Що стоїть за нестримною тягою до їжі?

Сьогоднішня стаття торкається вельми непростої для обговорення теми. Іноді у нашому житті настає період, коли ми їмо більше, ніж потрібно.
Що стоїть за нестримною тягою до їжі?

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

До їжі нас підштовхує непоясненна тривога, яка й змушує нас щось постійно жувати, наша тяга до їжі примушує йти до холодильника посеред ночі, коли варто було б міцно спати, або стовбичити півдня біля буфету, де продають такі спокусливі на вигляд тортики й тістечка.

Чому ж ми це робимо? Звідки виникає така нестримна тяга до їжі? Чи справді їжа забезпечує нас тим щастям, яке ми не можемо отримати у щоденному житті?

Ми вирішили детальніше розглянути проблему, щоб знайти відповіді на ці запитання.

Нервозність через голод чи голод від нервозності?

тяга до їжі та солодкого

“Коли я нервуюся, то їм більше, ніж зазвичай”. Звісно, ви неодноразово чули від когось цю фразу або й самі стикалися з таким відчуттям. На жаль, така періодична тяга до їжі може набути хронічного характеру, а сама ситуація стане нагадувати порочне коло: коли ми через щось хвилюємось, ми їмо більше, проте коли набираємо вагу і бачимо, як змінилося наше тіло, ми почуваємось ще гірше.

Ця проблема досить поширена, і, стикаючись з нею, ми часто змушені ставити собі прості запитання: “А чи справді я голодний (-а)? Я хочу поїсти, тому що дійсно відчуваю голод, чи лише тому, що їжа зробить мене щасливішим (-ою)? А може, я їм для того, щоб заповнити порожнечу, яку не можу перебороти?”

Для початку, ми б хотіли потішити вас – вже той факт, що ви ставите собі ці запитання є хорошим знаком, адже це означає, що ви все-таки прагнете вирішити проблему. Проте більшість людей навіть не замислюється над тим, щоб змінити свій стиль життя, а тому й надалі споживає їжу у надмірних кількостях.

Чим зумовлена така нестримна тяга до їжі

 • Можна стверджувати, що за нестримним бажанням поїсти завжди ховається якась емоційна проблема, а їжа стає лише інструментом для отримання миттєвого задоволення. Ми відчуваємо жагу з’їсти щось солоденьке або солоне, щось смачненьке та висококалорійне, сподіваючись втамувати свої бажання та отримати насолоду від їжі. Ласощі допомагають організму вивільнити ендорфіни, які у свою чергу приносять короткотривале відчуття задоволення та допомагають на якийсь час забути про свої емоційні проблеми.
 • Іноді на апетит можуть впливати проблеми у стосунках з іншою людиною. Саме негаразди такого характеру є однією з основних причин появи нестримної тяги до їжі. Буває, що нам потрібно серйозно про щось поговорити зі своїм партнером, а ми ніяк не можемо наважитися на розмову. Трапляється, що ми почуваємось дуже нещасними у стосунках, проте не можемо знайти правильного виходу із ситуації… Часто замість того, щоб вирішувати свої проблеми, люди знаходять відраду у продуктах.
 • Дуже часто причиною нестримного апетиту стає незадоволення своїм виглядом, адже багатьом людям не подобається власне відображення у дзеркалі. Саме це й спричинює нервозність та поганий настрій, і в результаті ми починаємо заїдати свій стрес, самі того не помічаючи. Ми думаємо, що пакетик чіпсів відволіче нас від поганих думок, карамелька у кишені підніме настрій, а в особливо важких випадках ми сподіваємось, що нічний візит до холодильника допоможе нам швидше заснути.
 • Трапляються періоди у житті, коли ми переживаємо великий стрес, а кожен день сповнений хвилювань. Уявіть собі таку ситуацію: ви приймаєте ванну, і раптом на вас нападає дикий голод, який можна втамувати лише шматочком пирога, канапкою з джемом або смачним печивом. Нервозність втручається в наше життя несподівано, і ось ми, самі того не помічаючи, починаємо постійно переїдати для того, щоб розслабитися. Усе просто – ми пропонуємо нашому шлункові продукти для того, щоб задовольнився та заспокоївся.

Як контролювати нестримну тягу до їжі?

велопрогулянки

1. Звісно, для початку слід визначити причину появи неконтрольованого апетиту. У вас видався важкий тиждень на роботі? Проблеми вдома чи у стосунках з вашою половинкою? Вам щось не подобається у власній зовнішності? Подумайте: можливо, зараз саме час щось змінити, набратись сміливості та ризикнути вжити певних заходів, щоб стати щасливішими та полюбити себе? Варто хоча б спробувати!

2. Дослухайтесь до свого тіла. Ви справді відчуваєте голод? Ставте собі це питання щоразу, коли вирішите зайвий раз перекусити, адже насправді ваше тіло може вимагати зовсім не їжі. Воно може сигналізувати про необхідність вирішити проблеми і перестати обдурювати самих себе за допомогою нескінченних перекусів та ласощів. Насправді часто відчуття голоду є лише плодом вашої уяви.

3. Дихайте. Щоразу, коли у вас починається тяга до їжі, виконайте декілька дихальних вправ. Зробіть глибокий вдих, приклавши долоню до живота, а потім глибоко видихніть. Повторіть цю вправу 5 разів та спробуйте розслабитись.

4. Споживайте продукти, які зможуть приборкати відчуття голоду. Існують продукти, які найкраще підходять для втамування голоду та подолання нестримного апетиту. Вони допоможуть подолати відчуття голоду та нервозності без шкоди для здоров’я. Занотуйте собі ці корисні та ситні продукти:

 • Вівсянка
 • Яблука
 • Спаржа
 • Індиче філе
 • Грецький йогурт без цукру
 • Шпинат
 • Настій кульбаби
 • Настій пасифлори
 • Мигдаль

5. Частіше гуляйте. Довгі прогулянки на свіжому повітрі відомі своєю терапевтичною дією на організм. Це допоможе забути на якийсь час про свої проблеми, зніме нервозність, розслабить та звільнить мозок від негативних думок. Після прогулянки ви зможете подивитись на свої проблеми під іншим кутом. Запевняємо, цей метод втамування тяги до їжі вартий вашої уваги!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.