Симптоми "зношення" стегна та методи його профілактики

Біль у стегні може виникати з різних причин. Найбільш поширенішою причиною болей в стегні є "зношення" суглобового хряща.
Симптоми "зношення" стегна та методи його профілактики

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Жінки часто страждають від таких проблем зі здоров’ям, як “зношення” суглобів, остеоартрит та інших проблем із м’язами, які впливають на загальний стан здоров’я та якість життя в цілому. “Зношення” стегна – це одна з найбільш поширених та небезпечних проблем із суглобами, саме тому варто детальніше розглянути симптоми цього неприємного явища. Читайте про них більше у цій статті.

Що спричинює “зношення” стегна?

"зношення" стегна та його причини

Стегновий остеоартрит та тазостегновий артрит мають великий вплив на стан хрящів. Зверніть увагу, що стегновий суглоб складається із вертлюга та стегнової чашки – суглобної порожнини, до якої чудово кріпиться вертлюг.

Ця ділянка оточена м’язовими волокнами та зв’язками, які з’єднують хрящ, допомагаючи при цьому зменшити тиск на нього. Перш за все, вам потрібно звернути увагу на те, що видів “зношення” стегна може бути два:

 • Первинний артрит, тобто “зношення”, спричинене природними віковими змінами в організмі. Зазвичай трапляється у віці 60-65 років.
 • Вторинний остеоартрит, який виникає в результаті локалізованих проблем зі станом здоров’я та проблем із суглобами, викликаних їх зміщенням, нестачею поживних речовин та проблем із кістками. Зазвичай з такими проблемами люди стикаються вже у віці 30-35 років.

Розгляньмо детальніше причини цього захворювання:

 • Травма: зміщення, ушкодження та незаліковані хвороби можуть спричинити “зношення” стегна.
 • Проблеми із судинами: судинна недостатність – це та хвороба, яку не варто недооцінювати. Зазвичай вона виникає в результаті проблем, спричених остеоартритом чи зміщенням суглобів, проте у цьому випадку судинна недостатність викликана саме поганим станом судинної системи в організмі.
 • Вроджені фактори: діти часто з’являються на світ, вже маючи такі проблеми зі здоров’ям, як дисплазія стегна, проблеми із ростом та розвитком, та інше.
 • Неправильна структура скелету: від цієї проблеми страждають люди, у яких ноги різної довжини.

Симптоми “зношення” стегна

"зношення" стегна та його симптоми
 • Звісно, першим симптомом будь-якої проблеми із суглобами є біль. Попри те, що більшість людей вважають, що біль при цьому повинен зосереджуватися у області стегна, насправді ж він часто охоплює саме ділянку промежини. Боліти може також нижня частина стегна, коліна і тазова зона.
 • Іноді при русі хворий може відчувати раптовий хрускіт.
 • Якщо у вас болить стегно, то причиною цього можуть бути і проблеми із м’язами. Проте, якщо ви відчуваєте біль у зоні промежини, у вас точно з’явилися перші ознаки “зношення” стегна.
 • Спочатку больові відчуття є не дуже сильними, і з’являються вони переважно після сильного фізичного навантаження. Наприклад, після довгої прогулянки чи пробіжки або ж в результаті підйому важких предметів. Після відпочинку біль зазвичай зникає.
 • Чим більше “зношується” стегно, тим сильнішим стає біль. Він починає заважати виконувати щоденні справи, наприклад, підійматися сходами. Якщо ви покладете ногу на ногу, то почуєте характерний хрускіт. Те саме стосується і повертання з боку на бік під час сну – ви відчуватимете пекучий біль в ділянці промежини.
желе

Варто пам’ятати, що при першій появі болю в області стегна слід негайно почати вживати заходів для зміни свого звичного способу життя, щоб дати раду із цією проблемою, адже способу її повністю вилікувати поки що немає.

Слід правильно харчуватись, щоб забезпечувати свій організм усіма необхідними поживними речовинами, а також регулярно виконувати фізичні вправи для того, щоб завжди залишатись у формі та не перевиснажуватись при цьому.

Як запобігти “зношенню” стегна?

Виконуйте рекомендації свого лікаря, проте не зловживайте препаратами, що знімають запалення та розслаблюють м’язи. Адже їхнє довготривале споживання може негативно вплинути на роботу печінки. З іншого боку, якщо у вас немає на разі проблем із суглобами, або ж якщо ви лише щойно помітили перші симптоми “зношення” стегна, вам слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • Завжди дотримуйтеся правильного та збалансованого режиму харчування.
 • Щодня виконуйте хоча б декілька простих фізичних вправ, особливо тих, при яких треба добре працювати стегнами – біг, ходьба та плавання.
 • Споживайте побільше вітамінів А, С і D, тому що саме вони допомагають синтезувати колаген. Для цього потрібно їсти більше цитрусових, манго, ананасів, моркви, дині, полуниць, овочів з родини хрестоцвітних, артишоків, а також часнику, який добре знімає набряки суглобів.
 • Желатин є чудовим засобом для відновлення хрящів, адже відомо, що кістки не можуть виростати заново, на відміну від хрящів.
 • Не зволікайте із прийомом вітамінних добавок із вмістом магнію. Цей мінерал є незамінним для підтримання хорошого стану суглобів та здоров’я у цілому. Поцікавтесь у магазинах здорової їжі або у свого лікаря, де можна придбати цю вітамінну добавку.
 • Випивайте щонайменше два літри води на день. Це дуже важливо для підтримання водного балансу в організмі та насичення суглобів рідиною. Саме достатня кількість рідини в організмі допоможе зберегти хрящі еластичними, не забувайте про це.
 • Деякі люди вживають таку вітамінну добавку, як глюкозаміну сульфат, який є чудовим засобом для профілактики “зношення” стегна. Завдяки цій добавці ви зможете зміцнити своє тіло в цілому та свої кістки і хрящі зокрема. Детальніше про переваги цього засобу ви можете дізнатися у свого лікаря.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.