Вплив дихання на мозок

Вплив дихання на мозок полягає в тому, що ви почуватиметесь набагато спокійніше, оскільки глибше дихання допоможе вам зменшити стрес і занепокоєння. Насправді це може навіть покращити вашу концентрацію.
Вплив дихання на мозок

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Не дивно, що вплив дихання на мозок важливий, оскільки це один із найважливіших органів нашого тіла. Однак він також є одним із найчутливіших. Це пов’язано з тим, що на нього впливають усі чинники, такі як рівень глюкози, частота серцевих скорочень тощо.

Дихання – це процес, за допомогою якого ми отримуємо кисень і виводимо вуглекислий газ через наші легені. Ба більше, кисень необхідний для всіх реакцій, які дозволяють нам нормально жити і функціонувати.

Отже, дихання – це автоматизований механізм. Ми зазвичай робимо це несвідомо, навіть не знаючи як. Однак ми можемо свідомо ним керувати.

В останні роки були проведені дослідження щодо впливу дихання на мозок. Учені розробили деякі техніки дихання, які можуть покращити вашу якість життя. Читайте далі, щоб дізнатись більше.

Який вплив дихання на мозок?

Дихання було важливим протягом багатьох століть, особливо на Сході. Це дуже важлива частина медитаційних технік та таких дисциплін, як йога.

Вплив дихання на мозок донедавна був загадкою. Дослідження, проведені в Стенфордському університеті, показують, що взаємозв’язок між диханням і розслабленням має наукову основу, яка ґрунтується на механізмах мозку.

Хоча правда, що глибоке дихання чудово справляється зі стресом або панікою, механізм, за допомогою якого воно виникає, досі недостатньо відомий. Дослідження продемонструвало наявність у мозку особливої ​​групи нейронів.

Близько 350 нейронів розподілені по центральній нервовій системі. Від решти їх відрізняє те, що вони набагато швидше активізують дихання. Це важливо, оскільки ці нейрони стимулюють інші відділи мозку.

Ці ділянки пов’язані з панікою, сном та стресом. Таким чином, один зі способів впливу дихання на мозок безпосередньо пов’язаний з такими відчуттями.

який вплив дихання на мозок

Що це означає?

Вплив дихання на мозок допомагає нам проаналізувати спосіб дихання та адаптувати його до кожного моменту нашого життя. Як ми вже згадували вище, повільне та спокійне дихання зменшує активність нейронів.

Отже, ми можемо зменшити рівень стресу і тривоги, просто правильно дихаючи. Ми навіть можемо впоратися з панічними ситуаціями набагато ефективніше. Це називається контрольованим, ритмічним або глибоким диханням, і мета полягає в тому, щоб дихати діафрагмою, а не грудною клітиною.

Саме так роблять під час йоги та медитації. Насправді є також дихальні методики, які допомагають майбутнім мамам справлятися з болем під час пологів.

Так само ми можемо використовувати цей вплив дихання на мозок у зворотному напрямку. Ми можемо дихати швидше і агресивніше, щоб активізуватися. Однак його набагато частіше використовують для розслаблення та заспокоєння.

вплив дихання на мозок під час пологів

Висновок

Як і будь-яка інша тканина тіла нашого тіла, мозок потребує кисню для виконання своїх функцій. Однак останні дослідження показують, що дихання впливає на мозок по-різному.

Це свідчить про те, що певні нейрони активуються більше, коли ми швидше дихаємо. Вони стосуються стресу та страху. Як бачите, контроль над диханням – це зброя, за допомогою якої можна протистояти повсякденним викликам.

Ви повинні навчитися контролювати своє дихання, і для цього ви можете попросити допомоги у тих, хто знайомий із йогою та медитацією, де вкрай важливо знати, як дихати.

Ідея полягає в тому, щоб усвідомлювати важливість дихання. Крім того, можливо, ви захочете звернути увагу на своє дихання і потренуватися дихати глибше і повільніше. Це може дати вам кращий контроль над емоціями.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.