Ознаки та симптоми апендициту

Ознаки та симптоми апендициту
Ознаки та симптоми апендициту

Останнє оновлення: 29 жовтня, 2018

Апендикс – це орган у формі мішка, який пов’язаний з товстою кишкою. Він не виконує жодних життєво важливих функцій, тому можна жити нормальним життям і без нього. Апендицит – це запалення апендиксу. Якщо у вас є якісь симптоми апендициту, обов’язково звертайтеся до лікаря!

Функція червоподібного відростка досі достименно невідома, однак вважають, що він має тканини, які допомагають організму з імунною системою та імунітетом проти інфекцій.

Якщо не лікувати запальний процес в апендиксі, то він може розірватись. Ця ситуація може поставити під загрозу ваше життя, тож важливо негайно звернутися по медичну допомогу, якщо у вас є ознаки апендициту.

Це запалення може викликати багато симптомів. Крім того, апендикс може розірватися через 48 – 72 години після того, як з’явилася проблема.

Тому потрібно знати симптоми апендициту, щоб розпізнати їх, якщо вони виникнуть.

Біль у животі

Перші симптоми запалення, як правило, передбачають пронос або біль у животі.

Апендикс збільшується і запалюється, через що слизова оболонка живота стає подразненою.

симптоми апендициту,біль правій нижній частині живота, один з них
Це подразнення може викликати гострий біль у нижній правій частині живота. Якщо він постійний і сильний, він може бути симптомом апендициту.

Деякі люди можуть відчувати біль в інших місцях. У цьому випадку цілком ймовірно, що апендикс викликатиме біль у нижній частині спини або тазу.

Лихоманка

Апендицит зазвичай викликає лихоманку у 37-40 градусів. Також може з’явитися холодний піт.

Якщо апендикс розривається, інфекція спричиняє підняття температури  до 38 градусів. Це також збільшує частоту серцевих скорочень.

Проблеми з травленням

відчуття дискомфорту в животі

Апендицит може викликати такі симптоми, як нудота і блювота. Цілком можливо, що ви втратите апетит і не матимете сил поїсти. Ви також можете страждати на закрепи або тяжку діарею.

Можливі такі проблеми, як утруднене проходження газів. Якщо це відбудеться, це може бути ознакою часткової або повної непрохідності кишківника. І, звичайно, це може бути пов’язано з запаленням.

Симптоми апендициту у дітей

Діти не завжди можуть описати, що відчувають. Крім того, у них можуть бути проблеми з визначенням місця болю. Вони можуть сказати, що весь живіт болить.

Може бути важко визначити, чи цей біль викликаний апендицитом. Зрештою, його можна сплутати з чимось іншим. Наприклад, з інфекцією шлунково-кишкового тракту або інфекцією сечових шляхів. Однак завжди краще бути обережними, коли з’являються симптоми апендициту.

Розрив апендиксу дуже небезпечний для будь-якої людини, але ризик смертності значно вищий серед немовлят і маленьких дітей.

Діти у віці до двох років іноді мають ці симптоми, коли страждають на апендицит:

 • блювота
 • роздутий живіт
 • чутливість у животі

Старші діти та підлітки зазвичай відчувають такі симптоми:

 • нудота
 • блювота
 • біль у нижній правій частині живота

Симптоми апендициту під час вагітності

лікар розмовляє з вагітною жінкою
Багато симптомів апендициту можуть бути схожі на деякі з побічних ефектів вагітності, зокрема спазми шлунка, нудота.

Однак люди не завжди мають класичні симптоми апендициту. Це особливо актуально наприкінці вагітності.

Під час вагітності апендикс значно вище розташований через збільшення матки, тому цілком можливо, що ви відчуватимете біль у верхній частині живота, а не внизу праворуч.

Вагітні жінки, які страждають на апендицит, частіше відчувають такі симптоми:

 • печіння в серці
 • гази
 • чергування закрепів і проносів

Які фактори ризику? Як можна запобігти апендициту?

Апендицит може з’явитися в будь-якому віці, але він зазвичай виникає у віці від 10 до 30 років. Так само часто трапляється у чоловіків, як і у жінок.

Ви не можете запобігти йому, але ви можете прийняти деякі запобіжні заходи, щоб знизити ризик.

Цілком можливо, що у вас буде менша вірогідність захворіти, якщо ваш раціон багатий на клітковину. Необхідно збільшити споживання фруктів і овочів.

Деякі харчові продукти з високим вмістом клітковини, які варто їсти:

 • малина
 • яблука
 • груші
 • зелений горошок
 • броколі та сочевиця
 • висівки
 • ячмінь
 • вівсяне борошно
продукти харчуквання з високим вмістом клітковини
Збільшення споживання клітковини запобігає закрепам. Це також зменшує майбутні накопичення калових мас – найбільш поширену причину апендициту.

Пам’ятайте, що вам потрібно негайно звернутися до лікаря, якщо ви або хтось із ваших близьких має симптоми апендициту.

Немає жодних домашніх засобів, які можуть допомогти. І цілком можливо, що багато з них зрештою навіть можуть ускладнити ситуацію.

Лікар – це єдина людина, яка може визначити чи це справді апендицит.

Можливо, що вам доведеться здати на аналіз кров і сечу. Лікарі використовують їх, щоб відшукати інфекцію. Вони можуть також зробити УЗД черевної порожнини і томографію. Ці тести можуть бути використані для визначення рівня запалення в апендиксі.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.