Причини болю в руках і ногах

Однією із поширених проблем, від якої страждає велика кількість людей, є біль у руках та ногах. Ми з'ясували, що може стати причиною цього захворювання.
Причини болю в руках і ногах

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

А з вами таке траплялося? Одного дня ви приходите додому з жахливим болем у руках і ногах або сильним відчуттям важкості, яке не дає рухатися та змушує сидіти, навіть коли насправді не хочеться відпочивати.

Потрібно знати, що це поширений розлад, який зазвичай трапляється через перенапруження м’язів або звичайну втому після важкого робочого дня. Однак важливіше те, що коли неприємні больові відчуття не минають тижнями або місяцями, варто починати непокоїтися.  

Сьогодні ми докладніше поговоримо про біль у руках і ногах.

Причини болю в руках і ногах 

Біль у кінцівках – це дуже поширене захворювання. Вік тут не має значення. Навіть більше, діти та підлітки від восьми до 17 років можуть страждати від нього, коли ростуть і проходять через фізіологічні зміни організму, що впливають на структуру рук і ніг.

А як щодо дорослих? Що спричиняє біль у кінцівках? Дізнаймося разом.

1. Застуда та грип

Втома

Біль у руках і ногах може з’явитися на кілька днів раніше, ніж інші симптоми, які зазвичай пов’язують із застудою та грипом. Це звична послідовність розвитку цих сезонних захворювань і те з чим більшість із нас вже стикалася раніше.

Ви можете дивуватися, чому застуда та грип впливають саме на кінцівки, спричиняючи такий гострий біль у м’язах. Річ у тім, що вірусна інфекція атакує організм, який так реагує, щоб захистити себе.

Організм випускає в кров велику кількість лімфоцитів, щоб боротися з ворогом, однак така захисна відповідь призводить до підвищення температури тіла та вироблення протизапальних молекул, відомих  як простагландини. Усе це спричиняє звичний біль у руках і ногах, а також призводить до загального нездужання та, як правило, лихоманки.

Саме тому досить часто першими симптомами застуди та грипу є біль і підвищена чутливість у руках та ногах.

2. Біль у суглобах

Скелет

Біль у суглобах є поширеною причиною болю після 50. Не забувайте, що ноги та руки – це частини тіла, які ви найчастіше використовуєте протягом дня. Вони мають багато складних суглобів, що можуть запалитися або зноситися з багатьох причин.

Це спричиняє важкість, втому або відчуття печіння в ділянці стегон чи плечей. Біль може й не зосереджуватися в самому суглобі, досить часто він віддає в м’язові тканини, які його оточують, або на всю кінцівку.

3. Проблеми з циркуляцією крові

Проблеми в руках і ногах

Якщо причиною болю в руках і ногах є погана циркуляція крові, зазвичай це супроводжується деякими іншими симптомами, про які варто знати. Зверніть увагу:

 • оніміння в руках і ногах, що супроводжують спазми
 • поява виразок на ногах
 • втрата сили в руках (у людини частіше падають речі)
 • головні болі
 • синюватий відтінок нігтів
 • запаморочення при різкому вставанні
 • відчуття важкості в ногах або набряк рук чи пальців
 • поява варикозних вен

Ставтеся обережно до будь-яких із перерахованих вище симптомів, які зазвичай свідчать про проблеми з циркуляцією крові. Це дуже важливо, особливо якщо у вас нерегулярне серцебиття або задишка. У таких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря, адже вони можуть бути ознаками захворювань серця. Не відкладайте на потім!

4. Фіброміалгія 

рентген

Якщо біль у руках і ногах не минає протягом кількох місяців або впливає на вашу роботу та щоденні справи, причиною може бути фіброміалгія.

Тим не менше, важливо знати ці та інші, пов’язані з нею симптоми.

 • Біль супроводжується сильною втомою.
 • З’являються особливо болісні точки на тілі, як-от стегна, шия, ключиці, ліктьові суглоби, коліна або сідниці.
 • Також можуть виникати серйозні проблеми зі сном. Ранок, коли ви тільки прокидаєтеся, є найболіснішим періодом дня.
 • Ви страждаєте від мігреней, незначної втрати пам’яті або проблем із концентрацією.

На завершення хочемо нагадати, що в цілому біль у руках і ногах виникає просто через втому та з’являється ввечері. Але, як ми вже говорили спочатку, якщо ви помітите, що проблема триває кілька тижнів або місяців і впливає на можливість вести нормальний спосіб життя – настав час звернутися до лікаря.

Ніколи не забувайте, наскільки важливо вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися та регулярно займатися спортом. Це допоможе керувати стресом та уникнути зайвої напруги, яка досить часто накопичується в опорно-руховому апараті.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.