Що спричиняє набряки на руках

Досить велика кількість людей страждає від набрякання рук, але, зазвичай, більшість не звертає на це увагу. Ми розповімо Вам, що може бути причиною набрякання рук та пальців і дамо кілька порад, як із цих боротися
Що спричиняє набряки на руках

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Ви коли-небудь помічали, що кільця на пальцях врізаються в шкіру, що самі пальці виглядають набряклими і змінилися у кольорі? Чому це відбувається? Є кілька причин, через які можуть з’являтися набряки на руках, і, хоча більшість з них зовсім несерйозні, інші можуть сигналізувати про те, що ви страждаєте від певної хвороби. Ми все пояснимо більш докладно нижче.

Чому пальці набрякають?

Набряки на руках

Це явище насправді трапляється частіше, ніж ви думаєте. Іноді після довгої прогулянки ви можете відчути невелике поколювання і побачити, що ваші руки набрякають. По суті, це пов’язано з кровообігом; коли ви робите вправи, більше крові пересувається в руки, змушуючи їх збільшуватися.

З іншого боку, якщо опух лише один палець, це може бути через якусь травму або інфекцію. Тим не менш, ви завжди повинні переконатися, що ця опухлість не є результатом проблеми у суглобах.

Коли один або більше з пальців набряклі, ви обов’язково маєте звернути увагу на симптоми. Перевірте, чи набряк один палець або вся рука. Якщо вся рука розпухла, це, як правило, проблема з кровообігом чи п’ястковий синдром. Якщо набряк лише один палець, спочатку перевірте нігті, а потім подивіться, чи не вдарилися ви і  не пошкодили палець якоюсь травмою. Набряк може навіть бути результатом укусу комахи. Але якщо пухлина тримається більше п’яти днів, запишіться до лікаря.

Основні причини набрякання рук:

 • Рвана рана або тупа травма: ви вдарилися рукою? Вас вщипнули? Вас вкусила собака? Ці випадки, як правило, досить очевидні, але іноді ви можете вдаритися рукою і не звернути на це уваги. Потім, через кілька годин, з’являється набряк.
 • Пошкоджені зв’язки або хрящі: якщо ваша робота передбачає повторювані завдання і виконання одних і тих самих рухів руками і пальцями, знову і знову, ваші пальці можуть набрякнути наприкінці дня. Це може бути результатом пошкодження хрящової тканини.
 • Бурсит (набухання бурси, яка захищає і поглинає удари суглобів). Це дуже хворобливий стан, адже пальці пацієнта набухають, особливо в місці згинання. Іноді з’являється невелика, болісна гуля.
 • Зап’ястковий синдром: ви, напевно, вже знайомі з цим хворобливим станом, який дуже часто трапляється у жінок. Він викликає тиск на нерв, який проходить через зап’ястя, часто викликаючи набряк пальців і відчуття закостенілості. Це дуже боляче.
 • Гангліома: цей стан спостерігають, коли верхня частина суглоба або сухожилля росте або роздувається. Він може дістатися пальців, змушуючи їх рости.
 • Інфекція: ви ніколи не повинні забувати про таку можливість. Існує бактеріальна інфекція, яка називається золотистий стафілокок, яка і може спричинити набряки на руках. Це болісно і навіть може викликати лихоманку.
 • Пароніхія: цей стан, безумовно, приверне вашу увагу, оскільки він впливає тільки на один палець. Це болісна інфекція поруч з нігтем, що змушує палець набрякати, особливо навколо нігтя. Вона може навіть виділяти гній.
 • Ревматоїдний артрит: на жаль, ця хвороба є дуже поширеною, тож ви повинні пам’ятати про неї, коли шукатимете причини набряклих рук. Це хронічне аутоімунне захворювання, яке вражає суглоби. Воно часто вражає пальці, змушуючи їх набрякати і боліти.
 • Септичний артрит: цей тип артриту є заразним і його важко відрізнити від ревматоїдного артриту, тому що симптоми зазвичай ті ж самі. Тож ви повинні звернутися до лікаря за допомогою з діагнозом.

Як я можу зменшити набряки на руках?

Імбир

Очевидно, як ми вже говорили, якщо ви виявите, що пухлина на руках триває протягом декількох днів, ви повинні звернутися до лікаря. Тим не менш, вдома ви можете дотримуватися цих порад:

 1. Холодні і гарячі ванни з розмариновою водою: розмарин чудово підходить для зменшення набряків суглобів і хрящів. Ви можете змішати два стебла цієї лікарської рослини з гарячою водою, а потім занурити туди опухлі пальці на три хвилини. Потім зробіть те саме з мискою з холодною водою. Зміна між цими двома температурами поліпшує кровообіг, тим самим зменшуючи набряк. Щоб закінчити цю процедуру, ви можете масажувати розпухлі руки з декількома краплями олії розмарину.
 2. Якщо ви підозрюєте, що набряк пальців є результатом бактеріальної інфекції, поріжте зубчик часнику на вражену ділянку. Ця рослина є чудовим антибактеріальним засобом, який допоможе знизити набряклість.
 3. Пов’язка з корінням імбиру: цей лікарський корінь може допомогти зменшити набряки на руках. Спочатку натріть кілька скибочок кореня імбиру і змішайте з гарячою водою. Занурте набряклі пальці в цю суміш на декілька хвилин. Потім вийміть тертий імбир з води і нанесіть його на уражену ділянку, не натискаючи занадто сильно. Безумовно, він допоможе подолати набряк.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про основні причини, що викликають набряки на руках, та методи їх лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.