Поширені ознаки кишкових розладів

30 Січня, 2019
Деякі проблеми зі шкірою, наприклад, прищі або алергічні реакції, можуть бути наслідком того, що кишківник не в змозі очиститися. Дізнайтеся про інші ознаки кишкових розладів.

Кишкові розлади часто викликають проблеми з травленням, які можуть зіпсувати ваш день і змусити вас почуватися хворими. У більшості випадків ознаки кишкових розладів – біль у животі, запалення та інші проблеми зі шлунком, які можуть повторюватися, залежно від того, що їх викликає.

Проте здоров’я кишківника впливає на такі процеси, як секреція певних гормонів та робота імунної системи. Отже, хвороба товстої кишки також може проявлятися в інших частинах вашого тіла.

Ознаки кишкових розладів

Люди часто плутають проблеми зі здоров’ям з певними захворюваннями, коли проблема насправді пов’язана з їх кишковими розладами. Тому сьогодні ми хотіли б поділитися 8 симптомами, які можуть свідчити про те, що з вашою товстою кишкою щось не так.

1. Тривога і депресія

поширені ознаки кишкових розладів
Досить дивно асоціювати свій кишківник з емоціями. Проте вони дійсно мають багато спільного.

Близько 70% серотоніну у вашому організмі надходить з цього органу. Серотонін – це нейромедіатор щастя.

Знижена кількість цієї хімічної речовини змушує вас почуватися сумними, а також впливати як на фізіологічні функції вашого тіла, так і на ваше травлення.

2. Високий рівень глюкози

Преддіабет і діабет є хронічними розладами, що виникають внаслідок надмірного накопичення цукру в крові. Крім того, вони можуть бути викликані поганою роботою кишківника і кишковими розладами. Бактерії, які живуть у цій частині вашого тіла, можуть бути уражені, і це призводить до проблем у процесах обміну речовин, які перетворюють цукор в енергію.

Рекомендуємо також прочитати: Рослинні засоби для регулювання рівня цукру у крові

3. Проблеми зі шкірою

шкірні ознаки кишкових розладів
Такі розлади, як акне та екзема, можуть бути пов’язані з проблемами в кишківнику, зокрема в змінах бактерій, які їх населяють.

Наприклад, синдрому негерметичної кишки, що характеризується труднощами під час перетравлення деяких частинок їжі, викликає запальну реакцію, яка часто проявляється на вашій шкірі.

4. Розлади травлення

Запалення черевної порожнини, газ і діарея є явними ознаками змін бактеріальної флори, що захищає кишківник.

Хоча ці симптоми можуть бути спричинені багатьма різними проблемами зі шлунком, пам’ятайте, що вони також можуть виникнути через кишковий розлад.

Це може призвести до накопичення відходів і поганого засвоєння певних продуктів.

5. Неприємний запах з рота

запах з рота і кишкові розлади
Галітоз (широко відомий як неприємний запах з рота) може виникнути через мікробний дисбаланс у кишківнику та кишкові розлади.

Хоча ці дисбаланси починаються в шлунку, часто вони переходять до інших частин вашого тіла, включно з ротовою порожниною.

Якщо засоби для полоскання рота і зовнішні засоби не усувають неприємний запах, це може бути причиною.

Рекомендуємо також прочитати: Лікування неприємного запаху з рота корицею

6. Проблеми зі сном

Проблеми зі засинанням попереджають про дисбаланс в хімічних речовинах, які секретує ваш мозок, щоб добре спати.

Однією із них є серотонін – нейротрансмітер, що виробляється у кишківнику.

Коли його рівень знижується або не є нормальним, цілком звичні безсоння і переривання сну – типові ознаки кишкових розладів.

7. Бажання солодкого

популярні ознаки кишкових розладів
Дисбаланс у бактеріях, спричинений регулярним вживанням цукру та солодощів, також може призвести до постійного бажання їсти таку їжу. Отже, бактерії пристосовуються до речовини, яка її годує, і коли рівень знижується, вони беруть енергію з вашого мозку.

Як наслідок, у вас більший апетит і в довгостроковій перспективі ви також наберете зайву вагу.

8. Непереносимість їжі

Непереносимість їжі, як от лактози або клейковини, є побічним проявом того, що кишківник має проблеми з перетравленням цих речовин.

При синдромі негерметичності кишківника складність у розкладанні їжі викликає запальну реакцію, яка впливає не лише на ваше травлення, але й на імунну систему.

Важливо визначити, в чому полягає проблема, оскільки це може призвести до більш серйозних захворювань, якщо їх не лікувати.

На закінчення можна сказати, що, хоча іноді всі ми маємо проблеми зі шлунком, ознаки кишкових розладів можуть також впливати на ваше емоційне, шкірне та метаболічне здоров’я. Дуже важливо звернутися до лікаря, особливо якщо симптоми не зникають або повторюються й надалі.