфекцією. Це гарантуватиме, що проблема назавжди зникне.

Якщо у вас є якісь питання, обов’язково спитайте свого лікаря.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.