Що таке легенева чума?

Легенева чума здебільшого поширюється через щурів, які заражені блохами. Вам треба уникати будь-яких контактів з цими тваринами, навіть якщо вони мертві.
Що таке легенева чума?

Останнє оновлення: 29 листопада, 2019

Легенева чума – один із різновидів хвороби, загально відома як “чума”. Це серйозне захворювання, яке призвело до декількох епідемій протягом історії, внаслідок чого рівень смертності був дуже високим. На щастя, сьогодні вона цілком піддається лікуванню.

Найсерйозніша епідемія чуми в історії сталася в Європі в XIV ст. Її назвали Чорною смертю і вона спричинила загибель близько 50 мільйонів людей.

Легенева чума є особливо серйозною формою чуми. Якщо людина не отримує лікування, рівень смертності може досягати 100% у деяких випадках. Вона також особливо заразна і здатна викликати епідемії.

Чума

Чума – це інфекційне захворювання, яке вражає тварин, і хоча це буває рідко, воно може вражати і людей. Її викликає бактерія Yersinia pestis, яку можна знайти у гризунів та бліх.

що таке легенева чума
Захворювання найчастіше передається між тваринами та людьми через укуси від заражених бліх.

Виділяють три основні типи чуми:

  • Бубонна чума. Це найпоширеніший тип. Це випадки, коли бактерії потрапляють в організм через укус блохи або через поріз або рану на шкірі. Вона впливає на лімфатичну систему.
  • Септична чума. Коли бубонна чума не лікується і бактерії накопичуються в крові, це викликає септичний шок. Це може призвести до септичної чуми.
  • Легенева або пневмонічна чума. Це відбувається, коли бактерія осідає в легенях. Це найбільш вірулентна форма чуми. Якщо ви не впораєтеся з нею досить швидко, це може призвести до смерті.

Легенева чума або пневмонічна чума

Легенева чума є найменш поширеною формою чуми, але вона також є найбільш небезпечною. Щоб знизити рівень смертності, людині необхідно пройти лікування в перші 24 години.

як лікувати легеневу чуму

Крім того, людина може вдихати бактерії у крихітних краплях, що утворюються в дихальній системі зараженої людини. Зараження відбувається лише за умови тісного та постійного контакту з хворою людиною чи твариною.

Легенева чума також виникає, коли хтось страждає від бубонної або септицемічної чуми і не отримує належного лікування захворювання. У цьому випадку бактерії можуть мігрувати й поселитися в легенях.

Симптоми

Інкубаційний період цієї хвороби може тривати від 1 до 7 днів. Після закінчення цього часу заражена людина відчує перші симптоми, які є тими ж симптомами, що і у гострої фебрильної хвороби.

З’являться неспецифічні симптоми. Наприклад, може виникати головний біль, раптове підвищення температури, озноб, слабкість, нудота, блювота та загальний біль. Дуже важливо, щоб людина отримала лікування протягом перших 24 годин після появи симптомів.

Щоб підтвердити, що це легенева чума, вам доведеться пройти кілька лабораторних досліджень. Найкращий спосіб зробити це – взяти пробу мокротиння і провести її аналіз, щоб перевірити, чи є бактерії Y.pestis. Це також можна перевірити за допомогою сероконверсії.

Інші цікаві дані

Септична та легенева чума мають дуже високий рівень смертності. Насправді своєчасне та адекватне лікування лише знижує рівень смертності до 50%. Ось чому контроль та профілактика захворювань так важливі.

Найкращий спосіб уникнути цього захворювання – це контроль популяції щурів. Намагайтеся не контактувати з цими тваринами або з їхніми трупами. Якщо інфікована людина, вона має бути ізольована, щоб захворювання не поширювалося.

Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує вакцинацію проти чуми. Насправді немає реальних доказів того, що вакцина має ефективність.

Вам треба негайно повідомити про будь-які підозри щодо можливого спалаху захворювань.

This might interest you...
Корисні продукти для покращення роботи легень
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Корисні продукти для покращення роботи легень

Якщо хочете захиститися від хронічних захворювань, не забувайте про правильне харчування. В цій статті ми зібрали продукти для покращення роботи ле...