Як почистити вуха природним шляхом

Накопичення сірки може заткнути вуха і ускладнити слух. Ось деякі домашні засоби, які допоможуть вам почистити вуха природними засобами.
Як почистити вуха природним шляхом

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

З різних причин вуха можуть закладатися через надмірну кількість сірки або через надлишок води (наприклад, після плавання в басейні). У цій статті ми розглянемо деякі природні домашні засоби, які ви можете використовувати, щоб почистити вуха й усунути дискомфорт, проблеми зі слухом і можливі інфекції.

Чому вуха закладаються?

  • Однією з найбільш поширених причин зазвичай є респіраторна інфекція, яка виникає у верхніх дихальних шляхах, як у випадку з синуситом або застудою. З’єднання носових проходів з внутрішнім вухом наповнюється слизом і може викликати закладення вух.
  • Друга причина пов’язана з накопиченням сірки, зокрема при наявності товстої пробки, яку можна видалити лише за допомогою інструментів і фахових знань.

Як згадувалося раніше, контакт з водою може призвести до закладення вух. Саме тому плавці часто страждають від цієї проблеми, коли вода накопичується у внутрішньому слуховому проході, якщо вони не використовують затички для вух. Це також пояснює, чому вуха частіше закладаються влітку, адже багато людей пірнають в басейні, в морі або річці, не звертаючи уваги на воду (та інші мікроорганізми), які можуть потрапити в організм.

домашні засоби для вух

Якщо ви перебуваєте на висоті, яка відрізняється від тієї, до якої ви звикли, легко мати закладені вуха. Ось чому люди, які часто подорожують літаком, можуть стикатися з цією проблемою, особливо під час зльоту та приземлення. Це також відбувається під час поїздок в місця, розташовані на кілька миль або метрів над рівнем моря.

Як почистити вуха залежно від причини

Коли у вухах починає накопичуватися сірка (до повного закладення), то почистити вуха можна за допомогою деяких домашніх засобів:

  • Змішайте рівні кількості алкоголю та оцту, нахиліть голову і додайте кілька крапель за допомогою піпетки. Нахиліть вухо вбік і не дайте їм витекти протягом 5 хвилин. Помістіть трохи вати у вухо, поверніться у вертикальне положення.
  • Інший варіант: змішайте кілька крапель теплої води з оливковою олією або дитячою олією. Нахиліть вухо вбік і затримайтеся в цьому положенні на 5 хвилин. Витріть надлишки рідини, які витекли з вуха. Змийте теплою водою, щоб пом’якшити сірку й акуратно висушіть рушником. У будь-якому випадку ви повинні чинити опір спокусі використати ватні палички, оскільки вони можуть ущільнити вушну сірку і допомогти сформувати закладення.
вушний біль

Ще декілька порад

Коли вуха закладенні під час поїздки або польоту через різницю в тиску, ви можете полегшити це жуванням гумки чи смоктанням твердої карамелі. Ковтання великої кількості слини відразу може допомогти збалансувати тиск. Ще один хороший варіант: відкрити рот якомога ширше, щоб викликати позіхання. Повітря може збалансувати тиск. Ви також можете стиснути ніс, щоб заткнути носові проходи, закрити рот, але не робіть це занадто сильно, тому що ви можете пошкодити барабанні перетинки.

Якщо вуха закладені через простуду або синусит, ідеально було б зробити парову баню. Вдихніть пару, щоб розвантажити не тільки вуха, але й ніс. Якщо додати кілька крапель олії лаванди або евкаліпта з невеликою кількістю солі, ви отримаєте ще кращі результати. Ви також можете кілька разів висякатися у хустинку, щоб позбутися від надлишку слизу та полегшити закладення.

Окрім всього згаданого вище, ви також можете використати перекис водню, заливши пару крапель у закладене вухо. Це рекомендується робити лежачи, тому що, можливо, вам знадобиться кілька хвилин, щоб відчути полегшення. Цей спосіб також добре допомагає почистити вуха.

вушні хвороби

Якщо закладання є результатом перебування в сухому середовищі, ви можете поставити у кімнаті холодний зволожувач повітря. Це допоможе усунути слиз, який накопичується і прочистити вуха й носові проходи.

Домашній засіб, щоб почистити вуха

Домашній засіб, який використовувався протягом багатьох років (передається з покоління до покоління): налийте гарячу воду в пляшку і закрийте її. Ви також можете використати звичайну пляшку води, а більш сучасні люди можуть взяти електричну грілку. Ляжте так, щоб вухо було розташоване на гарячій пляшці. Через кілька хвилин ви відчуєте, як тече вушна сірка.

Нарешті, також бажано проконсультуватися з лікарем, якщо ваші вуха продовжують закладатися і жоден із засобів не діє. Важливо не застосовувати їх занадто багато або занадто часто, оскільки ви можете отримати більш серйозні проблеми з вухами. Найбезпечніше проконсультуватися і порадитися з лікарем.  • Sharp, J. F., Wilson, J. a, Ross, L., & Barr-Hamilton, R. M. (1990). Ear wax removal: a survey of current practice. BMJ (Clinical Research Ed.). https://doi.org/10.1136/bmj.301.6763.1251
  • Wright, T. (2015). Ear wax. BMJ Clinical Evidence. https://doi.org/10.1136/bmj.h3601
  • Coppin, R., Wicke, D., & Little, P. (2008). Managing earwax in primary care: Efficacy of self-treatment using a bulb syringe. British Journal of General Practice. https://doi.org/10.3399/bjgp08X263811
  • Alberti, P. W. (2011). The Anatomy and Physiology of the Ear and Hearing. Occupational Exposure to Noise: Evaluation, Prevention and Control.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.