Як ефективно використовувати силікагель вдома

Що таке силікагель? Це пакетики з гранулами, які переважно його кладуть у коробки з взуттям, щоб захистити його від зайвої вологи. Утім це не всі можливі способи використання. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися, як застосовувати силікагель удома.
Як ефективно використовувати силікагель вдома

Останнє оновлення: 24 вересня, 2018

Якщо ви маєте вдома силікагель і не знаєте, що з ним робити, у нас є для вас кілька порад. Перегляньте їх і ви неодмінно знайдете для себе щось корисне.

Коли хтось говорить про силікагель, ви можете не одразу зрозуміти, що це таке. Утім ви точно бачили його. Наприклад, після того, як купили нову пару взуття та розпакували її. Силікатний гель виглядає як целюлозні пакетики з твердими кульками всередині. 

Ця сполука має потужні абсорбувальні властивості, тобто чудово поглинає вологу. Виробники часто використовують силікагель, щоб запобігти псуванню деяких продуктів.

для чого потрібен силікагель

Силікагель має просто дивовижні властивості й саме тому в нашій статті ми хочемо розповісти про нього докладніше.

Як використовувати силікагель удома

Зазвичай до цих пакетиків не додають інструкцію щодо використання, тому найчастіше вони опиняються в корзині для сміття.

На упакуванні вказано лише “силікатний гель”, а також те, що цей продукт за жодних обставин не можна ковтати. Утім насправді ці маленькі пакетики мають безліч інших застосувань, про які ми хочемо вам розповісти.

як використовувати силікагель

Профілактика іржі

Ви можете продовжити термін використання лез, якщо кожного разу після застосування кластимете їх у шухляду з абсорбувальними засобами. Волога, яка залишається на лезах, швидко висохне й вони не поржавіють.

Так само, якщо ви хочете запобігти появі іржі на інструментах, радимо покласти кілька пакетиків силікагелю в коробку, де вони зберігаються. Завдяки цьому інструменти тривалий час залишатимуться в хорошому стані.

Відновлення залитого смартфона

У житті різне буває. Ви можете потрапити під зливу, вилити на телефон чай або випадково кинути його у ванну.

Якщо з вами таке трапилося й смартфон намочився, можна використати ці пакетики силікагелю, щоб увібрати вологу.

Ми всі чули, що можна також покласти телефон у рис. Утім пакетики силікагелю значно ефективніші, тому ви швидше висушите телефон і, можливо, врятуєте, його від неминучої шкоди.

Захист паперу від впливу вологи

Силікагель також використовують, щоб зберегти якість старих фотографій. Якщо ви побоюєтеся, що з часом старі світлини почнуть руйнуватися, радимо покласти їх у коробку з кількома пакетиками силікатного гелю.

Він не лише добре захищає фотографії від вологи, а й також допоможе зберегти цінні документи.

для чого мені силікагель

Зберігання верхнього одягу, валіз і рюкзаків

Хутряні та шкіряні вироби – це дуже ніжний одяг, який потребує особливого догляду. Щоб матеріал не пошкодився, можете покласти по кілька пакетиків силікатного гелю в кишені.

Крім того, можете кинути його в сумку для походів у зал, адже окрім вологи ця сполука також поглинає неприємні запахи.

Насамкінець, валізи, які лежать закритими кілька місяців, можуть псуватися, неприємно пахнути або затримувати вологу. Якщо ця проблема вам знайома, покладіть невеликі пакетики силікагелю всередину, щоб валізи були сухі та виглядали як нові.

Інші способи використання силікагелю

Окрім усіх указаних вище способів, силікагель чудово видаляє вологу із запотілого переднього скла. Просто покладіть кілька невеликих пакетиків гелю на панель приладів, і ви помітите, що на склі менше накопичується волога.

Крім того, ця сполука також зберігає властивості насіння. Якщо вам подобається вирощувати рослини, можете покласти трохи силікагелю в коробку, де зберігається насіння. Так воно не зіпсується та буде довше придатне до висаджування.

Звісно, пакетики силікагелю також можна вкинути до великих пачок із їжею для тварин. Якщо ви живете в регіоні з високим рівнем вологості, це допоможе врятувати їжу від швидкого псування, адже вона залишатиметься сухою. Лише не забудьте вчасно вийняти пакетики й будьте обережні, щоб не розірвати їх.

що таке силікагель

Як бачите, силікатний гель має безліч варіантів застосування вдома. Якщо у вас є будь-який предмет, річ чи меблі, які з часом можуть легко стати жертвами надмірної вологи, покладіть поруч кілька пакетиків гелю. Це стане чудово профілактикою.

А як щодо вас? Що робите ви з пакетиками силікагелю?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.