Як почистити вуха природним шляхом

Вересень 7, 2015
Накопичення сірки може заткнути вуха і ускладнити слух. Ось деякі домашні засоби, які допоможуть вам не дозволити цьому статися.

З різних причин вуха можуть закладатися через надмірну кількість сірки або через надлишок води (наприклад, після плавання в басейні). У цій статті ми розглянемо деякі природні домашні засоби, які ви можете використовувати, щоб прочистити вуха й усунути дискомфорт, проблеми зі слухом і можливі інфекції.

Чому вуха закладаються?

Однією з найбільш поширених причин зазвичай є респіраторна інфекція, яка виникає у верхніх дихальних шляхах, як у випадку з синуситом або застудою. З’єднання носових проходів з внутрішнім вухом наповнюється слизом і може викликати закладення вух.

Друга причина пов’язана з накопиченням сірки, зокрема при наявності товстої пробки, яку можна видалити лише за допомогою інструментів і фахових знань. Як згадувалося раніше, контакт з водою може призвести до закладення вух. Саме тому плавці часто страждають від цієї проблеми, коли вода накопичується у внутрішньому слуховому проході, якщо вони не використовують затички для вух. Це також пояснює, чому вуха частіше закладаються влітку, адже багато людей пірнають в басейні, в морі або річці, не звертаючи уваги на воду (та інші мікроорганізми), які можуть потрапити в організм.

domashni-zasoby-dlya-vukh

Якщо ви перебуваєте на висоті, яка відрізняється від тієї, до якої ви звикли, легко мати закладені вуха. Ось чому люди, які часто подорожують літаком, можуть стикатися з цією проблемою, особливо під час зльоту та приземлення. Це також відбувається під час поїздок в місця, розташовані на кілька миль або метрів над рівнем моря.

Як прочистити вуха залежно від причини

Коли у вухах починає накопичуватися сірка (до повного закладення), їх можна прочистити за допомогою деяких домашніх засобів:

Змішайте рівні кількості алкоголю і оцту, нахиліть голову і додайте кілька крапель за допомогою піпетки. Нахиліть вухо вбік і не дайте їм витекти протягом 5 хвилин. Помістіть трохи вати у вухо і поверніться у вертикальне положення.

Інший варіант: змішайте кілька крапель теплої води з оливковою олією або дитячою олією. Нахиліть вухо вбік і затримайтеся в цьому положенні на 5 хвилин. Витріть надлишки рідини, які витекли з вуха. Змийте теплою водою, щоб пом’якшити сірку й акуратно висушіть рушником. У будь-якому випадку ви повинні чинити опір спокусі використати ватні палички, оскільки вони можуть ущільнити вушну сірку і допомогти сформувати закладення.

vyshnyi-bil

Коли вуха закладенні під час поїздки або польоту через різницю в тиску, ви можете полегшити це жуванням гумки чи смоктанням твердої карамелі. Ковтання великої кількості слини відразу може допомогти збалансувати тиск. Ще один хороший варіант: відкрити рот якомога ширше, щоб викликати позіхання. Повітря може збалансувати тиск. Ви також можете стиснути ніс, щоб заткнути носові проходи, і закрити рот, але не робіть це занадто сильно, тому що ви можете пошкодити барабанні перетинки.

Якщо вуха закладені через простуду або синусит, ідеально було б зробити парову баню. Вдихніть пару, щоб розвантажити не тільки вуха, але й ніс. Якщо додати кілька крапель олії лаванди або евкаліпта з невеликою кількістю солі, ви отримаєте ще кращі результати. Ви також можете кілька разів висякатися у хустинку, щоб позбутися від надлишку слизу і полегшити закладення.

Окрім всього згаданого вище, ви також можете використати перекис водню, заливши пару крапель у закладене вухо. Це рекомендується робити лежачи, тому що, можливо, вам знадобиться кілька хвилин, щоб відчути полегшення.

vyshni-boli

Якщо закладання є результатом перебування в сухому середовищі, ви можете поставити у кімнаті холодний зволожувач повітря. Це допоможе усунути слиз, який накопичується і прочистити вуха й носові проходи.

Домашній засіб, який використовувався протягом багатьох років (передається з покоління до покоління): налийте гарячу воду в пляшку і закрийте її. Ви також можете використати звичайну пляшку води, а більш сучасні люди можуть взяти електричну грілку. Ляжте так, щоб вухо було розташоване на гарячій пляшці. Через кілька хвилин ви відчуєте, як тече вушна сірка.

Нарешті, також бажано проконсультуватися з лікарем, якщо ваші вуха продовжують закладатися і жоден із засобів не діє. Важливо не застосовувати їх занадто багато або занадто часто, оскільки ви можете отримати більш серйозні проблеми з вухами. Найбезпечніше проконсультуватися і порадитися з лікарем.

Вас також можуть зацікавити