Що призводить до появи жиру на животі та як із ним боротись?

Що призводить до появи жиру на животі та як із ним боротись?

Останнє оновлення: 17 лютого, 2017

У багатьох людей є жир на животі живота, навіть якщо вони й не мають зайвої ваги. На жаль, більшості важко боротись із цією проблемою, навіть якщо вдаватися до різних дієт та використовувати різні види лікування.Проте їхні зусилля можуть бути хибними, а бажання позбутись черевного жиру не так і важко здійснити.

У цій статті ми розповімо, що спричиняє появу черевного жиру. Зосередимо увагу на таких причинах: дефіцит білка, гормональні зміни, відсутність відповідного фізичного навантаження та погана постава.

Що спричиняє появу черевного жиру?

acumula-la-grasa-en-la-barriga-500x346

Коли говоримо про людей із зайвою вагою, розуміємо, що у них занадто багато жиру, ймовірно, затримка рідини у деяких частинах тіла. Приміром, така проблема може бути на животі, стегнах, сідницях тощо.

Проте одна із найбільш поширених проблем для чоловіків і жінок середнього віку – це черевний жир.

Є навіть худі люди, які мають жир на животі і намагаються його позбутись, тоді як на інших частинах їхнього тіла жиру нема.

Нижче розповімо, у чому причина.

Незбалансоване харчування

grasas-saludables-500x334

Коли постає питання, чому з’являється черевний жир і як його позбутись, завжди думаємо, що необхідно скоротити споживання калорій.

Але ідея про те, що варто їсти якіснішу їжу, необроблену, замість скорочення кількості калорій, стає більш популярною сьогодні.

Збалансоване харчування допомагає спалювати черевний жир. Треба:

  • Додати частину білків у кожний прийом їжі, чергуючи тваринний білок (переважно органічний) з рослинним білком (бобові, горіхи, авокадо).
  • Вибирайте продукти з цільного зерна замість очищенного.
  • Вилучіть білий цукор із раціону та їжте натомість мед, мед з цукрової тростини, цукрову тростину тощо.
  • Перестаньте їсти оброблені та гідрогенізовані жири, які є у смажених продуктах, маргарині або кондитерських виробах. Натомість, варто споживати корисні жири, що є у рослинних оліях холодного віджиму (оливковій, кокосовій, кунжутній, лляній), авокадо, горіхах, насінні, жирній рибі, маслі або пряженому маслі.

Непереносимість продуктів

Є люди, які страждають від непереносимості певних продуктів, але ще про це не знають. Ця проблема призводить до дискомфорту, такого, як здуття живота, а також до проблем із травленням.

Якщо запідозрили, що це може бути ваш випадок, є різні види тестів, аби підтвердити, чи спростувати підозри. Найпоширенішими видами непереноснимих продуктів є глютен та лактоза.

Сидячий спосіб життя

correr-500x334

Фізичні вправи відіграють важливу роль у підтримці нормальної ваги. Важливо, що це допомагає позбутись зайвих сантиметрів на талії. Відсутність вправ призводить до наростання жиру на животі.

Найбільш ефективними є вправи високого або середнього навантаження.  Достатньо займатись двічі-тричі на тиждень по півгодини.

Гормональні зміни

Гормональні зміни також призводять до появи черевного жиру. Це частіше стосується жінок у період менопаузи. Однак молодші жінки, які мають високий рівень естрогену, також можуть страждати від гормональних змін.

Збалансована дієта вкрай важлива для регулювання рівня гормонів. Такі добавки, як мака, прутняк звичайний, ториця польова можуть допомогти при появі цих проблем.

Крім того, жінкам у період менопаузи корисно приймати олію примули вечірньої.

На щастя, гормональний дисбаланс може зникати з часом, оскільки тіло природньо підлаштовується.

Погана постава

Коли жодні чинники, описані вище, не є вашою проблемою, необхідно також подумати над тим, чи черевний жир міг з’явитись через неправильну поставу.

Багато людей, які страждають від  деформацій хребта (лордозу, сколіозу), також мають надлишковий жир на боках. У цих випадках організм допомагає підтримувати баланс тіла, коли людина перебуває на ногах.

Аби вирішити цю проблему, найкраще виконувати вправи на відновлення правильної постави. Це допоможе відпочити, підвищить гнучкість та силу хребта та живота, наче ви побували на сеансі у мануального терапевта.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.