Що означає слово “намасте”?

4 Січня, 2019
Промовляючи слово "намасте" під час занять йогою або сеансу медитації, ви таким чином віддаєте належну шану тій божественній сутності, яка живе всередині кожного з нас.

Якщо вам коли-небудь випадала нагода поринути у магічний світ медитації, мабуть, ви неодноразово стикалися зі словом “намасте”.

Цей термін дуже часто використовують під час сеансів медитації, а іноді навіть на заняттях з йоги. Насправді слово “намасте” має глибоке духовне значення, і про це не варто забувати. Таким чином ви матимете змогу усвідомлювати, що насправді маєте на увазі, коли промовлятимете його.

Походження слова “намасте”

намасте: походження та використання

“Намасте” є відносно незнайомим словом, адже воно вперше з’явилося у далеких східних краях. Там його використовували на позначення привітання, причому означало воно як “привіт”, так і “до зустрічі”.

Вважають, що слово “намасте” має індуське походження. Мова, до якої належить цей термін – санскрит. Цю мову вважають священною всі, то практикує індуїзм.

Зазвичай слово “намасте” супроводжують особливим жестом під назвою “мудра”. Коли ви промовляєте цей термін, необхідно зімкнути долоні перед грудьми.

“Намасте” – це сигнал цілковитої поваги до людини, з якою ви вітаєтеся або прощаєтеся.

Не варто вважати, що цей жест є дивним. Якщо розібратися в етимології слова “намасте”, то можна зрозуміти, що “намас” – це іменник, який перекладається як “привітання” або “шанування”. Тим часом частка “те” – це займенник, що означає “тобі”.

Значення духовності у медитації та йозі

значення духовності у медитації та йозі

Медитація та йога – це духовні практики, які забезпечують неймовірну кількість переваг організму людини.

Основна особливість медитації – це особливий акцент на тому, щоб залишатися зосередженими на теперішньому моменті та звільнити себе від будь-якого осуду з боку оточення. Неодмінно позбавтеся всіх хвилювань та думок, які вас турбують.

Тільки розчинившись у собі, ви зможете досягнути внутрішньої гармонії та встановити міцний зв’язок з навколишнім світом.

У йозі та медитації “намасте” дуже часто використовують для вираження покори. При цьому, йоги мають на увазі не тільки смиренне ставлення до співрозмовника, але й покору перед всім оточенням та Всесвітом.

Вірте чи ні, але велика кількість вчених присвятили багато часу вивченню походження та значення слова “намасте”. З часом вони дійшли висновку, що окрім “привітання” слово “намас” також означає “нічого в мені”.

Цей стан передбачає повну відсутність ідентифікації себе як реальної фізичної особистості. Водночас ви повинні вважати себе центром Всесвіту. Тільки у такому стані можна возз’єднатися зі світом, при цьому “приглушивши” власне его.

Розум тим часом повинен залишатися у стані спокою та цілковитого розслаблення, тобто людина має перебувати майже у трансі.

Яку божественну сутність має кожна людина?

божественна сутність у кожної людини

Згідно з древніми традиціями, термін “намасте” передбачає, що всередині кожної людини є божественна сутність. Часто для того, щоб її виявити, необхідно регулярно практикувати йогу або медитацію.

Саме тієї миті, коли ви досягаєте стану цілковитого спокою і водночас залишаєтеся надзвичайно зосередженими, необхідно зімкнути перед собою руки. Тоді варто нахилитися вперед та промовити “намасте”.

Таким чином ви віддаєте належну шану тій божественній сутності, котра живе всередині вас. Такий самий жест можна повторювати і для виявлення поваги до своїх співрозмовників та всього, що вас оточує.

Використання терміну “намасте” є подібною до католицького звичаю ставати навколішки та хреститися, висловлюючи таким чином свою шану та смиренність перед Божою ласкою.

Втім, “намасте” має дещо ширше значення, адже його використовують не тільки у розмові з Господом, але й у спілкуванні з іншими людьми та рештою Всесвіту.

Зверніть увагу, що цей термін використовують для виявлення шани не лише співрозмовнику, але й самим собі.

Всі люди є божественними сутностями, і це потрібно визнавати. Саме тому необхідно при вітанні з іншими людьми виявляти повагу одне до одного.

Тепер ви знаєте, що означає “намасте” та за яких обставин потрібно використовувати це слово. Таким чином вам вдасться всотати у себе все, з чого складається це поняття. Не забувайте, що за умови щоденного використання цього слова під час занять йогою або медитації можна суттєво покращити самопочуття та емоційний стан.

Повірте, щодня кількість людей, які присвячують щонайменше по кілька хвилин на день подібним духовним практикам, невпинно зростає.

Таким чином вам вдасться відсторонитися від цього сповненого проблем світу та побути якийсь час у цілковитому спокої та тиші.

Залишаючись послідовними та не забуваючи про значення дивного на перший погляд терміну “намасте”, ви зможете отримати всі неймовірні переваги від йоги та сеансів медитації як нині, так і у майбутньому.

Quagliarello, M. (2017). Silicon Valley Gets Spiritual Consciousness Hacking and Tech’s Search for Your Soul. Medium.Com.